Whalesong / Moanaa / Shine / destructio continua
Ohlsson
Paradoks

Whalesong / Moanaa / Shine / destructio continua

Whalesong - industrialno-metalowy zespół powstały w 2009 roku w Tarnowskich Górach. W 2011 ukazała się debiutancka EP „Filth”, po której zostali okrzyknięci przez prasę kontynuatorami tradycji Godflesh i Swans. W 2014 trzy remiksy przygotowane przez Whalesong znalazły się na albumie „Remixes” legendarnej szwedzkiej grupy Cult of Luna, a w 2016 światło dzienne ujrzał minialbum „Roi des Rats” mocno rozszerzający brzmienie grupy. 29 lipca 2017 nakładem Old Temple ukazał się na CD pełny album zatytułowany 'Disorder'. Obecnie zespół pracuje nad nowym wydawnictwem oraz płytą z remixami/dekonstrukcjami utworów z 'Disorder'.
Whalesong na żywo chętnie stawia na otwarte improwizowane formy swoich kompozycji, co sprawia, że żaden występ nie jest taki sam. Dla fanów: Swans, Neurosis, Godflesh, Scorn, Celtic Frost, Sunn O))).

http://www.facebook.com/whalesongofficial
http://whalesong.bandcamp.com

Moanaa - gościem specjalnym jest wywodzący się z południa Polski kwintet zdołał dotychczas wydać własnym sumptem debiutancką płytę „Descent” (2014), a także wielokrotnie zaprezentować się na krajowych scenach. W 2015 roku, Moanaa brała udział w trasie Days of No Light wraz z Blaze of Perdition i Mord'A'Stigmata, a także w Castle Party 2016, w ramach którego wystąpiła na scenie kościoła poewangelickiego w Bolkowie wraz z m.in. Furią. „Passage” to dowód, że najlepsze zespół ma dopiero przed sobą. Album, zarejestrowany w Heaven's Sound przez Marcina Piekło i słynnym Czyśccu przez Nihila, a zmiksowany w Satanic Audio przez Haldora Grunberga to bilet do wyjątkowo bogatego i przestrzennego świata Moany. Dla fanów: Neurosis, Cult of Luna, Blindead.

https://www.facebook.com/Moanaaband/
https://moanaa.bandcamp.com/

Shine - zespół powstał we wrześniu 2013 roku. We wrześniu 2015 roku wyszła EP-ka o nazwie Weednight, która została całkiem nieźle przyjęta przez słuchaczy. Aktualnie zespół pracuje nad debiutanckim LP, który ukaże się na początku następnego roku. Dla fanów: Electric Wizard, Black Sabbath, Sleep.

https://www.facebook.com/shinedoom/
https://shinedoom.bandcamp.com/releases

destructio continua - powstały w 2004 projekt oscylujący wokół ambientu i noise'u tworzony przez muzyków związanych z takimi grupami jak Useless i Lifeless Gaze. Koncert w Chorzowie będzie pierwszym koncertem destructio continua od 2009 roku.

https://destructiocontinua.bandcamp.com/

...