Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

zmielony. Strona: 1

Artykuł: zmielony

zmielony Wysłany: 2007-02-06 00:45

sytuacja podmiotu lirycznego poruszyla mą dusze i me rozwarzania filozoficzne na temat bytu malych zwierzatek oraz gigantycznych malz slotkowodnych przemielanych przez kapitalistyczne korporacje opaslych swiniopodobnych pastuchow z ukrainy.

NIECH BABILON SPLONIE!
dzieci nocy nie ugna sie nigdy


czarna msza ist krieg


Wysłany: 2007-02-06 01:04

Szanowny Biały_Antau Twoja wypowiedzjest ponizej wszelkiej krytyki, pomijając już szereg błędów ortograficznych... Może jednak odnieś się do wiersza, bo to jest zdaje sie jeden wielki OT.
Pozdrawiam serdecznie,
Smok



Wysłany: 2007-02-20 02:03

...jak dla mnie ciekawy pomysl mysle ze warto obserwowac to co piszesz :P


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


sąd nad epoką Wysłany: 2007-10-19 09:16

Tematyka wiersza odwiecznie pozostaje kwestią wyboru autora. Dla odbiorcy o wiele ważniejszym jest sposób,w jaki wybrane zagadnienie zostało poruszone. A tutaj, fakt faktem, zrobiono to w miarę sprawnie biorąc pod uwagę wyzwanie, jakie stawia motyw utworu .
Jednakże w drugiej zwrotce podmiot liryczny buduje zbyt długą wypowiedź, a jako, że jest to wiersz teoretycznie biały, proponowałabym zastosowanie przerzutni oraz być może, średniówek. Wtedy powstałaby oda i zapewne, oprócz prostszego odbioru, niosłaby ze sobą jeszcze większą dawkę bluźnierstwa.


Nie posiadam,bowiem nadawanie nazw zabija. Jednak jest fraza,którą często powtarzam,tedy zdaje mi się,że mogę ją podciągnąć pod motto-"czas pokaże".


Wysłany: 2008-01-28 16:13

J mam zastrzeżenie z dcziedziny językoznawstwa: pisze się"jeś KOTLET".Tu ma by Biernik.



Wysłany: 2008-01-28 19:48

[quote:69152119da="Izis"]J mam zastrzeżenie z dcziedziny językoznawstwa: pisze się"jeś KOTLET".Tu ma by Biernik.[/quote:69152119da]

Obie formy są dopuszczalne.


Co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Zbliżam się ku nieśmiertelności.


Wysłany: 2008-01-29 16:34

Tylko w języku potocznym, mowionym.W pisanym, tj.literackim, to błąd (składniowy chyba).



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło