Wracać wciąż do domu Le Guin
Ohlsson

Trauma / Influence / Earthfall

Jak każdej wiosny, tak i w tym roku, anonsujemy koncerty w całym kraju. 08.06.2018 zagramy również w Słupsku w Motor Rock Pubie. Nie było nas tu ponad 8 lat, wiec tym bardziej bedzie nam miło odwiedzic Wasze miasto. Tradycją jest, że zapraszamy na wspólne granie zespoły, naszym zdaniem ciekawe i godne uwagi, tak będzie i teraz. 8 czerwca u naszego boku, zagrają dwa zespoły. Pierwszy z nich to dobrze Wam znana ekipa ze Słupskiego EARTHFALL . Drugim bandem jest młode komando death metalowe INFLUENCE ze Stargardu Szczecińskiego. Serdecznie zapraszamy na traumatyczną potupaję;)

wjazd: 25 zł

adres: Anny Łajming 3

*****************************************
Trauma, żywa legenda polskiej sceny death metalowej. Zespół, który swoją machinę oblężniczą uruchomił już w 1988 roku i od tamtej pory nieprzerwanie brnie do przodu, wydając regularnie płyty, które dowodzą siły ekipy z elbląga.

Biografia

Trauma to jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych. Zaczęła funkcjonować pod koniec lat 80-tych jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż po dziś dzień. Na przestrzeni ponad dwóch dekad działalności Trauma wydała siedem studyjnych, pełnoczasowych płyt, jeden album koncertowy oraz album o charakterze retrospektywnym, na którym znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni prawie 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd metalu z całego świata. Koncertowała z powodzeniem na prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Grała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Płyty zespołu recenzowane były przez najbardziej prestiżowe i uznane periodyki na świecie poświęcone muzyce metalowej. Videoklip „The Elegy for Doom” emitowany był wielokrotnie przez najbardziej znaną stację muzyczną na świecie MTV 2 w Stanach Zjednoczonych.
Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach. W czerwcu 2013 roku nakładem firmy Witching Hour prod. ukazał się ostatni (do tej pory) studyjny album zespołu „Karma Obscura”. Od początku grudnia 2013 roku, zespół rozpoczyna serie koncertów kontynuując w ten sposób promocje najnowszej płyty. W ramach „Karma Obscura Tour” grupa odwiedziła wiele miast polskich i zagranicznych, w międzyczasie grając m.in. na pierwszej edycji szczecińskiego Festiwalu Muzyki Ekstremalnej „Aaaarrrggghhh” u boku amerykańskiej legendy Obituary. Na początku kwietnia 2015 roku Trauma zagrała 2 koncerty w Norewgii w towarzystwie zespołów Iuna (nor) i Mental Disasters (nor), a 26 kwietnia 2015 ponownie wystąpiła w Szczecinie na festiwalu 5-lecie Stowarzyszenia Muzyki Extremalnej "Aaaaaaarrghh" w towarzystwie zespołów Behemoth, Masachist, Deivos etc.. W tym też roku światło dzienne ujrzał nowy materiał zespołu, jakim jest split vinylowy „Craving for...”, na którym znalazła się nowa wersja traumowego klasyka pod tym samym tytułem. 2016 rok przynosi wznowienie jakże ważnego debiutu zespołu z taśmy „Invisible Reality”, podobnie jak „Craving for...” wydanego przez Deformeathing production. Zespół promuje to wydawnictwo serią koncertów w ramach "Invisible Reality Tour", które trwały do czerwca 2017 roku.
W sierpniu 2017 Trauma wystąpiła na prestiżowym festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie łódzkim pokazujac znakomitą formę koncertową licznie zgromadzonej publicznosci. W październiku 2017 dzięki Deformeathing prod. ukazała sie na rynku kolejna reedycja, tym razem legendarnego, debiutanckiego albumu "Comedy is Over". Jesienią 2017 roku zespół zagrał pierwszą część trasy promujacej tą płytę i po nowym roku również pojawi się w kilku miejscach ze swoimi koncertami.
Każdego wolnego dnia zespół przygotowuje utwory na kolejny studyjny album, który zamierzamy wydać w 2019 roku.

INFLUENCE
Biografia:
Ambicje zespołu skierowane były na ekstremalne granie z naciskiem na przemyślane kompozycje, dzięki którym zespół będzie mógł rozwijać swoje muzyczne aspiracje. Dlatego też w utworach Influence odnajdą się zarówno fani brutalnego metalu jak i miłośnicy progresywnych klimatów. Zespół nie jest zamknięty na inne gatunki, którymi często wzbogaca swoje kompozycje. W styczniu 2011 roku Influence nagrywa swoje debiutanckie EP pdt. „Where Does Your Way Lead To?”, które wydaje własnymi siłami nakładem 500 sztuk. W międzyczasie zespół daje liczne koncerty z polskimi jak i zagranicznymi zespołami oraz boryka się ze zmianami w personalnymi. W 2017 stabilizuję się skład zespołu, dzięki czemu zespół rozpoczyna pracę nad nowym materiałem i obecnie przygotowuje się do nagrania pierwszego krążka.

EARTHFALL
Biografia:
Earthfall powstał w Słupsku w 2008 roku. Ma na koncie płytę "Between the Verses of Duality" z 2012 roku, obecnie jest w trakcie nagrywania drugiej płyty, na której znajdzie się 10 utworów. Muzyka zespołu to połączenie różnych stylów i gatunków takich miedzy innymi jak metalcore, death metal, hardcore.

https://www.youtube.com/watch?v=RjaBPuWwM08
https://www.youtube.com/watch?v=0nl0DOXMELo
https://www.youtube.com/watch?v=5PcYWlt0vWA
Cała płyta:
https://www.youtube.com/watch?v=4zUF_QUbXaU

...