Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Thrash a trash. Strona: last

Thrash a trash Wysłany: 2007-03-30 14:45

Kiedyś, gdy byłem maniakiem stylu THRASH wkurwiało mnie, że ktoś pisał "trash" :evil: bo pochodzenie nazwy pochodzi od (wiadomo, że angielskiego) czasownika 'to thrash' (czyli młócić, chłostać, bić) a nie od rzeczownika 'trash' (śmieci, graty). Termin ten, gdy powstał, doskonale opisywał muzykę, którą grała Metallica, Slayer czy Megadeath w porównaniu do "heavy metalowych" kapel pokroju Motley Crue, Ratt itp :twisted: . Dzisiaj już nie robi mi to tak bardzo ale chciałbym zwyczajnie zwrócić na to uwagę. W końcu w języku polskim np: słowa 'kurwa' a 'kura' choć różnią się brakiem jednej litery znaczą coś innego :lol: .


Keep Talking...


Wysłany: 2007-03-30 19:10

Raczej wynika to z podobieństwa fonetycznego. Zauważ, że o ile 'kura' i 'kurwa' wymawia się inaczej o tyle w 'thrash' i 'trash' nie usłyszysz różnicy.

Lepiej najpierw wymagać dobrej znajomości języka ojczystego. W końcu to podstawy.


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2007-04-18 17:25

Co do Metallici to osobiście będąc ich fanem od wieelu lat śmiem stwierdzić ,że dobre pasuje określenie ich muzyki jako speed metal z Thrashem czy heavy thrashem kojarzy mi się Tankard czy nawet Sepultura....


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2007-04-18 23:14

O ile się orientuję z płyt M. tylko Kill'em All było klasyfikowane jako speed...



Wysłany: 2007-04-19 16:38

Tzn ja słyszałem taką wzmiankę ,iż Metallica jako zespół zapoczątkowała ten styl.Zgodzę się jednak - nie można każdej ich płyty nazwać speed metalem gdyż wiadomo, że styl zmieniał się z biegiem lat i z biegiem wydawanych płyt, niemniej ja nie bardzo widzę Metallicę jako zespół trashowy a słucham ich od baaaardzo dawna , właściwie to od nich zaczynałem zapewne jak wielu innych :)


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2007-04-19 16:55

Dobrze słyszałeś wzmiankę. Metallica jest uznawana za kapelę, która rozpoczęła styl Thrash. Natomiast to, że kiedyś były inne standardy klasyfikacji niż obecnie to właśnie powód obecnych rozbieżności zdań. Przykładowo w połowie lat 80 tych Slayera czy Celtic Frost określano kapelami Death Metalowymi a obecnie nikt tak nie stwierdzi.


Keep Talking...


Wysłany: 2007-04-21 12:32

Pisząc "ten styl" miałem na myśli Speed metal a nie Thrash. Z drugiej strony przyznam Ci rację - kiedyś standarty klasyfikacji były inne do tego często to jak klasyfikuje się oficjalnie muzykę nie zawsze jest zgodna z tym co naprawdę grają.


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Thrash Wysłany: 2007-04-21 12:56 Zmieniony: 2007-04-21 13:00

Dlaczego nikt nie wspomniał o Exodus,Exumer,Tyrant,Voivod?

[color=red:baa6046cf3]Ty wspomniałeś w tym poście - to dyskusja każdym może coś dodać więc nie rozumiem Twoich wątpliwości i zgłoszenia mojego postu do moderatora czyli do mnie. -=Raven=-[/color:baa6046cf3]


Wasza krew jest moim winem...


Wysłany: 2007-04-21 12:56

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

Ludzie, czy ważne jest, jak sie nazywa to, co kapela tworzy, czy jakie to jest...? :roll: Rozumiem zwrócenie uwagi na zapis stylu, ale czy to istotne, czy muzyka tworzona przez kapele podciagana jest pod thrash, speed, heavy, czy od jakakolwiek inna nazwe?? Wydaje mi sie, ze wazne jest, czy to, co robi podoba mi sie, czy nie. Przyjmuje albo odrzucam dorobek zespolu ze wzgledu na muzyke a nie na nazwe. owszem, jakies katalogowanie ma swoje miejsce, ale nie o to przeciez w muzyce chodzi:)


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2007-04-25 15:09

HEHEHE to nawet na tym banerze (nie mówię o plakacie)reklamującym tą wrocławską imprę "MetalGods of Steel" ktoś walnął tego klasycznego byka i napisał "trash" zamiast "THRASH" hehehe :!:


Keep Talking...


heheh Wysłany: 2007-04-25 22:35

:D tez dupnolem tego byka i to w opisie hahahahah trashh hahaha
ale to tylko jedno H :):)

zgodze sie zgodze muza to muza szczegolnie teraz style sie tak poieszaly ze juz ciezko wyczuc co jest co jestem wielkim fanem tHrashu tego czystego ale wspolczesne kapelki tez z tego czerpia i to sie słyszy wiec chyba niejest zle


[color=yellow:1b436c9c5f]Jako że jesteś tu nowy (witam przy okazji na portalu) to możesz nie wiedzieć, że na forum jest opcja "edytuj" (na górze posta po prawej). Kożystaj z niej jak czegoś zapomniałeś dopisać i nie pisz jednego posta pod drugim.

Z[/color:1b436c9c5f]


If there's a new way I'll be the first in line But it better work this time Can you put a price on peace?


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło