Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Marilyn Manson niewpuszczony do katedry w Kolonii. Strona: last

Artykuł: Marilyn Manson niewpuszczony do katedry w Kolonii

Marilyn Manson niewpuszczony do katedry w Kolonii Wysłany: 2007-07-13 12:53

[quote:dcf161c9cf="amorphous"]Oficjalnym powodem niewpuszczenia MM do katedry było to, iż miał szminkę na ustach i niekonwencjonalny wygląd. [/quote:dcf161c9cf]
Co za hipokryzja, uwielbiam te oficjalne powody... ciekawe, ze uszminkowane kobiety wpuszczaja bez problemu.
Faktem jest, ze w wiekszych obiektach sakralnych pojawily sie procedury 'selekcji' po incydencie grupy homoseksualistow z Act-Up, ktora urzadzilia w katedrze Notre Dame parodie slubu lesbijek 8) .



Ubrana za bardzo!? Wysłany: 2007-07-13 16:03

Arha (Bicz)
Arha
Posty: 73
Dzierżoniów

Ja miałam spory problem z wejściem do kościoła na chrzest mojej siostrzenicy, której bo ciężkich bojach zostałam chrzestną :) Ksiądz widząc mnie przy wejściu ubraną całą na czarno w długiej spódnicy, czarnej koronkowej bluzce i płaszczu do kostek stwierdził, że dla takich jak ja nie ma miejsca w kościele!
Wyobraźcie sobie jego minę, kiedy stwierdziłam, że muszę wejść, ponieważ jestem matką chrzestną :twisted:
To raczej niemiłe uczucie, więc trochę Mensonowi współczuję :P


Never taste of the fruit...


Re: Ubrana za bardzo!? Wysłany: 2007-07-13 16:27

[quote:24442c5ff6="Arha"]Ja miałam spory problem z wejściem do kościoła na chrzest mojej siostrzenicy, której bo ciężkich bojach zostałam chrzestną [/quote:24442c5ff6]
Ja takie koszalki mialam na komuni kuzyna. Bardzo nie chcialam isc ale starzy nie chcieli o tym slyszec. No to przyszlam... w granatowej wsiowej marynarce, blekitnych spodniach od dresu typu frotte (naciagnietych na kolanach) i tenisowkach jarmilkach. To byl celowy zabieg, dzieki ktoremu nikt mnie specjalnie nie zmuszal zebym weszla do kosciola. :twisted:
[quote:24442c5ff6="Arha"]To raczej niemiłe uczucie, więc trochę Mensonowi współczuję :P[/quote:24442c5ff6]
Znajac Mansona mozna przypuszczac, ze nieszczegolnie sie tym przejal. Jesli juz wspolczuc to raczej czlowiekowi, ktory dostal polecenie zeby go odprawic wraz ze swoja mroczna swita. :lol:



Wysłany: 2007-07-13 22:20

ja kiedys przyszedlem do kosciola... co prawda na czarno ale 'normalnie'.. nie rzucalem sie w oczy.. robilem to co inni... wyrzucili mnie.. a kochany proboszcz powiedzial ze jestem falszywy.. akurat wtedy mial pizde pod okiem ktora nabil mu narzeczony pewnej katechetki do ktorej proboszcz sie dobieral... piekna historia...... :twisted:


samo istnienie nigdy mu nie wystarczalo.. chcial czegos wiecej...


Wysłany: 2007-07-14 09:01

Stinkfist (Bicz)
Stinkfist
Posty: 15
Mrągowo/Olsztyn

Co za buraki... a podobno kościół jest dla wszystkich i uwaza wszystkich ludzi za rownych... wg zasad ich wiary powinni go wpuscic i co najwyzej powiedziec: "modlimy sie za ciebie synu" czy cos takiego. Ale jak widac kosciol jest tylko dla wybranych...
Mi w jednym kosciele odmowili bierzmowania, swoja droga zrobilem wiele zeby tak sie stalo... Matka mnie zmusila i bierzmowali mnie w innym... hehe stare czasy...


...try to set the night on fire...


Wysłany: 2007-07-14 10:16

kościół jest dla wszystkich, ale trzebva przestrzegać pewnych norm, by nie bulwersować. skoro do większych i bardziej znaczących domów bożych nie można wejść w krótkich spodenkach, czy z odkrytymi ramionami(np. na samą jasną górę), to nie dziwi mnie, że wyglądając jak manson nie wszedł do katedry. sądzę, że w mini i z dekoltem do pasa do meczetu wejść bym też nie weszła, nawet tylko pozwiedzać.


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2007-07-14 13:18

Nie trzeba wchodzić jakkolwiek kontrowersyjnie ubranym do kościoła (najlepiej po prostu nie wchodzić), natomiast kiedy z powodu jakiejś pielgrzymki albo innego katolickiego pochodu blokowane są ulice i człowiek spóźnia się na umówione spotkanie, to dosłownie szlag mnie trafia ;P Niech się wierzący zamkną w kościołach i tam siedzą, a nie paradują z krzyżami po ulicach Oto mój apel



Wysłany: 2007-07-14 13:32

Mscigniew (Bicz)
Mscigniew
Posty: 127
Lacus Solitudinis

Jak dla mnie to on nigdzie nie powimien być wpuszczany. Plastikowy image i denna muzyka- sztuczny prowokator i tyle :D


Jest nikim ten, co nie ulepsza świata.


Wysłany: 2007-07-14 13:59

[quote:c73a23f5b6="dr_Faustus"]A moj apel jest nastepujacy: nie osmieszaj sie. Jest wolnosc religii (choc przez obecnie nam panujacych moze nie do konca przestrzegana i zdeformowana), wiec dlaczego ma nie byc procesji? Czemu wierzący mają się zamykać w kościołach? Zakazu paradowania z krzyżami także nie mają...Tak jak tacy jak Ty z pentagramami i innymi tego rodzaju fetyszami. Ja na przyklad lubie koscioly, czasem zachodze do nich zazyc blogiej ciszy, ale skoro jestem "poszukującym" to tylko dlatego, ze jestem "niesprecyzowany w kwestii Boga" to mam tam nie wchodzic? Poza tym odnosnie procesji - mowisz tak jakbys miala tylko jedną ulicę w miescie, po ktorej kroczy procesja, ktora w dodatku jest niczym sciana nie do przenikniecia. U mnie tez sie odbywają procesje, ale jakos nie mialem problemu z punktualnoscia. Jak sie chce to mozna.
Poza tym takimi tekstami jak zademonstrowalas powyzej sprowadzasz sie do poziomu pana Nowaka, tyle ze Twoje ostrze wymierzone jest w przeciwnym kierunku. [/quote:c73a23f5b6]

Hahahaha :) :) :) Tacy jak ja z pentagramami? :D I z fetyszami? :D Przepraszam, że się śmieję, ale czegoś takiego to jeszcze nie przeczytałam :D :) :) :) Uch, chyba sobie z tego wszystkiego sprawię 3kg pentagram na szyję ze złota :D

A jeśli tramwaj skręca bez ostrzeżenia na inną trasę i trzeba biegiem przebyć ok. 1,5 kilosa, bo okazuje się, że jest procesja? No cóż, kondycji to ja świetnej nie mam, ale przebiegłam Ale wolałabym więcej się z czymś takim nie spotkać

Hehehe, a poza tym czy ja gdzieś napisałam, że nie lubię kościołów? Lubię je tak samo jak i inne świątynie Można usiąść w spokoju, bo przynajmniej tam inni ludzie starają się dopasować - i można dzięki temu zwyczajnie pomyśleć



Wysłany: 2007-07-14 14:20

[quote:626a054d84="dr_Faustus"]Nie mialem tutaj na mysli konkretnie Twojej osoby, tylko ludzi myslacych jak Ty, no ale moze zle sie wyrazilem...No, ale koncze dyskusje bo temat mansona przerodzi sie w temat o zlotych pentagramach[/quote:626a054d84]

Skoro myślących jak ja to chyba "konkretnie moja osoba" też się tam zawiera

[ps. Również pozdrawiam :)]

Wracając do tematu... nie mam nic przeciwko temu, że Manson nie wszedł do kościoła, hehe



Wysłany: 2007-07-14 14:52

Slusznie czy nie slusznie... mozna gdybac, nie bylo nas przy tym i nie znamy okolicznosci zajscia. Osobiscie przypuszczam (heh, bo coz innego mozna na podstawie tej skromenj informacji), ze odbylo sie to kulturalnie i bezbolesnie (dla straznika :)). Manson to wbrew pozorom inteligentny facet, wybierajac sie z wizyta w miejsce kultu Boga na pewno zalozyl ewentualnosc grzecznej odprawy. Czy sie tym przejal... watpie. :)



Wysłany: 2007-07-18 00:44

Manson jest inteligentny, nie mniej, wydaje mi się, że to prowokacja i wręcz liczył na taki rozwój zdarzeń.
Dorzucę od siebie, że ja również nie mam wstępu do jednego z kościołów... zanim jeszcze się do niego wybrałem. na podstawie szkolnej tradycji wróżyłem z jakiejś okazji (chyba Andrzejki) w zeszłym roku, i zostałem przez księdza uznany za opętanego, pomiot szatana i zabronił parafiankom kontaktów ze mną... cóż, było ciekawie.


Rozmyślanie o śmierci - jest rozmyślaniem o wolności. -Jim Morrison


Wysłany: 2007-07-18 05:46

Psycho: Dokładnie, pewnie było o panu B.W. za cicho, więc musiał coś wykombinować Poza tym... wow, hehe :) Ja miałam szczęście spotkać na swej drodze katechetę, który, gdy powiedziałam mu, że niepokalane poczęcie to taka metafora, uznał, że mam prawo tak myśleć i dostałam zaświadczenie o przygotowaniu przedmałżeńskim czy coś w ten deseń ;D



Wysłany: 2007-07-18 16:46

hehe... uśmiałem się ;D
no cóż... MM wie, co zrobić, żeby było o nim głośno, w sumie to właśnie na tym opiera się cały jego image


Rozmyślanie o śmierci - jest rozmyślaniem o wolności. -Jim Morrison


Wysłany: 2007-09-07 18:06

Mammawombwomb (Bicz)
Mammawombwomb
Posty: 49
Torun/Houston/Buenos Aires

I bardzo dobrze ze go nie wpuscili i juz. W dzisiejszych czasach trzeba sie wszystkim ladnie klaniac, ustepowac, bo jak nie, to sie jest tym niedobrym. A ja tam bym go nie wpuscil nigdzie, bo mnie on wybitnie wkurwia. I to sam soba a nie tym ze sie pomaluje, bo to mi akurat wisi. Jest epidemia komercjalizmu, ktory ukradl cos mniej znanego i zrobil na tym wielka kase. Wiekszosc ludzi (dzieci) ktorz go sluchaja nie ma pojecia o tym zkad to sie wzielo. Produkuje nedzna muzyke, robi naokolo siebie duzo halasu i na pewno sie sam cieszyl z tego, ze mu powiedzieli : won! Przeciez to tez jest reklama.
A na dowod tego jakim nedznym jest artysta, to wystarczy zobaczyc galerie do ktorej link jest podany w samym artykule. Chyba kazdy potrafilby zrobic serie takich marnych portrecikow jak te z jego wystawy. Ludzie kupia wszystko.

Dziwie sie troche, ze na forum na ktorym ludzie ktorzy wiedza co jest co, poswiacaja takiemu durniowi tak duzo czasu (ze mna wlacznie....).


Jestem pasazerem na statku Ziemia.


Wysłany: 2007-09-07 18:31

[quote:d7d0a9c490="Paskievicz"]z tego co wiem to nie udawał się tam w celach wyszydzania modlitw innych
[/quote:d7d0a9c490]

Jak widzę ten temat na forum to od razu mi sie przypomina migawka z MTV z czasów kiedy Manson stawał się popularny. Na tym krótkim urywku filmowym ta supergwiazda wycierała otwartym Pismem Świętym swoje geniatalia. Nie wydaje mi się, żeby przeżył przez ten czas jakąś odnowę duchową i stał się katolikiem. Ten kościół to po pierwsze miejsce kultu religijnego a dopiero potem obiekt architektoniczny, który miło się podziwia. No więc jak ktoś nie potrafi uszanować na poziomie podstawowym religii to niech się nie spodziewa, że będzie sobie jak by nigdy nic przechadzał po takich miejscach.


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2007-09-07 18:40

Mammawombwomb (Bicz)
Mammawombwomb
Posty: 49
Torun/Houston/Buenos Aires

[quote:321b964f94="Ev"][quote:321b964f94="Mammawombwomb"]Wiekszosc ludzi (dzieci) ktorz go sluchaja nie ma pojecia o tym zkad to sie wzielo.[/quote:321b964f94]
Juz dawno nikt mnie dzieckiem nie nazwal :lol:
btw. skad sie co wzielo, bo obawiam sie,ze nie zrozumialam [/quote:321b964f94]

Wszyscy jestesmy dziecmi.... .

A chyba wiesz Pani Zacna, ze jesli chodzi o najbardziej komercjalne kapele, to srednia wieku fanow ma okolo lat 14-tu.


Jestem pasazerem na statku Ziemia.


Wysłany: 2007-09-07 18:42

[quote:5ba9f2f6c8="gilgus"]Podejrzewam ze Mansona nie wpuściliby nawet w normalnych ciuchach i bez make-upu[/quote:5ba9f2f6c8]

Wpuściliby. Bez makijażu nikt go przecież nie pozna


Certa amittimus, cum incerta petimus.


Wysłany: 2009-04-06 18:51

:D :D :D dobrze zrobili że nie wpuścili ,tego świra..... :P

[img:5b8b8eea04]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:5b8b8eea04]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-04-12 19:51

Kiedy to było? 2 lata temu?Teraz wjechał by bez problemu,bo sie buja z Eminemem :D



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło