Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Death - Individual Thought Patterns. Strona: 1

Artykuł: Death - Individual Thought Patterns

Death - Individual Thought Patterns Wysłany: 2014-01-18 18:47

Kocham ten album. Naprawdę kocham to geniusz w najczystszej możliwej postaci. Amen.


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2014-01-18 19:30

PERŁA


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2014-01-19 01:47

Jak dla mnie, po prostu szczytowe dzieło w dziedzinie metalu jako takiego. I do czasu aż nie ujrzę Tosina Abasi, Lee Altusa, Steve'a DiGiorgio, Joeya Jordisona i Tim Aymara w jednym zespole/projekcie, to nic nie jest w stanie przebić składu na tej płycie. Majstersztyk panowie i panie!


Wszystko się kiedyś kończy


Death - Individual Thought Patterns Wysłany: 2014-01-21 08:45

[quote:3459859fcc="Sumo666"]Kocham ten album. Naprawdę kocham to geniusz w najczystszej możliwej postaci. Amen.[/quote:3459859fcc] Dla mnie płyta życia. 15/10
A Wujas wali te recki, wzbudzając tylko mega sentyment do boskich płyt, dziękuję!


Krótki opis, nie mający powiązania z Właścicielem profilu;)


Wysłany: 2014-01-21 12:52

Arcygenialna płyta, najlepszy Death. Choc zastanawiam sie czy na przestrzeni roku ciutke nie straciła na rzecz 2 innych deathmetalowych perełek


.


Wysłany: 2014-01-22 07:41

Ponadto, która płyta deathmetalowa ma inteligentne teksty? Płyta, gdzie KAŻDY muzyk coś wniósł przez całą długość jej trwania...


Krótki opis, nie mający powiązania z Właścicielem profilu;)


Death Wysłany: 2014-01-22 09:22

Jakich to mości Gniewomirze jakich ?? :P


If i can`t be my own i feel better dead.


Wysłany: 2014-01-22 10:21

W ubiegłym roku ogromnie zyskały w moich oczach:

Morbid Angel - Formulas Fatal to The Flesh

Zdecydowanie najlepszy Morbid. Ta płtya ma wiecej wspólnego ze starym progresywnym rockiem niż z death metalem .Wystarczy spojrzeć na konstrukcje utworów. To taki deathmetalowy Genesis czy nawet Crimson! No i do tego ten niesamowity, rytualno-abstrakcyjny klimat sumeryjskiej nocy. miazga!

Demilich - Nespithe

Ta plyta to prawdziwy monument. Instrumentarium ,kompozycje, oryginalnosć, nieludzki bulgot Bomana... praktycznie niepodrabialni!


.


Wysłany: 2014-01-22 10:44 Zmieniony: 2014-01-22 10:46

Individual Thought Patterns doskonały, bardzo technicznie odegrany album, ostatni wielki Death.
W stosunku do pierwszych czterech jest bez szans lecz w przypadku tego zespołu nie powinno się układać równań, ważne, że płyta udowodniła jak wielka to była wtedy kapela.
Zawsze uważałem , że Symbolic to takie ochłapy po poprzedniczce.
ITP to jedna z tych płyt z którą czas obchodzi się łagodnie, zawsze jest dobry moment aby po nią sięgnąć.

Jeszcze info dla Gniewka.
Altars of Madness>FFTTF



Wysłany: 2014-01-22 10:53

Jesli chodzi o Morbidów to dziwny jestem, bo Altars nigdy mi nie robiło. Dużo bardziej wole dwójkę czy nawet Covenant, nie mowiąc już o FFttF :)


.


Wysłany: 2014-01-22 13:34

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:c60a12f157="zsamot"]Ponadto, która płyta deathmetalowa ma inteligentne teksty?[/quote:c60a12f157]
Ja miałem niemiecki w technikum, więc angielskiego uczyłem się z deathmetalowych płyt :-) Różnice w tekstach kapel DM są ogromne i pod wieloma względami, forma, treść, sposoby ekspresji, metafory i cała masa innych środków wyrazu.

No i tutaj mi te teksty pod wieloma względami pasują do muzyki, dość tajemnicze, takie żeby pokazać, że nie są dla każdego, konkretne, logiczne i gramatyczne ale mało bezpośrednie i wymagające dłuższej rozkminy, żeby złapać trop co autor chciał przez to powiedzieć.

U mnie zachował się Individual... i Symbolic, na Sound... to już było coś innego i później pewnie byłoby jeszcze inaczej gdyby było :-/


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło