Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Dziady czy Halloween?. Strona: 2

Wysłany: 2016-11-07 15:52

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Lupp - galeria "China Tour 2016 - into Blade Runner reality" bardzo w stylu mojego kumpla/kolegi (Wrocław/Tokyo), który miewał kiedyś często na statusie Gadu-Gadu cytat z Blade Runnera - "if only you could see what I've seen with your eyes".

Od czasu do czasu przeglądam jego foto-bloga, żeby sprawdzić co u niego zanim się odezwę, a sam fakt możliwości spojrzenia na dane środowisko i z bliska i z dystansu pozwala na bardziej obiektywną ocenę różnic i podobieństw kulturowych.

To z kolei przydaje mi się do oceny własnych preferencji kulturowych i okazuje się, że nie wszystko co jest uznane za miejscowe/lokalne pasuje do mnie zawsze najlepiej, ale jednak nadal wychodzi mi proporcja ~ 9/1 (home/away).

A wracając do tematu - samo święto 31października/01listopada obchodzę akurat w sposób jeszcze bardziej stonowany niż przeciętny Polak - chyba sporo u mnie skandynawskich wpływów w tych pozostałych 10% osobowości :-)


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2016-11-07 16:50

Lupp (Bicz)
Lupp
Posty: 505
Restinpeace

Tak się złożyło, że w tym roku Wszystkich Świętych spędzałem w Państwie Środka (w Yangzhou w hotelu Shangri La) i było to ciekawe doświadczenie. Było komiksowo i kabaretowo, na granicy pastiszu. Chińczycy obchodzą swoje święto zmarłych latem a Halloween w ich oczach jest takim śmiesznym dodatkiem do własnej tradycji.


Do not quote - think for yourself


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło