Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Bliżej wam duszą czy wyglądem do gotyku?. Strona: last

Bliżej wam duszą czy wyglądem do gotyku? Wysłany: 2013-08-27 20:27

Witam,
Dawno mnie nie było,bardzo dawno ale postanowiłam wejść i napisać kilka pytań odnośnie gotyku...
Czy ubiór jest istotny w postrzeganiu siebie jako Gota?
Czy wystarczy tylko charakter,zainteresowania,aby zaliczać się do Tego grona?



Wysłany: 2013-08-28 18:17

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Prawdziwy Goth nie posiada ani duszy ani wyglądu.


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2013-08-29 00:06

[quote:87832d7f40="SanguineVenari"]Prawdziwy goth nie posiada tylko duszy. Zanim się urodził należała już do Mhrrocznego Pana. [/quote:87832d7f40]
Widzę, że Nonsensopedia się udziela :)


Jeżeli zrozumieliście, to znaczy, że się mylicie


Bliżej wam duszą czy wyglądem do gotyku? Wysłany: 2013-09-16 09:32

[quote:ce847e55a4="revierka"]Witam,
Dawno mnie nie było,bardzo dawno ale postanowiłam wejść i napisać kilka pytań odnośnie gotyku...
Czy ubiór jest istotny w postrzeganiu siebie jako Gota?
Czy wystarczy tylko charakter,zainteresowania,aby zaliczać się do Tego grona? [/quote:ce847e55a4]

Sama tego nie wiesz? Nie czujesz? Potrzebujesz rady innych jak masz postrzegać siebie? Potrzebujesz wpisać się na listę członków klubu, by dowiedzieć się, jaka jesteś?



Wysłany: 2013-09-16 11:05

Edycja (pardon za posta pod postem, ale już za późno na wyedytowanie poprzedniego): przeczytałam Twój temat o ubiorze i teraz zrozuiałam, że dopiero poszukujesz swojego miejsca.

"Goci" jeśli już chcemy używać nazw, to nie jest klub, do którego się zapisujesz i wymagany jest dress-code. To tylko ludzie, różni ludzie, jak wszędzie. Pewne rzeczy się czuje, lub nie, pociągają, lub nie. Rozejrzyj się wokół siebie a zaczniesz zauważać osoby, z którymi się dobrze rozumiesz i które pociągają podobne rzeczy, jak Ciebie - wszystko przyjdzie samo.



Wysłany: 2014-05-22 16:43

Duchem się czuje i to mocno. Jest to we mnie gdzieś głęboko zakorzenione. Nie muszę tego uzewnętrzniać np. specyficznym ubiorem. Albo się to czuje w duchu i sercu głęboko albo nie. Ubiór to sprawa bardzo indywidualna i drugorzędna. Kiedyś się śmiałem na którymś z Castle Party (Bodaj 2010 lub 2011) jak usłyszałem zarzut że jak mogę jeździć na tą imprezę bez czarnej koszuli i innych detali "obowiązkowych" żeby się "Pokazać"
Szczerze nie mam takie potrzeby pokazywać na siłę... np. ubiorem. Ktoś ma ochotę super (szczególnie Panie )


"Wyrażać siebie i tylko siebie, własną unikalność, nie być baranem w stadzie szarości i schematów.."


Bliżej wam duszą czy wyglądem do gotyku? Wysłany: 2014-05-28 14:11

[quote:e5a3a3c5ff="revierka"]Witam,
Dawno mnie nie było,bardzo dawno ale postanowiłam wejść i napisać kilka pytań odnośnie gotyku...
Czy ubiór jest istotny w postrzeganiu siebie jako Gota?
Czy wystarczy tylko charakter,zainteresowania,aby zaliczać się do Tego grona? [/quote:e5a3a3c5ff]

Sądzę, że skoro koszula leżąca na słońcu bieleje, to dusza krążąca wokół gotyku w końcu staje się czarna. Jak dusza jest czarna, to zmienia ona powoli gusta, swoje otoczenie, zasłania okna, bo światło ją razi. Sądzę, że to proces naturalny i powolny. Cokolwiek by nie pisać na ten temat, to przecież rozumienie gotyku jest jak... gotyk. Zależy od osoby. Ktoś ekstrawertyczny będzie eksponował swoje wnętrze na lewo i prawo, introwertyk zapali świece w pokoju i zarygluje drzwi.
na pewno gotyk przede wszystkim rodzi się w sercu; stamtąd rozprowadzany jest przez krew do komórek ciała :)


Życie niszczy nas na dwa sposoby: nie spełniając naszych marzeń i spełniając je. Jeżeli czujesz, że już nie dasz rady, to zbliżyłeś się do połowy swoich możliwości.


Wysłany: 2015-08-10 13:18

Jak byłem nastolatkiem to wszystko co lubiłem pokazywałem na zewnątrz, teraz pracuję nad pogłębianiem zainteresowań wewnątrz siebie i dostosowywaniem się do otoczenia. Wszak z wiekiem bunt przestaje mieć to ogólne znaczenie.


Wyciskam życie jak cytrynę ;)


Wysłany: 2015-08-20 18:44

https://www.youtube.com/watch?v=CHYteFfHFUk



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło