Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Lustro. Strona: 1

Artykuł: Lustro

Lustro Wysłany: 2007-04-30 19:56

Wiersz ciekawie się zapowiadał cały jego nastrój zburzyły słowa
"powinieneś się ogolić" to miało być w tonie żartu eh.........


Życiem jednostki nie rządzi żadne seksualne przeznaczenie; na odwrót, erotyzm jednostki wyraża jej ogólną postawę wobec istnienia. — Simone de Beauvoir Wielkim celem życia jest doznanie - aby czuć, że się istnieje, choćby nawet cierpiąc.


... Wysłany: 2007-05-01 13:13

Wątpie czy nie zrozumiałam po prostu mi się ta puenta nie spodobała...


Życiem jednostki nie rządzi żadne seksualne przeznaczenie; na odwrót, erotyzm jednostki wyraża jej ogólną postawę wobec istnienia. — Simone de Beauvoir Wielkim celem życia jest doznanie - aby czuć, że się istnieje, choćby nawet cierpiąc.


Wysłany: 2007-05-01 14:19

Mnie natomiast ta puenta bardzo się spodobała :) Ogolić - oczyścić, odświeżyć, zmienić coś... o to właśnie chodzi w całym wierszu. Dobry wiersz, zresztą ;]


"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"


Re: Lustro Wysłany: 2007-05-14 20:40

Samurai (Anciliae)
Samurai
Posty: 282
Dąbrowa Górnicza

[quote:29e44a8b14="Podmuch_wiatru"]Wiersz ciekawie się zapowiadał cały jego nastrój zburzyły słowa
"powinieneś się ogolić" to miało być w tonie żartu eh.........[/quote:29e44a8b14]
Jak najbardziej błędna interpretacja :P
zwróć uwagę na słowa które znajdują sie linijke wyzej... w nich tkwi klucz do zrozumienia "powinieneś sie ogolić" :)

Dziękuje za miłe słowa ogolnie ale mysle o skonczeniu kariery pisarskiej. Pewnie wiele osob sie ucieszy - pewne jest ze nikt nie zatęskni :)
Także jeszcze raz thank you
Pozdrawiam
Do widzenia
:)


"umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy gdy jest otwarty"


Wysłany: 2007-05-23 00:12

lustro- stary temat i nic swiezego w Twoim wykonaniu tu nie widze, poza tym te rymy :P całość zbyt dosłowna jak dla mnie


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


Wysłany: 2007-06-16 14:18

nie o czym ale jak! :P bo pisac mozna o wszystkim tylko to musi plynac, to trzeba czuc... a rymy dokladne strasznie kuja w oczy i stwarzaja wrazenie wylicznki
jesli zas chodzi o moja stycznosc z poezja to nie moge powiedziec ze mam ja na codzien (choc kiedys tak bylo)- niestety :P
ps. na Lysej Gorze jest calkiem calkiem- wpadnij kiedys na sabat to pogadamy o konstruktywnosci moich komentarzy xD


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło