Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Diary of Dreams. Strona: last

Re: Diary of Dreams Wysłany: 2007-04-11 14:45

[quote:2352af93a4="Allanon23"]I ale mam problem Uwielbiam styl Diary Of Dreams, Clan OF Xymox itp. może znacie tego typu inne zespoły?[/quote:2352af93a4]
przede wszystkim diorama. i deine lakaien.
zainteresuj się sceną niemiecką. tam tego na pęczki.


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-04-12 20:31

Diary Of Dreams gra electro pierwszy raz słyszę. Z tego co wiem to oni grają dark wave ...


http://myspace.com/agrax


Diary Of Dreams Wysłany: 2007-04-12 22:09

Diary Of Dreams nie posiadają w swoim dorobku teledysków. Jedyne co mogę polecić to "Nine In Numbers", czyli ich jedyne DVD. Jest tam koncert, niezłe obrazki jako przerywniki, wywiad i filmik z sesji fotograficznej na Islandii. Co do Dioramy, to na ich stronce z My Space jest teledysk do kawałka z najnowszej płyty.


"Pesymista to tylko dobrze poinformowany optymista"


Wysłany: 2007-04-24 20:51

Nenar (Anciliae)
Nenar
Posty: 626
Bielsko-Biała / Gliwice

Ja bym poleciła Deadful Shadows ... chociaż kiepska jestem w porównywaniu zespołów, tam posiadają chyba z parę przeróbek utworów na bardziej elektroniczne


Ja mam 20 lat, ty masz 20 lat ... i tak wszyscy umrzemy


Wysłany: 2007-04-30 11:22

i dracul! ^^ uwielbiam ich.

[quote:a73f0466c6="Agrax"]Diary Of Dreams gra electro pierwszy raz słyszę. Z tego co wiem to oni grają dark wave ...[/quote:a73f0466c6]
no pewnei że nie! w ich muzyce nie ma ani szczypty elektroniki! ._. :roll:


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-04-30 22:10

Diary nie mają oficjalnych teledysków (i mam nadzieję, ze nie będą mieć :P skomercjalizowaliby się do reszty) ale krąży fajna przeróbka do "She and her darkness" Bardzo dobrze zsynchronizowana.
Linka do niej można chyba znaleźć na forum zespołu na fora.pl



Wysłany: 2007-04-30 22:41

A ja jestem zdecydowanie przeciw przerabianiu Diary Of Dreams. są klasą samą w sobie i udowodnili, że bez teledysków puszczanych na Vivie lub w MTv można żyć i miec wielu oddanych fanów.


"Pesymista to tylko dobrze poinformowany optymista"


Wysłany: 2007-05-16 16:44

Dokładnie, najlepsze są i jedynie słuszne kawałki w wykonaniu diary of dreams. Tylko czekam żeby ich zobaczyć na tegorocznym CP2007.



Wysłany: 2007-05-24 10:36

[quote:9a50e7f148="LadyWitch"]i dracul! ^^ uwielbiam ich.

[quote:9a50e7f148="Agrax"]Diary Of Dreams gra electro pierwszy raz słyszę. Z tego co wiem to oni grają dark wave ...[/quote:9a50e7f148]
no pewnei że nie! w ich muzyce nie ma ani szczypty elektroniki! ._. :roll:[/quote:9a50e7f148]

a to zamoczylas, milosniczko Dod.. ;>
To tak, jakby stwierdzic, ze jakis KoRn gra muzyke irlandzka, bo w kawalku pojawily sie dudy.

Electro? Jedyne co ich laczy z tym gatunkiem to wspolne korzenie, ale uogolniajac w taki sposob mozesz wrzucic do worka zarowno Pana Jarre'a, Depeche Mode jak i NIN.

Co do pojecia darkwave, ktorego Pamietniczek jest godnym reprezentantem - odsylam do przegladarki.

Ja deine lakaien i dracula nie polecam, wrecz odradzam.
Bardzo latwo, szukajac dobrego darkwave, zatopic sie w niemieckim, seryjnie produkowanym dark-shit-syntpop-electro-pussy-mroku.



Wysłany: 2007-05-24 10:54

Poszukaj "Garden Of Delight" - projekt Adriana przed DoD.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-05-24 10:55

hej vincent, spokojnie bo chyba trochę się zapędziłeś... nie stwierdziłam, że dod absolutnie nie zalicza się do darkwave, a całym swym muzycznym sercem tkwi w elektronice.
i odnoszę dziwne wrażenie, że elektroniki w muzyce dod jest jednak odrobinę więcej, niż dud [jak się to odmianuje??? :D ] w kornie [a szkoda, może by im to wyszło na zdrowie. kornowi, nie dudom ].
a ten wspomniany przez ciebie worek istnieje już od dłuższego czassu, nazywa się 'dark electro' i ma się całkiem dobrze a z jego pojemnością sprawa wygląda podobnie jak z workiem z napisem 'darkwave'
deine lakaien szczerze lubię. a dracul to najlepszy rotfl'n'lol jaki w ostatnim czasie słyszałam :twisted:


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-05-24 15:15

Dla ścisłości co do info od Amorphus'a: Garden Of Delight nie był (i nie jest) projektem Adriana Hates'a tylko niejakiego Artaud'a. A. Hates grał w Garden na basie, a dopiero Diary Of Dreams jest jego własnym projektem. Czasy Garden to również okres "związku" Adriana Hates'a z Dion Fortune Records, dla których Diary wydało swoją pierwszą płytę
(zanim Hates założył własny label Accession Records).


"Pesymista to tylko dobrze poinformowany optymista"


Wysłany: 2007-07-14 02:06

Potwierdzam brak teledysków, a szkoda...
Jest wiele kapel, których teledysków nie puszcza się na Vivie i MTV (patrz np. V.S.B, choć to już jest industrial) a [b:3cdc4cfb91]bynajmniej[/b:3cdc4cfb91] nie są komercyjne...
Fanów sceny dark independent (w tym i darkwave'u) jest coraz więcej, dlatego też coraz więcej stacji muzycznych zacznie dostrzegać potrzebę "trafienia" do takich widzów..
Prawo rynku, nieubłagane...

Kontynuując wątek klipów DoD, to jest bardzo fajne nagranie koncertu na CP 03 (lub 04), poa tym będą na CP w tym roku (sorki, wciąż nie mogę się nacieszyć, bo to moja ukochana kapela:D )

Co do podobnych kapel to faktycznie Diorama, ale wydaje mi się, ze wszystkie kapele wydające dzięki Adrianowi w Accession Records mogę z czystym sercem polecić.

Jak chcesz je sprawdzić to polecam kompilacje Accession Records..ja mam tylko Vol. 3, ale to zajefajny albumik...

Poza tym może The Cruxshadows (ale chaczą się o deathrock), trochę Blutengela i może L'Ame Immortelle...

Tyle ode mnie..
Cheerz:)[/b]


Bring war to the world, let people kill themselves, make some room for ME!! [url=http://www.last.fm/user/shaiiboos/?chartstyle=Bones][img:074b44e828]http://imagegen.last.fm/Bones/recenttracks/3/shaiiboos.gif[/img:074b44e828][/url]


Wysłany: 2007-08-11 21:45

a ma ktos moze [b:7f8c83ab89]Nine in Numbers?[/b:7f8c83ab89]



Wysłany: 2007-08-15 14:20

riffgoth (Anciliae)
riffgoth
Posty: 39
Maków Podhalański

Co do teledysków to wcale bym się nie obraził gdybym kiedyś jakiś klip DoD zobaczył w MTV czy VIVA. Kapela moim zdaniem w pełni zasługuje na możliwość dotarcia do większej ilości odbiorców.


"istnieją dwaj znani bogowie Orków, Gork i Mork. Jeden z nich to cwany bóg brutalności, drugi zaś to brutalny bóg cwaniactwa. Różnią się tym że jeden Wali w łeb gdy się na niego patrzy, a drugi wali po łbie jak się na niego nie patrzy"


Wysłany: 2008-03-17 02:49

[quote:e3df4dedee="riffgoth"]Co do teledysków to wcale bym się nie obraził gdybym kiedyś jakiś klip DoD zobaczył w MTV czy VIVA. Kapela moim zdaniem w pełni zasługuje na możliwość dotarcia do większej ilości odbiorców.[/quote:e3df4dedee]

MTV i VIVY nie oglądają Ci co lubią ten rodzaj muzyki... uwierz.. większość by od razu przełączyła kanał ;]



Wysłany: 2008-03-17 02:59

[quote:38549b3010="VampEve"][quote:38549b3010="riffgoth"]Co do teledysków to wcale bym się nie obraził gdybym kiedyś jakiś klip DoD zobaczył w MTV czy VIVA. Kapela moim zdaniem w pełni zasługuje na możliwość dotarcia do większej ilości odbiorców.[/quote:38549b3010]

MTV i VIVY nie oglądają Ci co lubią ten rodzaj muzyki... uwierz.. większość by od razu przełączyła kanał ;][/quote:38549b3010]

Ja bym nawet nie włączył takiego kanału... Choć gdybym miał pewność, że DoD będzie to pewnie bym się skusił, ale w innym wypadku odpada. Chociaż sam fakt puszczenia DoD na MTV czy VIV'ie mógłby przekonać wiele osób do tego rodzaju muzyki. Przecież do wielu osób ta piękna muzyka po prostu nie trafia i już...

Ja jestem za stworzeniem polskiej porządnej stacji muzycznej na mocniejsze brzmienia. Może DarkPlanet będzie miało w tym jakiś udział? :D


Nie ma życia bez obaw, w oczach tylko strach. Teraz dobrze, jutro płacz... No co? Człowiek też wampir!


Wysłany: 2008-03-17 10:20

Na pewno


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2008-03-18 15:31

[quote:08a683fbc8="dae"]
Chociaż sam fakt puszczenia DoD na MTV czy VIV'ie mógłby przekonać wiele osób do tego rodzaju muzyki. Przecież do wielu osób ta piękna muzyka po prostu nie trafia i już...[/quote:08a683fbc8]

Nie trafia... Nawet by nie próbowali jej zrozumieć... [b:08a683fbc8]JAK JUŻ MÓWIŁAM[/b:08a683fbc8]... Od razu przełączyliby na inny kanał. ;]


[quote:08a683fbc8="dae"]
Ja jestem za stworzeniem polskiej porządnej stacji muzycznej na mocniejsze brzmienia.[/quote:08a683fbc8]


Ja też! Ja też!



Wysłany: 2008-10-08 19:42

lacrima (Bicz)
lacrima
Posty: 113
Oborniki/Poznań

Ich muzyka ma coś w sobie....To "coś" nieuchwytnego, co powoduje dreszcze przyjemności....zniewala....


"Beata est vita conveniens naturae suae"... (Najszczęśliwsze, najlepsze jest życie w zgodzie z własną naturą)


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło