Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Ensiferum. Strona: last

Ensiferum Wysłany: 2007-01-02 23:14

Proszę o wpisy wszystkich fanów fińskiego zespołu Ensiferum, a zarazem proszę was o zdanie co sądzicie o tym zespole.Jak macie jakieś pytania na temat tego zespołu to walcie śmiało. Pozdrawiam wszystkich!!!


m/ METAL UP YOUR ASS m/


Wysłany: 2007-04-18 17:44

[color=red:5ca614440a]Chciałbym jednak prosić o wypowiedzi o tym zespole , którego również jestem fanem i o rzeczową dyskusję o nim a nie o samo wpisywanie sie kto jest fanem - tego jak już gdzieś napisała Freya Blathin można się dowiedzieć z Profilu danej osoby. Pozdrawiam.[/color:5ca614440a]


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2007-07-12 06:26

Mscigniew (Bicz)
Mscigniew
Posty: 127
Lacus Solitudinis

Ensiferum uwielbiam za to że jest klimatyczny, wyniosły. Ładne partie gitar, ostre skrzeczące wokale przeplatają sie z epickimi churami -coś co kocham- Hail the vikings ...


Jest nikim ten, co nie ulepsza świata.


Wysłany: 2007-09-28 20:50

Ensifeum to moje zeszłoroczne odkrycie. Szukałem czegoś podobnego do CoB i jednocześnie z folkowymi wstawkami i natrafiłem na ten oto fajny zespół. Ich debiutancki album to kawał solidnej roboty, zresztą pozostałe płyty są równie dobre (no, może poza [b:e88256312b]Dragonheads[/b:e88256312b], ale to traktuję jak eksperyment, test nowego wokalisty...). Polecam.

PS. Po odejściu Jariego z zespołu i po tym, jak przesłuchałem rzeczone Dragonheads, myślałem, ze kolejny album Ensifeum będzie klapą... a tu proszę, Victory Songs okazał się diabelnie dobrą pozycją w ich dyskografii :twisted:



Wysłany: 2007-12-07 21:14

krecona (Bicz)
krecona
Posty: 96
Częstochowa

[quote:d569641b8a="Harry"]Ja Ensiferum odkryłem już jakiś czas temu. Również mi przypadł do gustu. [/quote:d569641b8a]
To tak jak ja :) juz od jakiegos dluższego czasu posiadam Ensiferum na swojej playliscie :) i fakt utrzymuja swietny klimat... :) a ja lubie takie. Na swoim koncie mam demowke, 2 albumy i singla... brakuje mi nowego albumu Victory Song... mam nadzieje ze jest rownie ciekawy jak reszta :)


brak


Wysłany: 2007-12-07 22:05

"Victory Songs" - nowy wokal, niemal całkowicie nowy skład, płyta utrzymana w szybszym tempie niż poprzednie, ale nadal ma ów ensiferowy klimacik i tchnie pozytywną energią. Warto się pomęczyć i ją zdobyć. :twisted:



Wysłany: 2007-12-08 09:53

krecona (Bicz)
krecona
Posty: 96
Częstochowa

Dzieki Wild_Child napewno sie o nia postaram :)


brak


Wysłany: 2008-10-26 21:44

Ensiferum.. coz w takich klimatach.. byla pewna kobieta.. hm.. i coz.. przez nia poznalem pare zespolikow, m.in Ensiferum. Ona hm.. chlip odeszla.. a muzyka zostala.. :D. Kawalek Into Battle stal sie tytulowym utworkiem moich audycji... a i muzyka jaka prezentowalem troszeczke sie zmienila..
Wielkim plusem dla zespolu jest napewno to ze tzymaja dobry poziom przez czaly czas. A ich muzyka.. daje bojowe nastawienie. Zle emocje przekuwa w determinacje.
Chwilowo odstawilem Ensiferum.. jednak zespolik nadal znajduje sie na 3 miejscu w moim top 50:)



Wysłany: 2009-03-29 15:41

Ensiferum to jeden z moich najbardziej lubianych zespołów. Kocham folk metal i ich płyty, ostatnio właśnie bardzo często ich słucham. Przepiękna muza, jak dla mnie.
Szkoda, że nie przyjadą do Polski na koncert.


"Gdy poczujesz ból nie będziesz się bać,nic nie bedziesz czuć,odrodzisz się na nowo..."


Wysłany: 2009-08-04 17:31

[quote:5850c3af55="Vika"]tak, tworzą taki specyficzny, chłodny klimat, który mi bardzo odpowiada[/quote:5850c3af55]
to chyba inaczej odbieramy. grzane piwo jak nic! takie dorbze przyprawione.


"Zwycięskie wojska radzieckie wracają spod Berlina na paradę zwycięstwa w Moskwie. Nagle po drodze słychać wybuchy i strzelaninę. - Czyżby to już strzelano na wiwat? - Nie, to 6 Armia w dalszym ciągu zdobywa Wrocław."


Wysłany: 2009-08-05 08:17

[color=violet:d83cb36fc2]Czyżbym była jedyną osóbką która widziała Ensi live??? To może nie będę się chwalić, że aż 3 razy :D Na żywo są jeszcze bardziej zajebiaszczy Te kilty w barwach Finlandii Moi drodzy, ja wiem, że Polacy to tylko narzekać umieją - ja jak chce zobaczyć ulubiony zepsół to po prostu jadę na koncert... Nawet do innego kraju Chcecie Ensi w Polsce? Może wasze marzenie da się spełnić:D[/color:d83cb36fc2]


Bad Girls Have More Fun ]:->


Wysłany: 2009-08-05 10:28

Ja tez widzialem


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2009-08-05 10:39

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

[quote:e42dabb0da="Angelwing"][color=violet:e42dabb0da]Chcecie Ensi w Polsce? Może wasze marzenie da się spełnić:D[/color:e42dabb0da][/quote:e42dabb0da]

Co tam, Żabcia, kombinujesz ;> ?


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2009-08-05 11:12

Mi tam póki co tylko narzekanie pozostaje, na takie zachcianki mnie jeszcze nie stać


Co nas nie zabije, to nas sponiewiera.


Wysłany: 2010-03-20 22:42

Będą w tym roku na Brutalu, blisko przecież Ja na Polskę nie liczę.



Wysłany: 2010-04-18 06:53

Jedna z moich ulubionych kapel ostatnio, nowa płytka też genialna:) Już nie moge się doczekać ich występu na Brutalu :]



Wysłany: 2010-06-15 01:24

Miscoo (Diabolista)
Miscoo
Posty: 3
Bieszczady/Wrocław

Zawsze ich lubiłem słuchać, asle byli jednym z wielu zespołów folk metalowych w mojej bibliotece, ale po wydaniu From Afar... Słucham ich ile wlezie.

Szkoda, że folk metalu w Polsce niewiele. Jedynie Korpiklaani nas odwiedza. A gdzie Finntroll, gdzie Eluveitie, gdzie Ensiferum?? Niech jakiś dobry pagan fest w tym katolickim kraju ktoś zorganizuje


Nie mogę Ci pomóc... Jestem elfem.


Wysłany: 2012-02-21 18:39

Vammp (Diabolista)
Vammp
Posty: 843
Wszedzie i nigdzie

Szykuje sie następca [color=BLUE:19133e8dad]From Afar[/color:19133e8dad] http://folkmetal.pl/ensiferum-
nagrywa-nastepce-from-afar


Czasami warto uciec od zycia...


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło