Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Ann Rice - Wampir Lestat. Strona: 1

Artykuł: Ann Rice - Wampir Lestat

Ann Rice - Wampir Lestat Wysłany: 2007-04-19 12:25

Świetna recenzja,sam czytałem tą książkę,polecam!!!!. :twisted: :evil: CZYTAJCIE!!!!!


aVe


Wysłany: 2007-04-22 00:35

Khamill (Anciliae)
Khamill
Posty: 222
Toruń/Września

A mi sie WL podobalo...

Tak w ogole to WzW,WL, KP i Krew i Zloto wg mnie najlepsze ksiazki Anne Rice... reszta to juz grafomanskie teksty :D


...miej żabę zawsze pod ręką


xD Wysłany: 2007-04-22 11:11

Ja nawet Wywiadu z Wampirem nieczytałem ale Wampir Lestat to genialna książka,moge śmiało powiedzieć,że to najlepsza książka jaką dotychczas czytałem(a,że czytałem mało książek,to tym bardziej ułatwia sprawę(może to niena temat a le jaki najbardziej zespół lubicie, bo ja Slipnkot)


aVe


:p Wysłany: 2007-04-23 20:21

Znacie jescxze jakieś książki z wampirami?

[color=violet:c9852868d3]Proszę o trzymanie sie tematu jakim jest ksiazka Wampir Lestat. Temat o ksiażkach o wampirach pojawil sie juz na forum - poszukaj.
[/color:c9852868d3]


aVe


Wysłany: 2007-04-23 20:44

Khamill (Anciliae)
Khamill
Posty: 222
Toruń/Września

ksiazki z Wampirami powiadasz... "Historyk" oczywiscie cale Kronik...
BTW wszystkich fanow A.Rice zapraszam tutaj -> http://annerice.amizan.org/forum/


...miej żabę zawsze pod ręką


Wysłany: 2007-04-23 21:03

Innych ksiązek o wampirach nie czytałam, niz te 3...ale zdecydowanie zgadzam się ze Wampir Lestat to swietna ksiązka i równiez ją polecam :)


...


Wysłany: 2007-04-27 15:09

Tak, Wampir Lestat, to bozka książka. No, ale trzeba też powiedziec cokolwiek o Posiadłości Blackwood, choć ta nie jest juz moim zdaniem tak udana. Za to Królowa Potępionych zupełnie mi się nie podobała...


"Mroczna przemiana nigdy nie przynosi miłości. Przynosi tylko milczenie..."


Wysłany: 2007-04-30 10:48

po pierwsze nie 'ann', a 'anne'.

a co do samej książki... jeszcze całkiem niedawno czytywałam rice z prawdziwą przyjemnością... na dzień dzisiejszy przebrnięcie przez 'wampira lestata' jest ponad moje siły. mdłe to, wtórne i rozlazłe. brrr.


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-05-01 21:35

Jedna z bardziej wciągających książek jakie można dostać. Do końca trylogii została mi Królowa Potępionych[i:609411acbf][/i:609411acbf]. Na razie tylko film widziałem i mam mieszane uczucia. Co do obrazu, bo dźwiękowo spoko. No ale to osobna kwestia już......



Wysłany: 2007-05-02 19:09

Zdecydowanie bardziej mi się podobały jej inne tytuły. No cóż kwestia gustu :P


Nie wiedziałam,że śmierć może być tak cudowna jak Ty...


Vampire Lestat Wysłany: 2007-05-18 09:31

Przyznaję, książka jest dobra, ale przez całość brakowało mi mojego ukochanego Louisa. :wink: Gdy się pojawił... To uznałam, że trochę za późno. W każdym razie jak na dziewczę przystało, nie lubię Gabrielle i Akashy [paszoł won od mojego wampireczka!]. Ktoś może się ze mną nie zgodzić, ale tak bywa.
W "WL" najbardziej podobały mi się teksty piosenek. I okładka z Rebisu jest niebrzydka, choć lepsza ta z "Wywiadu..." 8)


Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały. Ale i tak było wesoło ;]


Lestat Wysłany: 2007-12-05 13:52

Książka jest świetna, a postać Lestata pociągała mnie i fascynowała już w "Wywiadzie z wampirem".
Nie zawiodłam się...w Lestacie można się zakochać. 8)


czasem lepiej odejść od zmysłów, by nie zwariować


Wysłany: 2008-01-21 16:45

Ladywitch-jaka mdła...moze ci sie pomyliło z "Wywiadem z wampirem" bo dla mnie to wlasnie pierwsza częsc tej historii jest nudna.Za to druga czesc "Wampir Lestat" jest o klasę lepsza,ciekawsza,bardziej klimatyczna,przesycona tajemniczością i wzorcowo gotycka a motyw pary najstarszych wampirow uwazam za genialny.Ksiazka ma 600stron ale mnie jakos nie znuzyła,tez czesto narzekam na rozne rzeczy ale nie rób Ladywitch z narzekania wiodącego tematu na życie.
Inne historie o wampirach-zdecydowanie seria "Nekroskop" Lumleya,"Miasteczko Salem" Kinga, i klasyka"Drakula"Stokera,"Carmilla" Sheridana Le Fanu.Wydawnictwo Ossolineum wydalo w latach 90tych antologię opowiesci wampirycznych" Pokoj na wieży",mam to i polecam,znajdziecie tam najlepsze opowiadania w tej tematyce a oprócz tego jest bardzo ciekawy wstęp opisujący historię mitu o wampirach.



Wysłany: 2008-01-22 15:33

sums (Diabolista)
sums
Posty: 165
Grodzisk Wlkp./Poznań

Mi się podobały pierwsze trzy części "Kronik" no i oczywiście "Krew i złoto" , reszta jest dla mnie strasznie odtwórcza. Muszę jednak przyznać po przeczytaniu każdej kolejnej części "Kronik", mimo tego ze miałem ich już w pewnym momencie dość to tęskni się bardzo za ich bohaterami. Gdyby jeszcze byłyby one homoerotyczne w stronę płci pięknej a nie pośledniejszej byłoby już zupełnie świetnie :D


"W samym akcie oddania się złu nie ma jeszcze wykluczenia możliwości kochania" Anne Rice "Wampir Lestat"


Wysłany: 2008-03-04 23:31

Na półce lezy Wampir Lestat, prubowałem przekonać sie do tej książki dwa razy i dotarłem tylko do połowy. Niestety jakoś mi nie leży...
Morze kiedyś sie jednak zmuszę do doczytania.


"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego nie jestem w stanie zmienić. Daj mi siłę, bym zmienił to, co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego."


Wysłany: 2008-04-08 14:08

powiem tak nie czytałam jeszcze "wampir Lestat"... jakieś ciekawsze cytaty??proszę podawac..


"it I was heated was wing really I found out then that I had it.. by..."


Wysłany: 2008-05-18 01:02

no tak ale ja tu nie widzę wciążtekstów z książki..
poproszę jakieś ale na prawdę dobre...:)


"it I was heated was wing really I found out then that I had it.. by..."


Wysłany: 2008-11-04 08:13

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Bardzo dobra recenzja.
Aktualnie czytam te ksiazke i musze pryznac ze jes dosc dobra.


Czasami warto uciec od zycia...


Wysłany: 2008-11-10 14:15

poproszę jednak o cytaty jakieś na prawdę dobre do tej pory za książkę się nie mogę zabrać (cholera aż wstyd) :/ a wiem że jeśli się wezmę to mnie nie odciągną... :D


"it I was heated was wing really I found out then that I had it.. by..."


Wysłany: 2008-11-10 17:25

Najbardziej mi sie podobaja ksiazki: Wampir Armand, Wampir Lestat i Krolowa Potępionych.


Nitimur in vetitum - dążymy do tego co zakazane


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło