Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Poznań ulubionym miastem gejów. Strona: last

Poznań ulubionym miastem gejów Wysłany: 2007-05-26 22:23

elektronik_tk (Bicz)
elektronik_tk
Posty: 117
Człuchów/Poznań

[quote:45317dae83]Poznań jest ulubionym miastem homoseksualistów - pisze "Dziennik". I publikuje badania, z których wynika, że co dwunasty mieszkaniec tego miasta jest gejem lub lesbijką.

- Wyeksponowanie tego faktu może być świetnym chwytem promocyjnym, magnesem dla turystów - twierdzą organizacje gejowskie. Władze miasta nie chcą o tym słyszeć - zaznacza "Dziennik".

Badanie, które opublikował "Głos Wielkopolski", przeprowadziło Towarzystwo Ekonomiczne na rzecz Gejów i Lesbijek (TEGL). Sonda sprawdzała, ilu jest homoseksualistów w największych polskich miastach. Okazuje się, że w Poznaniu ma ich mieszkać ponad 45 tysięcy, a to oznacza, że stanowią 8 proc. ogólnej liczby mieszkańców.

Biorąc pod uwagę fakt, że osoby odmiennej orientacji seksualnej stanowią 6 proc. polskiego społeczeństwa, nietrudno zauważyć, że Poznań przyciąga gejów. Michał Hucał, szef TEGL, nie ma wątpliwości, że miasto może na tym skorzystać. - Kiedy dwa lata temu władze Kolonii dowiedziały się, że mają ponadprzeciętny odsetek gejów, natychmiast zaczęły to wykorzystywać do celów promocyjnych - mówi Hucał. - Ta otwartość się opłaca, bo miasta znane z tego, że są przyjazne homoseksualistom przyciągają turystów i dobrze na tym zarabiają - dodaje.

Hucał tłumaczy, że bierze się to głównie z tego, że homoseksualiści to w większości ludzie zamożni i skorzy do wydawania pieniędzy. - A gdy miasto chętnie odwiedzane przez gejów, przyciąga też kobiety, bo zyskuje opinię bezpiecznego. To wszystko przekłada się na konkretne zyski - wylicza.

Władz Poznania te argumenty nie przekonują. - Miasto nastawia się na turystykę biznesową i na przyciąganie młodych ludzi - mówi Rafał Łopka, rzecznik prezydenta miasta.

(PAP)[/quote:45317dae83]
Źródło:
http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=366640

Co o tym myślicie? Nie uważam, żeby taka informacja jakoś znacząco przyciągała do Poznania. Macie homoseksualnych znajomych, sami nimi jesteście? Przeszkadza wam ich obecność?



Wysłany: 2007-05-26 22:28

Może dołączmy to do wątku 'Homoseksualizm'? Tam już mniej więcej wiadomo, komu zjawisko to przeszkadza, a komu nie :D



Wysłany: 2007-05-26 22:29

elektronik_tk (Bicz)
elektronik_tk
Posty: 117
Człuchów/Poznań

a prosze bardzo :P nie czytałem całego forum, ale pasuje do tamtego tematu jak ulał



Wysłany: 2007-05-27 10:58

Musze przyznać, że na dzień dobry ten artykuł mnie zwalił z krzesła 8O

Co 12 mieszkaniec... fajnie... Tylko czemu jakoś no z homoseksualistami się nigdy nie spotkałam... z lesbijkami owszem, albo z bi.

Widać tak dobrze się chowają, że ich nie widać dla mieszkańców tylko dla prasy i jakiś badań się ujawniają... ech...

Co do tego czy to ma przyciągać do Poznania? W dzisiejszych czasach ansze społeczeństwo jest tak nietolerancyjne, i babcie Ojca Rydzyka są wszędzie, że prędzej to odpędzi niż przyciągnie.


If only I knew what I know today... I would hold you in my arms, I would take away the pain...


Wysłany: 2007-05-27 14:19

Inermis (Primogen)
Inermis
Posty: 109
Dublin / Londyn

[color=red:f0a45b640e][b:f0a45b640e]No i przypomniała mi się sytuacja z czwartku kiedy byłam w sklepie i oglądalam sobie ubranka... puścili tą informację w radio.. i wtedy to dwie niedaleko znajdujące się młode damy (o pomarańczowo- solaryjnej opaleniźnie) zaczęły wymieniać między sobą oburzone komentarze typu "o pedałyyy a feeeeee" itp.

mój komentarz: -_-'

czyli chyba nie muszę pisać jakie jest moje zdanie na ten temat :twisted:

najgorsze uszczęśliwiać kogoś na siłę... dlaczego po prostu ludzie nie pozwolą im być szczęśliwymi na własny sposób???

ja sama uwielbiam piękno w każdej postaci- niezależnie od płci... :]
zaintrygować mnie trudno ale jak juz się uda to... :oops:

Sama mam paru znajomych homo i bi i naprawdę to są świetni ludzie!!! :)

... I podobno nie ma lepszego przyjaciela dla kobiety niż mężczyzna gej :) 8)[/b:f0a45b640e][/color:f0a45b640e]


Love your haters- they are your biggest fans!!! www.inermiss.deviantart.com Ev viva l'arte!


Wysłany: 2007-05-27 14:46

dziwne, że się tu jeszcze pYskievicz nie wypowiedział. Takie kąski tematyczne są jego domeną :) :lol:

ja też nie będę komentował tego artykułu. Szkoda strzępić język.Ludzie pisali, piszą i będą pisać bzdury.


Koniec i bomba, a kto czytał, ten trąba ! Witold Gombrowicz.


Wysłany: 2007-05-27 14:55

Mimo tych calych nagonek mysle ze homo nie maja jeszcze tak zle w Polsce ,mam znajomego rosjanina ktory ostatnio opowiadal mi jak sie traktuje homo w rosji, po prostu dyskryminacja jak za czasow 3 rzeszy...

Z drugiej strony ilosc parad w Polsce jest pewnie jedna z wiekszych w europie....

Zreszta po co parady,dac paru sympatycznych homo do najpolpularniejszych seriali i zaraz wszyscy beda ich kochali :lol:


'Hand fighting hand As you turn to a man of two worlds'


Wysłany: 2007-05-27 15:38

elektronik_tk (Bicz)
elektronik_tk
Posty: 117
Człuchów/Poznań

hehe :) gej- homoseksualiSTA; lesbijka homoseksualiSTKA; homoseksualiSCI (w domyśle geje) , pewnie o to koleżance chodziło, że nie spotkała geja



Wysłany: 2007-05-27 17:16

Jak widzę co tu się dzieje:) To nic dodać nic ująć..tylko rzec..mamy bliźniaczy temat Homoseksualizm Part II. Jak wiadomo nie każda kontynuacja literacka jest dobra w formie i treści...więc po co i tu przewalać zimne naleśniki? :?


Koniec i bomba, a kto czytał, ten trąba ! Witold Gombrowicz.


Wysłany: 2007-05-27 18:23

elektronik_tk (Bicz)
elektronik_tk
Posty: 117
Człuchów/Poznań

Naleśniki pewnie z czekoladą :twisted: :?:



Wysłany: 2007-05-27 18:56

[quote:6a1240e0fd="elektronik_tk"]Naleśniki pewnie z czekoladą :twisted: :?:[/quote:6a1240e0fd]

Z czym by nie były i tak są do dupy , bo zimne :twisted:

:arrow: Lynn
Ja nie jestem zwolennikiem klepania w każdym temacie tego samego :roll: Jak i otwierania kolejnych tematów dla tematów. :wink:
Żarty, zabawy?? jak najbardziej. Choć temat ,,kakałka" już tak się wyeksploatował....że niedługo stanie się niesmaczny dla homoseksualistów, a przeżuty i wypluty dla heteroseksualistów :lol:


Koniec i bomba, a kto czytał, ten trąba ! Witold Gombrowicz.


Wysłany: 2007-05-29 20:20

[quote:ec6edc0f68="Inermis"][color=red:ec6edc0f68][b:ec6edc0f68]
... I podobno nie ma lepszego przyjaciela dla kobiety niż mężczyzna gej :) 8)[/b:ec6edc0f68][/color:ec6edc0f68][/quote:ec6edc0f68]

Cos w tym jest;] Nie dosc ze mozna pogadac o mezczyznach to i z mezczyzna naraz:D (w koncu sa obustronnie doswiadczeni :twisted: ) Przynajmniej ja tak wykorzystuje mojego kolege:D
To ulatwia ale wszystko jest wg mnie kwestia charakteru osoby z ktora rozmawiamy co czasem moze objawic dosc dziwnymi znajomosciami (pozdrowienia dla absa:D)

Nalesnikow nie skomentuje Powiedzmy ze nie zrozumialam 8)


"- Ech, bo te wasze demony są jak koty. - Niezależne, piękne, drapieżne...? - Pieprzą wszystko, co nie zdąży uciec i udają, że nic i nikt ich nie obchodzi, a tak naprawdę, to puchate pieszczochy."


Wysłany: 2007-05-30 22:48

Skoro juz usuwacie niepoprawne posty, to wypadalo by chyba jakies slowko wyjasnienia,co? Czyżby cicha cenzura nam sie wyksztalcila w tematach o pedełach? To juz drugi raz i jest żenujące...



Wysłany: 2007-05-31 18:31

[color=red:34cd7266f9]Nikt nie usuwał żadnych postów. Na wskutek małych problemów znikły niektóre posty. Temat wcześniej był zablokowany i jestem zmuszony zrobić to ponownie z 2 powodów:

1./ Temat poświecony homoseksualizmowi już istnieje i tam prosze prowadzić dyskusje na ten temat.

Homoseksualizm

2./ Zbyt wielka ilośc offtopów.

Pozdrawiam


P.S
Jak już pisałem wcześniej... nie ma możliwości na forum połączenia dwóch tematów lub przeniesienia postów z jednego tematu do drugiego. Dlatego tak bardzo upominamy o używanie opcji SZUKAJ na forum by nie tworzyć dwóch takich samych tematów. Temat zostanie wiec zablokowany a w temacie w którym jest prowadzona dana dyskusja będzie umieszczony link do zablokowanego tematu.[/color:34cd7266f9]


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło