Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Krzyk. Strona: last

Artykuł: Krzyk

Wysłany: 2017-07-18 15:39

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

no, może oprócz pluszaka kłębucha, hyhy


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2017-07-18 21:13

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Kotozerca Napisał:
"I nikt Cię nie słyszy, bo nikt Cię nie słucha
I nikt nie widzi Twego odlatującego ducha"


Dobre na zakończenie wiersza tudzież piosenki, ale tak ogólnie to bardzo krótkie. Proszę o więcej, bo po czymś takim czuje niedosyt. Pisząc na początku i dalej "I" dajesz odbiorcy do zrozumienia że słowa się do czegoś odnoszą, ale do czego? Brakuje mi tutaj początku. Chyba że po prostu tymi słowami chcesz dać upust jakims Twoim emocjom, wtedy nawet jedno zdanie wystarczy i ok, ale to już Twoja bajka i jeżeli chcesz to chętnie o tym porozmawiamy na forum, bo to wcale tak nie jest ze nikt Cię nie słucha :]


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2017-07-21 13:11

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Ogólnie Szmytu wszystko już uwzględnił w komentarzu, więc o czym tu pisać, hyhy.

Nie no, ja dodałbym, że jak dla mnie początkiem jest tu ten tytułowy "Krzyk" i wtedy to "I" już się może do niego odnosi. Co do emocji to stawiałbym na mniejszą lub większą bezradność lub/i brak zrozumienia z otoczeniem oraz smutek z tego powodu.

Odlatujący duch to być może ostatnie tchnienie w chwili śmierci albo przynajmniej poczucie opuszczenia przez wenę w danej chwili. Też bym wolał, żeby autorzy wierszy dokładniej precyzowali o co im chodzi, a dwie linijki to czasem za mało

I też się zgadzam, że jako słowa piosenki też mogłoby to jakoś funkcjonować, choć lepiej gdyby liczba sylab była taka sama w każdym wierszu, ale polski język już tak ma, że trudno to zgrać. Mimo tego mógłbym nawet zaproponować linię melodyczną (początek)

Pluszak - Epic Symphony 02v02



od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2017-07-21 21:19

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Kotozerca Napisał:
Nie miałam na celu uzupełniać wiersza lub coś w tym stylu. Rzuciłam tylko cytatem z utworu, który skojarzył mi się z nim.
Może większa precyzja wypowiedzi byłaby lepsza,

No ba... jak dla mnie na pewno większa precyzja wypowiedzi byłaby lepsza.
Kotozerca Napisał:
ale dlaczego by nie skorzystać z odrobiny tajemniczości?

Nie wiem, bo skąd mam wiedzieć
Kotozerca Napisał:
Czasem warto dodać coś od siebie, nawet jeśli inni mieliby nie zrozumieć lub zastanawiać się nad tym.

Też tak średnio się z tym zgadzam Teoretycznie po to wynaleziono język, żeby się dogadać, hyhy, ale rozumiem, że nie z każdym da się ten wspólny język znaleźć Fajnie mieć swoje grono znajomych, z którymi człowiek najlepiej się rozumie.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło