Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Biedne wigilijne karpie:(. Strona: 2

Wysłany: 2006-12-23 20:29

Ja najwyraźniej należę do tych ignorantów. Tak jak nie winię lwa ze zabija antylopę tak nie winie ludzi ze zabijają karpie. A co do traktowania karpia przed śmiercią co prawda nie pochwalam tego ale takze nie sprawia to że karp mi nie smakuje. Kompletnie nie zastanawiam się nad tym przy Wigilii - ale to juz przywilej bycia ignorantem :D


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2006-12-24 09:29

O zisas tekarpie nawet nie wiedza że im jest źle, a co durczaków co sie zjadają itp to popatrzcie sobie na chomiki, wcale nie są lepsze :D

Mam wujka rzeźnika, stad może moja bezduszność


:)


Wysłany: 2006-12-24 11:52

Jak juz mowilem wczesniej sa zwierzeta na uboj ktore sie zabija i je i zwierzeta ktore sobie zyja tak o.
Po za tym czlowiek nie wyzyje na dluzsza mete bez miesa. Sama powiedzialas ze rosliny tez czuja , ze jest im zle. Wiec powinnas sie zle czuc jak sa wyrywane z siemi i traca swoje raczki i nozki a pozniej sa gotowane i krojone na zywca bo ich sie nie zabija 8)
Moje zdanie jedzmy miesa zostawmy zagrozone gatunki i juz wszystko gra 8)



Wysłany: 2006-12-24 11:53

[quote:46f034ac42="Narea"]właśnie doszłam do wniosku, że zimna suka ze mnie :wink: :twisted:[/quote:46f034ac42]

To dobrze 8) lubie takie zimne suki :twisted: :twisted: :twisted:



Wysłany: 2006-12-24 14:20

ja nie mowilem o znecaniu tylko o zabijaniu



Wysłany: 2006-12-24 14:31

ja jestem totalnym mięsożercom :twisted: właśnie połowy dnia nie mogę wytrzymać(bo w wigilię mięsaa jeść mi nie dają :evil: )


...I forgot to remember to forget... /johnny cash


Wysłany: 2006-12-24 14:49

Człowiek może wyżyć bez mięsa- spokojnie. Sama jestem wegetarianką tak jak moi rodzice i co? Żyje i mam sie dobrze- i takie argumenty, że mięso zawiera dużo białka mnie nie przekonują -od czego jest soja??? Ale ok, są święta więc radujmy się a nie kłóćmy!!! Wszystkiego najlepszego dla wszystkich z Dark Planet i z tego tematu;*;*;*;*;*


Zapraszam na mojego bloga:)


Wysłany: 2006-12-24 14:54

Dokładnie ev!!! i co wtedy? czy ktoś o tym pomyślał? Ogółem to znęcanie sie nad kimkolwiek/czymkolwiek jest dla mnie największą oznaką braku uczuć, inteligencji i chociażby człowieczeństwa... obojętnie czy jest to znęcanie sie nad kolegą, córką, psem, karpiem czy biedronką.. bo przecież wszystkie żywe stworzenia czują, kochają i tęsknią za utraconymi bliskimi tak samo... szkoda tylko ,że nie wszyscy to rozumieja,...


Zapraszam na mojego bloga:)


Wysłany: 2006-12-24 15:01

natasza soja ma inne bialko niz mieso poczytaj troszke organizm jest slabszy gdzy nie je miesa, kosci sa slabsze troche wiedzy nigdy nie zaskzodzi :) wiec zapraszam do lektory

Miecho jest najlepsze bez niego nie da sie zyc :twisted:

A tak na serio Ty masz swoje przekonania My swoje i po co komus wpajac cos na sile Ty nie jesz miesa ja jem i koniec kropka nic tego nie zmieni nie zmienia tego organizacje nad znecaniem sie nad zwierzetami i takie tam lubie miesa dla mnie dzien bez miesa jest dniem straconym i tyle

A tak na marginesie wlasnie skonczylem oggladac Tristana i Izolde bardzo fajny film i ta wzruszajaca konczowka :)



Wysłany: 2006-12-24 15:15

Jedzenie mięsa jest wpisane w naszą naturę... gdyby nie to pewnie rodzaj ludzki kompletnie by nie ewoluował. Prawo silniejszego to prawo natury, którą tu tak bronicie. Silniejszy zwycięża a zwycięzców się nie ocenia... w współczesnym swiecie możemy sobie pozwolic na 'człowieczeństwo'... ale gdyby nie nasza okrutna natura oraz inteligencja służąca odnajdywaniu nowych sposobów zabijania nie mielibysmy okazji nawet mówic o człowieczeństwie.
Natura nas stworzyła i to stworzyła nas jako własna samozagłade.

//Ja zawsze uwazałem że kurczak to nie mieso.

(Jaskiniowiec ze mnie :D )


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2006-12-24 21:06

No ok. Ja już poprzednio pisałam, że nie zamierzam nikogo przekonywać do tego co myśle i co robie!!! Więc naprawde nie myśl ,że tak jest!! A tak poza tym, to nie spodziewałam sie, że z tego tematu który zaproponwałam wywiąże sie taka dyskusja:):):)


Zapraszam na mojego bloga:)


Wysłany: 2006-12-24 22:09

[quote:f04563fdcb="Narea"][quote:f04563fdcb="NorwegianWinter"]Miecho jest najlepsze bez niego nie da sie zyc :twisted:
[/quote:f04563fdcb]
no!!! nareszcie ktoś normalnie tutaj mówi!!! :twisted:

[size=9:f04563fdcb]z tą suką mówiłam na serio :twisted: [/size:f04563fdcb][/quote:f04563fdcb]

Jestem bardzo rad, ze mowilas na serio, poniewaz ja rowniez mowilem na serio :twisted: :twisted: :twisted:



Wysłany: 2006-12-24 23:18

Jaskiniowiec może nie ale chociaz wiking?

Najlepiej smakuje mieso które własnorecznie sie upolowało :D


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2006-12-25 13:54

No to jaki ma być ten nowy temat? już po wigiliii... i co z tego- ja o karpiach pamiętam:) no i znowu mnie zaatakują za to pewnie:) a ten nowy temat to może być np.Dyskryminacja za poglądy. co wy na to??? (żartowałam:) )


Zapraszam na mojego bloga:)


Wysłany: 2006-12-25 16:01

[color=darkred:4f1ed3c5c4] Temat zamykam, dlaczego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.[/color:4f1ed3c5c4]



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło