Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

DarkPlanet. Strona: 1

Artykuł: DarkPlanet

DarkPlanet Wysłany: 2007-03-18 00:02

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

Chciałem zwrócić uwagę na rozbudowanie działu Newsów. Dlaczego?? Dlatego, że gdy przyjdzie do was wieksza ilosć newsów, to stare na stronie głównej znikają i niektórzy niezobaczą ich. Propozycja - zrobić wększą rubryke z działem Newsy. No i zdecydownie częściej aktualizować;]


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


DarkPlanet Wysłany: 2007-03-17 15:20

[color=red:f91c09ec4e]Przeczytałem wczorajszy felieton [b:f91c09ec4e]Amorphousa[/b:f91c09ec4e] i nasunęło mi się kilka refleksji...

1. Wiele jest portali w Polsce, które zajmują się różnymi rodzajami "mrocznej" muzyki, tych od strony metalu za bardzo nie znam, ale wśród tych gotyckich pewne rozeznanie dane mi jest posiadać. Dlatego chciałbym poznać dane potwierdzające tą "najpopularniejszość" darkplanet - niczego jej oczywiście nie ujmując.
Wiadomo przecież, że pod względem liczebnym trudno się komukolwiek równać z gothic.pl (pod względem poziomu dyskusji z kolei nie zawsze jest to takie trudne), a pod względem merytorycznym miejsca takie jak alternativepop.pl czy postindustry.org bywają niedoścignione. Także mój macierzysty portal darknation.eu wyrobił sobie pod tym względem sporą renomę i jest rozpoznawalny także poza granicami Polski, o czym świadczą choćby nasze kontakty z zagranicznymi zespołami, które proszą nas niejednokrotnie o dodawanie niusów na ich temat bądź recenzowanie ich płyt.
Stąd słuszne pytanie o źródło i podstawę takich a nie innych stwierdzeń.

2. Wiadomo jest, że ilość nie zawsze oznacza jakość. Koronnym dowodem na to jest choćby największy portal gotycki w Polsce, czy choćby forum Castle Party, gdzie wielokrotnie wartościowe dyskusje giną w zalewie jałowych wywodów na 50 stron maczkiem w tematach tak ambitnych jak "gotycki seks" czy "ulubiony mroczny zwierzaczek". Z drugiej strony zaś brak "społeczności" i same górnolotne i merytorycznie słuszne tematy potrafią rozłożyć najlepszy portal, jak to się stało ze świetnymi merytorycznie Najtvolkiem czy gothcity...

3. Dobrze się stało, że cały czas powstają nowe portale, że zarówno istnieją te stare, jak i te średnie (my sami obchodzić będziemy 4 rocznicę istnienia), jak i zupełnie nowe - zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) Cieszy mnie, że powstały i nadal powstają miejsca, gdzie można poczytać sensowne teksty i kilka sensownych rzeczy można również napisać, że można porównać np. recenzję danej płyty czy koncertu do podobnych na innych portalach, że nie jest się skazanym na jedynie słuszny punkt widzenia. I to jest ogromna wartość miejsc takich jak to - dlatego rozwijajcie się dalej, kierunek jest bardzo dobry.

Pozdrawiam serdecznie
GM[/color:f91c09ec4e]


Crux santa sit mihi lux. Non draco sid mihi dux. Vade retro satana, non suade mihi vana. Sunt mala quae libas, ipse venena bibas.


Wysłany: 2007-03-17 20:12

Juz sie balem ze nie uda mi sie nikogo sprowokowac

1. Chodzilo mi o statystyki odwiedzin - to wlasnie rozumiem jako popularnosc. Mozna nad nimi debatowac (bardzo chetnie ) ale zdrowy rozsadek raczej podpowiada jak to wyglada. Nie chodzi mi o marke - nad tym pracuje sie
troche dluzej. Tak jak liczba uzytkownikow jest to funkcja czasu.
2. Amen.
3. Raczej nie patrze na to w sensie konkurencji. To co mne interesuje to poziom zadowolenia ludzi. Portal powstal na prymitywnym cms ale ma to swoja zalete. Dzis ktos mowi ze przydaloby mu sie costam albo zeby wyswietlalo sie tak czy inaczej i za chwile to jest. Mam nawet swoich ulubionych uzytkownikow ktorzy ciagle mi narzekaja i dzieki temu cos sie tu dzieje. Osobiscie bylbym bardziej zadowolony gdyby ludzie czesciej wychodzli z propozycjami, mowili co ich nudzi i oceniali to co juz jest.

Co wartosci merytorycznych to zalezy juz od nas wszystkich.
Ja tu tylko sprzatam


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-03-17 21:58

[quote:95497279a8="amorphous"] Mam nawet swoich ulubionych uzytkownikow ktorzy ciagle mi narzekaja i dzieki temu cos sie tu dzieje. [/quote:95497279a8]

:lol: a kto tu narzeka?? sory za offtop


Hexe ist ein Beruf mit Zukunft. ;)


Wysłany: 2007-03-19 11:51

Mozna dorzucic taka rubryke tylko wydaje mi sie ze menu jest juz zbyt rozbudowane. Mozna by zastapic je rozwijanym co ma istotne wady albo kontekstowym. Pomysle nad tym.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-03-20 11:28

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

Mam jeszcze takie pytanie. Czy jest możliwośc aktualizacji encyklopedii w sęsie dopisywania histori zespołu do istniejącej już? Przykładowo jest już w encyklopedii zespół X. lecz niema w nim opisanych powiedzmy ostatnich dwuch lat działalności. Co zrobić by zaktualizować tą historie? Czy jest taka możliwośc?
I Jeszcze taka mała rzecz;] przeglądając dziś encyklopedie, chciałem napisac komentarz (rozpocząc dyskusje) No i tez tak uczyniłem. Patrze potem na stronę główną forum a ta dyskusja zamiast e encyklopedii, to wylądowała w Literaturze 8O. Nie pierwszy raz juz sie tak stało bo już nie raz kasowałem moje wypowiedzi z innych działów i przenosiłem je we własniwy, ale dziś mnie to już znerwowało troche.
Jeśli znów chodzi o ankiete zamieszczoną na stronie głównej. To jesetm zdecydowanie za tym, by na stronie głównej ukazywały się wszystkie nowe recenzje płyt, dlatego że każdy będzie widział co jest dodane i będzie miał możliwośc sledzenia na bierząco wszystkiego.


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Wysłany: 2007-03-24 11:38

Jezeli chodzi o encyklopedie to tak. Wystarczy wrzucic nowa wersje artykulu (cala) tak jak kazdy inny - w polu naotatka gdzie pisze sie teksty do redakcji napiac "aktutalizacja" - wymienimy wersje stara na nowa. Jezeli chodzi o zle rozpoczynajace sie dyskusje - nie powinno byc z tym juz problemu


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-03-31 14:38

ja bym miala propozycje aby dodac do forum pare nowych opcji, dzialow. w tym wspomniany juz przeze mnie muzyczny dzial "scremo", albo EMO, poza tym mozna by zrobic takie cos, ze wchodzac do kazdego dzialu na poczatku bylyby tematy najwazniejsze z informacjami na temat dp, a pod nim najczesciej poruszane 2 tematy,a pod kreska reszta. oczywiscie te 2 tematy bylyby w kazdym dziale inne, bo dot tych dzialow, a tylko te infa na temat strony by byly stalym obiektem :) troche to skomplikowane.. :P nie wiem jak to wyjasnic..mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi :D


Idziesz po to by upaść na ziemię, upadasz aby nigdy już nie powstać...


Wysłany: 2007-04-06 14:38

FAFAL (Anciliae)
FAFAL
Posty: 1330
Piekary Śląskie

Kto jest odpowiedzialny za te jajo przy napisie dark planet???????????? Kurwa ale czad. Zajebiście rock n rollowe jajo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Czerep jaja podobny do glacy Paździocha, oczy do jakiegoś zółtka a usmiech szczesliwego jaja hahahahahhahahahahahahaa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: GRATULACJE ZA TE JAJO!!!!!!!!!!!!!!


Wódki nie pij, trawy nie pal, słuchaj tylko HEAVY METAL


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło