Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

MOONLIGHT. Strona: 1

Artykuł: MOONLIGHT

Wysłany: 2006-06-17 22:14

kocham ich :) po prostu mogę słuchac non stop. a Maja na koncertach jest fantastyczna, potrafi utrzymać świetny kontakt z publicznością, doprowadzić do roztańczenia całej sali :)
no i nie mogę zapomnieć ukochanej "modlitwy o zmiłowanie"... za każdym razem odpływam, gdy to sobie puszczam...tak z 20 razy pod rząd :D


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Re: .. Wysłany: 2006-06-18 11:03

[quote:28f9862b13="elisabeth-bathory"]Zgadza sie..kapela wspaniala,jednak wydaje mi sie ze Closterkeller pobija wszystkie polskie kapele :D[/quote:28f9862b13]
no bo co tu dużo mówić, był takim pierwszym. jednak jak przypominam sobie to koncertowo Maja o wiele bardziej otwiera się do ludzi niż Anja. jest przyjemniej. :) closterkeller też kocham i nie mogłabym żyć nie słuchając ich :lol:


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2006-06-18 12:16

W Polsce jest parę kapel o podobnym nieco charakterze muzyki...Closterceller (chyba jeden z pierwszych)...Moonlight, Delight, Batalion D'Amour...i parę jeszcze mniej znanych...

Co do Moonlight...to najbardziej podobają mi się poetyczne teksty Maji...ma kobieta talent do pisania naprawdę zmysłowych tekstów (choćby cała seria utworów o Meren Re).
Ostatnimi czasy wpadłem skolei w nałóg słuchania Delight...w każdym razie tej zaśpiewanej po polsku płyty "Od nowa"...Paula śpiewa tam ciekawe, osobiste można by powiedzieć piosenki...a na koncercie Delight zawsze było ciekawie bo łapią szybko kontakt z publicznością. Kiedyś byłem na ich koncercie, gdy grali jako support przed właśnie Moonlight...hmmm chyba z racji większej żywiołowości tego zespołu mam wrażenie że został lepiej przyjęty przez publiczność...

Moonlight to Moonlight...lubię sobie posłuchać, iść na koncert...a najbardziej lubię się zagłębić w słowa ich utworów....



Wysłany: 2006-06-18 14:57

No masz rację Elisabeth-Bathory...zapomniałem o Artrosis...mam nadzieję że Medeah mi wybaczy :) (na szczęście nie zna jeszcze tej strony bo dostałoby mi się po uszach).



Wysłany: 2006-06-18 15:12

trzeba zauważyć, że większość tych wspaniałych polskich kapel ma świetne teksty. można ich słuchać, nawet tylko ze względu na nie. a co do "od nowa" to płyta jest świetna. Paulina jest piękną kobietą i fantastycznym głosem śpiewającym zajebiste teksty. :D
ogólnie muszę przyznać, że te polskie kapele są moimi ulubionymi. słucham ich najczęściej i nie są w stanie mi się znudzić :D


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2006-06-18 15:42

Maja nie pisała tekstów do starszych płyt... Większość wychodziło z spod pióra Daniela Potasza - byłego członka ich zespołu. Własne teksty ma już na płycie Audio 136 i Down Words. Jednak Maja miała ogromny dar. Oddawała im swoje serce.
Moim zadaniem, nie można porównywać Moonlight do Clostera,a tym bardziej do Delight i Batalionu. Poporstu muzycznie i wokalnie są kilka pięter pod Moonlight.

Moonlight najlepszy :)



Wysłany: 2006-06-18 18:15

anja ma specficzną urodę...która mi na przykład nie przypada do gustu i to jak wypada na teledyskach... no cóż... ale głos ma świetny. :D i ma mocny, wspaniały charakter, który widać na pierwszy rzut oka :)


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Re: .. Wysłany: 2006-07-13 16:37

Inermis (Primogen)
Inermis
Posty: 109
Dublin / Londyn

[quote:ddd3fe4d9f="elisabeth-bathory"]oj tak..Paula jest przepiekna kobieta,mimo ze jestem wielka fanka Closterkeller..uwazam jednak ze nawet Anja nie moze sie z nia rownac..[/quote:ddd3fe4d9f]

oj tak... na zdjęciach ze Starych Metal Hammerów rzeczywiście wygląda na przepiękną kobietę, w rzeczywistości wypada niestety znacznie gorzej 8) raczej uroda jest przeciętna... jako że Paula na tutaj dobrą kumpelę bywała na imprezach nie raz więc mona było zobaczyć z "bliska" i bez żadnych obróbek graficznych no i niestety na żywo wygląda trochę inaczej... miałąm kumpla który był oczarowany jej urodą, na jego ścianie w pokoju wisiała wielka antyrama z plakatem Paulinki, zdjął antyramę.... już po pierwszym koncercie Delight na którym był ale cóź.. nikt nie jest idealny i chyba dobrze kilka fotek "na codzień":


Love your haters- they are your biggest fans!!! www.inermiss.deviantart.com Ev viva l'arte!


Wysłany: 2007-05-24 23:48

przymykając oko na patetyczne, momentami wręcz śmieszne teksty niektórych utworów, wśród dokonań moolight można znaleźć kilka perełek, które potrafią oczarować. jak chociażby 'kiedy myśli mi oddasz'.
ach, i wspomnieć trzeba, że owo 'przymykanie oka' koniecznie objąć musi ich najnowsze... ekhm... dzieło - 'integrated in the system of guilt'. ale tutaj przymykanie spokojnie może objąć obydwa oka, a i uszy również, bo doszukiwanie się tutaj perełek najzwyczajniej w świecie nie ma sensu


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-06-25 00:58

dymek (Anciliae)
dymek
Posty: 270
Ludomy (tudzież Poznań)

[quote:a06df94338="Paskievicz"]nie zgodzę się co do opinii o ostatniej płycie, przyznać trzeba że jest zdecydowanie inna od pozostałych co wcale nie oznacza, że gorsza :idea: [/quote:a06df94338]
W tym przypadku podzielam zdanie Paskievicza- "Integrated..." jest całkiem ciekawym albumem- przy pierwszym-drugim przesłuchaniu może nie wydaje się takim, ale przy kolejnych już bardziej. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

A co do poruszanego tu niegdyś wątku Delight- wg mnie zespół wszystkie płyty powinien nagrywać po polsku- "Od nowa" jest naprawdę interesujące, natomiast pozostałe albumy nie robią na mnie takiego wrażenia...


[img:c20ec57fc2]http://images21.fotosik.pl/277/bb0cde48e364092a.jpg[/img:c20ec57fc2]


Wysłany: 2007-07-22 10:33

KrolowaSalamandra (Anciliae)
KrolowaSalamandra
Posty: 110
Sucha Beskidzka/Kraków

Moonlight kocham, szanuję, podziwiam, mogłabym słuchać non-stop, w dodatku niesamowita Maja.....Widzę, że wywiązała się tutaj też spora dyskusja o Closterkeller, więc ich też ubóstwiam....! A co do Delight, to ja osobiście ich nie chwalę za bardzo, a Paulina jest cliwa- delikatnie mówiąć..:D


"To see a World in a Grain of Sand And A Heaven in a Wild Flower, Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an Hour." , my master


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło