Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Ruszyło forum poświęcone neofolkowi!. Strona: last

Wysłany: 2007-02-18 12:47

O C93 pamietam, ale zagubilem sie w ich dokonaniach, bo ja to slyszalem pare lat temu [genialna Holy, holy (for Dusa) ] , a potem nawydawali tyle tego, ze sie zgubilem

Alphar, mozesz mi cos wiecej powiedziec na temat tego Blutharsch ? Bo nazwa mi kompletnie obca


To nie moje są słowa, to legenda ludowa.


Wysłany: 2007-02-19 11:17

Alphar i wystarczy taki opis;] Zachecony zostalem;]
Ja co prawda sklanial się generalnie ku, nazwijmy to, tradycyjnemu folkowi, ale dlaczego nie. Cos tam kiedys z neofolku slyszalem i zawsze mozna sobie poszerzyć horyzonty.


To nie moje są słowa, to legenda ludowa.


Wysłany: 2007-02-23 02:28

Pani Alpharu żadne z nas nie nosi takiego dziwnego imienia na J. o wiadomym pochodzeniu... :wink:



Wysłany: 2007-02-24 10:14

niezmiernie mi przyjemnie, widząc taki temat...
neofolkowe klimaty? ostatnimi czasy poszerzam horyzonty w tym kierunku...
z klimatów apocalyptic/dark/neofolk - genialne death in june [szczególnie 'rose clouds f holocaust' :mrgreen: ], sol invictus, current 93, ordo [rosarius] equilibrio, of the wand and the moon, spiritual front, coil...
z kilka postów wyżej wymienionych klimatów martialowych - der blutharsch, dernière volonté, a challenge of honour i magiczny the moon lay hidden beneath a cloud...


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-02-24 16:04

tak, słyszałam conieco na ten temat
ale jakoś nie jest to dla mnie przekonywujący argument, by zrezygnować z ubóstwiania tej płyty :twisted:


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-02-24 20:57

a dernière volonté pan zna?


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-02-26 13:03

LadyWitch piękny zestaw :D
Myślę, że kwestia ideologicznej otoczki neofolku zostanie poruszona w osobnym temacie, bo jest o czym podyskutować.
A co do dernière volonté, to właściwie wszystko maja skrojone wg neofolkowego defaultowego wzorca - muzyka, instrumenty, nastrój, okładki płyt, tylko trudno mi przyjąć to wszystko akurat w ich języku... :D



Wysłany: 2007-02-26 14:49

[quote:51f8d5eef6="krax"]LadyWitch piękny zestaw :D [/quote:51f8d5eef6]
nowa w tych klimatach jestem

a z martialowych klimatów najbardziej zachwycił mnie the moon lay hidden beneath a cloud. te urokliwe kompozycje brzmieniowe, ach!


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-02-26 15:40

znam hekate 'sonnentanz' jest mrau!

a co do tmlhbac... 'amara tanta tyri' każdorazowo wgniata mnie w fotel...


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-02-26 18:09

[quote:91115f78fb="LadyWitch"]
a z martialowych klimatów najbardziej zachwycił mnie the moon lay hidden beneath a cloud. te urokliwe kompozycje brzmieniowe, ach! [/quote:91115f78fb]

W TMLHBAC nie da się nie zakochać :D Ja "wpadłam" od pierwszego przesłuchania.



Wysłany: 2007-02-27 00:01

na kawałeczki.

pana felieton o neofolku przeczytałam. i pogratulować muszę, bo niezły


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-02-27 01:12

eIcILipse (Bicz)
eIcILipse
Posty: 346
miasto magiczne

Ostatnio usłyszałam,że Skyclad - zespół przy którym dobrze mi się prowadzi samochód( echhh poprawka- prowadziło.. ) też klasyfikowany jest do kategorii Neofolk. Sprawdziłam i rzeczywiście. Czytając jednak Wasze wypowiedzi i opisy stwierdzam, że to musi być jakiś inny rodzaj Folku :). Nie znam się niestety.


Facet z moich marzeń pieści tak, że przestałam szukać ziemskich kochanków. ;D


Wysłany: 2007-02-27 02:15

[quote:1500c95d8d="eIcILipse"]Ostatnio usłyszałam,że Skyclad - zespół przy którym dobrze mi się prowadzi samochód( echhh poprawka- prowadziło.. ) też klasyfikowany jest do kategorii Neofolk. Sprawdziłam i rzeczywiście. Czytając jednak Wasze wypowiedzi i opisy stwierdzam, że to musi być jakiś inny rodzaj Folku :). Nie znam się niestety.[/quote:1500c95d8d]

Według moich informacji Skyclad zawsze był zespołem folk metalowym a nie neofolkiem, a różnica między tymi dwoma kategoriami jest znacząca. Być może żyłam w nieświadomości przez lata... :D
Czy mogłabyś podać źródło tej informacji? Chciałabym poszukać uzasadnienia takiej klasyfikacji.
Na swojej oficjalnej stronie przedstawiają się jako zespól folk metalowy,również na większości innych stron są tak opisywani,spotkałam się nawet z określeniem, że to grupa heavy metalowy z silnymi wpływami folku, ale nigdy nie słyszałam,żeby ktoś określił ich jako neofolk.
Będę wdzięczna za linka albo podanie źródła :D



Wysłany: 2007-02-27 02:33

eIcILipse (Bicz)
eIcILipse
Posty: 346
miasto magiczne

Miało być folk...... ostatnimi dniami nie sypiam . Na usprawiedliwienie: napisałam, że się nie znam :oops: :) !!! Kuratela by się jakaś przydała
Dzięki !


Facet z moich marzeń pieści tak, że przestałam szukać ziemskich kochanków. ;D


Wysłany: 2007-03-05 12:09

:wink: :?: :roll:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-03-05 12:14

Kostuch jak nie masz nic do powiedzenia, to daj sobie spokój - nie bawi mnie oglądanie Twoich uśmieszków w dziesięciu tematach pod rząd :evil:


[color=red:1f10abd616]I tu się zgodzę, stąd mooood.
Alphar[/color:1f10abd616]



Wysłany: 2007-03-27 16:21

the moon lay hidden beneath a cloud ( projekt głównie żony Albina z DER BLUTHARSCH )

sturmpercht - geister im waldgebirg ( wyśmienity album /nowość z mocnym germańskim wokalem )

Harvest Rain


blood axis

fire & ice


wiele można by wymieniać projektów dark czy też neofolkowych ....ale poco ? i tak mało kto siegnie po nie .


Pozdrawiam
[b:b2c592df47][i:b2c592df47][color=white:b2c592df47][/color:b2c592df47][/i:b2c592df47][/b:b2c592df47]



Wysłany: 2007-04-30 11:33

wracając do klimatów martial... znacie/posiadacie może ghosts of breslau? bo poszukuję od dłuższego czasu... bezskutecznie.


life * is a state * of mind


Wysłany: 2007-05-07 19:01

ghosts of breslau - PESTE

Jesli wiesz który to jacup_H to znim pogadaj on ma na 100% , pozatym on ma dużo albumów z tego klimatu ( współpracuje z wytwórnią kttóra takie rzeczy wydaje ).

a jeszcze odnośnei martial :
polski projekt KREPULEC ( jacup_H pewnie zabiłby mnie gdyby nie został KREPULEC wymieniony ).

Pogadaj znim , powaznie raczej powinnien udostępnić .



Wysłany: 2007-05-07 19:42

pięknie dziękuję za info, ale w międzyczasie znalazłam


life * is a state * of mind


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło