Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Bezsens #1 by Draven. Strona: 1

Artykuł: Bezsens #1 by Draven

Bezsens #1 by Draven Wysłany: 2006-06-13 22:59

ciekawe... zastanawiające nawet układ samego wiersza przygniata do ziemi :) jestem na tak :D


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


Wysłany: 2006-06-14 10:43

Wyczuwam troche ironi w tym wierszu, a przynajmniej takie odnosze wrażenie czytając go. Heh, racja, w ziemie to on w jakiś sposób wgniata. Widze, że Draven również wziął się za krótką forme. Podoba mi się, bardzo trafny i wymowny.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-06-14 18:43

podoba mi sie wieloznacznosc...
nie wiemy kto umiera, czy jest to kobieta zycia czy moze niespelniona milość albo czastka autora albo jeszcze cos innego??
dlaczego sie cieszy skoro pada??
czy sprawia mu to radosc bo sie od niej uwolnil??
a moze cieszy sie bo wie ze kazda sytuacja uczy nas czegos nowego??
czegos co mozna kiedys wykorzystac jako doswiadczenie??


Hexe ist ein Beruf mit Zukunft. ;)


Wysłany: 2006-06-14 20:13

Jeszcze nigdy nie widziałem tyle retorycznych pytań w wierszu. Widać, że się nie znam na interpretacji :wink:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-06-14 20:18

Kostuchu interperetacja do rzecz dowolna i bardzo subiektywna ... powiem Ci tyle - stawianie pytan do poczatek drogi, czesto odpowiedzi sa niejednoznaczne ale warto pytac bo pytanie uświadamia nasza niewiedze
<chyba nie na temat sie wypowiadam xD>


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


Wysłany: 2006-06-15 08:38

jak najbardziej na temat :twisted:
im wiecej pytan mozna zadac tym wiersz jest ciekawszy
mozna go wtedy interpretowac dowolnie tak jak sie czuje a nie tak jak autor tego wymaga :twisted:


Hexe ist ein Beruf mit Zukunft. ;)


Wysłany: 2006-06-19 14:29

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Ja tam nic nigdy nie wymagam (w kwestii interpretacji wierszy oczywiście ;P ), ale nie wiem jak draven, hehe.


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-06-20 09:18

Ja także nigdy nic nie wymagam…..interpretacja to moim zdaniem prywatna sprawa tego kto wiersz czyta ;] Jak ktos ma pytania co do mego wiersza to z miłą chęcią na nie odpowiem.



Wysłany: 2006-06-20 10:43

No wałsnie interpretacje. Wszędzie piszemy co się nam w wierszu podoba, co nie, co moze być, co warto zmienić a nikt nie pisze a jeśli juz to rzadko kiedy "co poeta ma na myśli". Coś za bardzo nam ta krytyka i gramatyka weszła w krew :evil:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2006-06-23 22:08

myślę że to "co poeta miał na myśli" niekoniecznie jest miarodajne względem tego co sami widzimy w danym wierszu tyle interpretacji ile ludzi :P


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


Wysłany: 2006-06-25 10:57

I międzyinnymi dlatego powstaje poezja jako czyste odzwierciedlenie duszy które ludzie mogą odczytywać wedle siebie...;]



Wysłany: 2006-07-16 17:33

Fakt, Draven. Układ na myśl akurat mi przywodzi strzałkę w dół. Celowy zabieg czy tak wyszło? (:


Czepianie przynosi mi ulgę. Cóż o mnie... gryzę, kopię, jestem wredna. Jestem nałogową amatorką jogurtów biszkoptowych i bananów. Narzeczona narzeczonego :P


Wysłany: 2006-07-16 19:14

...tak wyszło =)...



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło