Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Nightwish - okładka singla i głos wokalistki. Strona: 1

Artykuł: Nightwish - okładka singla i głos wokalistki

Nightwish - okładka singla i głos wokalistki Wysłany: 2007-05-23 19:27

Finowie usłysza pierwsi o 7.00 w Radio Rockin. W sieci ukaże się pewnie zaraz potem.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-05-23 20:04

A tak przy okazji. Pisaliśmy kiedyś o bigorafii zespołu. Obecnie jest już dostępna po angielsku.

Mnie wokal nie powalił. Jest po prostu ok ale to może być za mało na Nightwish.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-05-23 20:27

dymek (Anciliae)
dymek
Posty: 270
Ludomy (tudzież Poznań)

Gdy usłyszałem tą próbkę pomyślałem o Within Temptation. Poprawcie mnie jeśli się myle, ale głos wydał mi się podobny...
Ale jest ładny- zobaczymy co to będzie gdy pojawi się singiel i album.


[img:c20ec57fc2]http://images21.fotosik.pl/277/bb0cde48e364092a.jpg[/img:c20ec57fc2]


Wysłany: 2007-05-23 22:01

Szczerze mowiac, bardziej wole wokal starej wokalistki Nightwish...choc obecny nie jest zly. Mam nadzieje ze na plycie dziewczyna wydobedzie z siebie bardziej operowy glos;]



Wysłany: 2007-05-23 22:28

Ja nadziei zadnych nie mam bo z Nightwisha po prostu wyroslem, a precyzujac, zeby nie bylo niedomowien - w ciagu kilku lat zmienilem gust muzyczny.

Osobiscie mysle, ze powielanie schematow, nasladowanie glosu Tarji to najgorsze co moga zrobic.
Juz jedni takiego podejscia probowali, po odejsciu Liv Kristine i co z tego wyszlo? Album 'Storm' Theatre Of Tragedy



Wysłany: 2007-05-23 22:34

Khamill (Anciliae)
Khamill
Posty: 222
Toruń/Września

Wg mnie glos tej nowej jest ladny ale za bardzo "dziewiczy" brakuje mi w nim drapieznosci... no ale zobaczymy jak to bedzie w koncu to tylko krociutka probka


...miej żabę zawsze pod ręką


Wysłany: 2007-05-24 19:56

Ja uważam, że ten nowy wokal nie jest zły. No ale to był tylko próbka. Wszystko tak naprawdę okaże się 30 maja i później, gdy wyjdzie album i będzie można posłuchać wszystkich utworów. Zobaczymy też jaka jest sama wokalistka.



Wysłany: 2007-05-24 23:31

Nazywanie głosu Tarji 'operowym' to policzek wymierzony operze i śpiewakom :twisted: Wiem, że wyżej wymieniona ma odpowiednie dla takich stwierdzeń wykształcenie, ale nie demonizujmy :lol: :lol: :lol: Po odejściu z N. kariery operowej raczej nie zrobi 8O

Głos 'nieoperowy' byłby zatem ciekawym rozwiązaniem. Zwłaszcza, gdyby pojawił się talent na miarę Anneke z The Gathering.



Wysłany: 2007-05-25 00:20

:twisted: tego singla nie przesłuchałam, nie lubię przystawek przed premierą... więc trudno mi powiedzieć cokolwiek :D



Wysłany: 2007-05-25 09:29

Nawiasem mówiać album solowy Tarji "My Winter Storm" tez ma sie ukazac w tym roku. Przedtem bedziejejmozna posluchac solo na Savonlinna Opera Festival.

Kiedy Liv odeszla z Theatre of Tragedy skombinowali sobie przecietny wokal i wyszla im przecietna plyta. Zreszta tez "Storm". Obecnie bardziej podoba mi sie Liv niz Theatre.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-05-25 09:40

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:c372272635="kontragekon"]

Głos 'nieoperowy' byłby zatem ciekawym rozwiązaniem. Zwłaszcza, gdyby pojawił się talent na miarę Anneke z The Gathering.[/quote:c372272635]

No i Gekonie, zgadzam się z Tobą w 666% :!:


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2007-05-25 14:29

Hahaha! A tu psikus :P Wokalistka ujawniona 6 dni wcześniej niż obiecywali :D Anette Olzon.... Co o niej sądzicie?



Wysłany: 2007-05-26 10:22

Mnie również ta próbka natychmiast przywiodła na myśl Sharon Den Adel z WT... W ogóle numer w tym klimacie, oby nie skończyło się pójściem w tzw. target... Zobaczymy, czekam na płytę :)


Nie daj się kopać w ryj, chociaż kopią z każdej strony.


Wysłany: 2007-05-26 10:23

[quote:5d654451c3="Orzeszek"]Hahaha! A tu psikus :P Wokalistka ujawniona 6 dni wcześniej niż obiecywali :D Anette Olzon.... Co o niej sądzicie?[/quote:5d654451c3]
Ze ma ladnie obrobione zdjecie portetowe przy newsie. Tyle moge powiedziec na dzien dzisiejszy.



Nightwish Wysłany: 2007-06-01 09:38

LadySavage (Anciliae)
LadySavage
Posty: 67
Bytom / Poznan / Saasenheim ( Francja...

Uwazam ze ladna jest, glos ma tez fajny te 4 nowe piosenki sa niezle dla mnie "eve " jest zalagodne :) ale tak jak sleeping sun ale sa ladne i tez lubie je posmuchac uwazam ze nie zmienili stylu tak jak to mowili :) hehe uwazam ze zapowiada sie fajna plyta nio ale dla mnie i tak Tarja bedzie najlepsza wokalistka Nightwish


Niebianska Krolowo wszystko mi jedno, Zabierz mnie stad. Jestem umarla dla swiata [ ... ] Tutaj troszcze sie jedynie o martwe ogrody [ ... ] To cena jaka place za dar posiadania marzen [ ... ] Nightwish


Wysłany: 2007-06-03 13:27

Urodą grzeszy, głos ma niebrzydki, ale nie obędzie się bez porównań z Tanją... Tymczasem to całkiem inna faktura głosu i styl śpiewania... Eva też mi się wydała taka... lekka... Nie wiem, może mam zbyt wygórowane oczekiwania... Fotki promo sa za to bardzo dobre, chociaż też takie... lekkie... :roll:


Der Tag vergeht für mich, wie ein Gebet an dich. Denke irgendwann an dich, wo du jetzt bist. Was kommt am Ende? Fließt dieser Fluß ins Nichts? Sende ein Zeichen, von dort wo du jetzt bist.


Wysłany: 2007-06-05 09:43

Lekkość to chyba najlepsze słowo, opisujące ten nowy produkt :)


Nie daj się kopać w ryj, chociaż kopią z każdej strony.


Wysłany: 2007-06-08 07:10

He he no jedyne w sumie, jakie mi przychodzi do głowy po wysłuchaniu Evy. Ale pożyjemy, zobaczymy... Może to był tylko wycinek z nowego muzycznego image zespołu, a potem będzie inaczej, jak się "starzy" dotrą z "młodą" członkinią zespołu... Na razie i tak dobrze, że w ogóle ruszyli... Już się bałam, że przestraszą się kandydatek i będą woleli nie hańbić dawnego imienia Nightwish nowym "wynalazkiem" :D


Der Tag vergeht für mich, wie ein Gebet an dich. Denke irgendwann an dich, wo du jetzt bist. Was kommt am Ende? Fließt dieser Fluß ins Nichts? Sende ein Zeichen, von dort wo du jetzt bist.


Wysłany: 2007-07-18 17:32

Cóż, Anette głos ma ładny i pewnie polubiłbym jej śpiew gdyby nie to, że w porównaniu z Tarją jest słaba. Ma zupełnie inny styl. Tarja miała mocny, operowy głos a nowa wokalistka nadaje się najwyżej do ballad... Cóż - pożyjemy, zobaczymy, może jeszcze dorówna swojej poprzedniczce. A może po prostu marudzę...



Wysłany: 2008-02-17 20:23

Okładki średnio mi pasują.. powiedziałbym, że wolę co innego. Co do nowego wokalu to jestem przyzwyczajony do starej wokalistki, natomiast nowa niezbyt radzi sobie z niektórymi partiami w starych kawałkach. Powinna niektóre momenty opuścić, te, gdzie potrzeba klasycznego śpiewu, którego ona nie reprezentuje. A co dalej będzie to się okaże.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło