Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Polska reedycja albumów Front Line Assembly. Strona: last

Artykuł: Polska reedycja albumów Front Line Assembly

Polska reedycja albumów Front Line Assembly Wysłany: 2007-08-02 20:52

fla i electroindustrial ... ciekawe :]

swoja droga nic nowego.
mystic dystrybuuje combichrist i covenant



Re: Polska reedycja albumów Front Line Assembly Wysłany: 2007-08-03 05:04

[quote:2448271865="soundcliniqum"]fla i electroindustrial ... ciekawe :]t[/quote:2448271865]
Sami sie tak określają. Za moich czasów to sie nazywało hardcore
[quote:2448271865="soundcliniqum"]
mystic dystrybuuje combichrist i covenant[/quote:2448271865]
a metalmind nie


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-08-06 18:36

Heh, kiedyś wydało Moloko :)

Nie przypominam sobie, żeby FLA kiedykolwiek określało się mianem electroindustrial.


Chrzanić multi


Wysłany: 2007-08-09 14:07

czerpiac z zasobow wlasnej wiedzy oraz po pewnych konsultacjach....z tego co wiem FLA to klasyczne wydanie industrialu. 16bitowe dzwieki, czesto arytmiczne plus sciana gitary w tle....wszystko sie zgadza...

choc teraz chcesciej mowi sie industrial na muzyke noise (bo cos sie w pewnym momencie poprzestawialo).


Polecam od siebie Velvet Acid Christ oraz Wumpscut


"Tonight's the night..."


Wysłany: 2007-08-09 18:09

Klasyczne wydanie industrialu to Throbbing Gristle, SPK, wczesne Einstuerzende Neubauten itd. Jest to gatunek, który w zasadzie już nie istnieje.

To, co teraz jest określane mianem "industrial", to co najwyżej może być "rock industrialny": ściana gitar w tle + zjechane syntezatory + obowiązkowo wokal na przesterze. Po prawdzie można by to określić mianem "indu pop" :wink: , bo z rockiem znakomita większość tych grup ma niewiele wspólnego.

Ostatnio modne stało się wrzucanie do jednego worka z napisem INDUSTRIAL wszystkich kapel, które nie bardzo się nadają do puszczenia w radiu, bo są zbyt "alternatywne" i w przypadku których sprawdza się opisany powyżej schemat.

Phantom: Twój opis muzyki FLA bardziej pasuje do tego, co ten zespół grał ponad 10 lat temu; wtedy się jeszcze wzorowali na klasycznym EBMie (który wywodzi się z industrialu), teraz grają lajtowo, gdzie tam ściana gitar w tle i 16-to bitowe dźwięki? Jedynym bardziej "odjechanym" aspektem jest wokal Leeba. Nawiasem mówiąc, ściana gitar i syntezatorków nie definiują kapeli industrialnej. :wink:

Wspominałeś o noise: dla mnie z zespołów, które kontynuują założenia KLASYCZNEGO (prawdziwego) industrialu, najlepiej wypadają właśnie kapele noise'owe.

PS. Velvet Acid Christ i Wumpscut- dobry wybór, ale to też nie klasyczny industrial. :wink:


Chrzanić multi


Wysłany: 2007-08-12 19:29

AbrimaaL (Primogen)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

[b:2fc03d218b]Wystrzegajcie się polskich reedycji![/b:2fc03d218b]

Ja mam polskie reedycje płyt zespołów Joy Division i The Cure (wydane przez Sonic) - wszystkie z dwustronową wkładką bez tekstów, jakby Polacy nie umieli czytać oraz Type o Negative "Bloody Kisses" z Metal Mind, w którym utwory są poprzestawiane i jest tylko jeden tekst.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-08-14 06:26

Mammawombwomb (Bicz)
Mammawombwomb
Posty: 49
Torun/Houston/Buenos Aires

[quote:486f9f2fbb="Fejzi"]Klasyczne wydanie industrialu to Throbbing Gristle, SPK, wczesne Einstuerzende Neubauten itd. Jest to gatunek, który w zasadzie już nie istnieje. [/quote:486f9f2fbb]

Uo Jezu! Ktos, kto zna "klasyczna podstawe". Dziekuje. Zaczalem kilka tygodni temu watek o jednej z podstawowych rzeczy w Death Rock'u i po zadnej odpowiedzi poczulem sie jak dinozaur (no bo jestem....). Wieki temu, bylo doslownie kilka rzeczy i wszystko sie prawie znalo. Gdybym teraz mial 20 lat i wpadl bym na te klimaty, to nie ma sily, zeby poznac nawet 1/5 tego co zostalo stworzone..... .


Jestem pasazerem na statku Ziemia.


Wysłany: 2007-08-28 09:14

[quote:e70c97b210="Mammawombwomb"]Wieki temu, bylo doslownie kilka rzeczy i wszystko sie prawie znalo. Gdybym teraz mial 20 lat i wpadl bym na te klimaty, to nie ma sily, zeby poznac nawet 1/5 tego co zostalo stworzone..... .[/quote:e70c97b210]
hhehheeh jaki slodzik ! :D nie zapominajmy ze 'wieki temu' nie bylo tez dostepu do internetu wiec zdobywanie muzyki to bylo wyzwanie -pamietam czasy wysylania plyt poczta i wycieczek na drugi koniec polski do znajomych w celu 'wymiany' muzy:D ach stare dobre czasy:D

hmmmm ale ja wcale nie jestem taki stary!!!:P
pozdro


a c odo tych reedycji fla to fajnie ze komus sie przypomnialo ale ceny to se niezle zarzucili!!!! no coz chyba trza zacisnac pasa:D


[url=http://www.lastfm.pl/user/kmasz/?chartstyle=kma52] [img:c2908a8e4f]http://imagegen.last.fm/kma52/recenttracks/5/kmasz.gif[/img:c2908a8e4f] [/url]


Wysłany: 2007-08-28 11:09

Tak czy siak, najwazniejsze - po ile one beda lataly w sprzedazy detalicznej (jesli gdzies poza siecia w ogole sie pojawia).



Wysłany: 2007-08-28 15:30

AbrimaaL (Primogen)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

Pewnie około 30 zł


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-08-28 18:18

Mam metalmindową reedycję dwóch płyt Fear Factory, również bez książeczek, koszty zmniejszyli w ten sposób.


Chrzanić multi


Wysłany: 2007-08-28 21:01

AbrimaaL (Primogen)
AbrimaaL
Posty: 360
Atro City Veschova

[quote:43e9a4bc46="Fejzi"]Mam metalmindową reedycję dwóch płyt Fear Factory, również bez książeczek, koszty zmniejszyli w ten sposób.[/quote:43e9a4bc46]

Właśnie, a na album moim zdaniem składa się nie tylko muzyka na krążku, również okładka, texty, zdjęcia i cały layout. Tylko wtedy to stanowi całość. A wytwórnie zwykle zachęcają do kupienia reedycji dodatkowym utworem lub bonusową płytką z koncertu. Taka jest strategia marketingowa, wiedzą, że oddany fan kupi.


Chosen by death don't disagree.


Wysłany: 2007-08-28 23:12

@fejzi


dobrze gadasz ... zgadzam sie :)

@amorphous

nie pitol tylko plyty wysylaj
predzej zagram w poznaniu niz mi doslesz te plyty :]



Wysłany: 2012-06-13 11:09

[quote:90b6f775ef="Paskievicz"]ja nie jestem tylko pewien co do tego czy Metalmind to typowo metalowa wytwórnia ...[/quote:90b6f775ef]Również ubawiłem się tym określeniem.


Krótki opis, nie mający powiązania z Właścicielem profilu;)


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło