Joy Fielding
Maddaddam
Encyklopedia :

Tower

Tower - polska grupa muzyczna wykonująca doom metal. Za miasta macierzyste zespołu uważa się Lidzbark Warmiński i Dobre Miasto. Ma na koncie 2 albumy, które cieszyły się uznaniem w kraju i za granicą. Obecnie zespół nie istnieje.

Tower to jeden z tzw. "wynalazków" Metal Mind Productions. Pojawił się jako inne oblicze doomowo-gotyckiej grupy Gothic Flowers, nagrał dwa albumy i zniknął. Pierwszy album Tower został napisany według najlepszych receptur gothic metalu. Na płycie "The Swan Princess" - melodyjne wiosła kontrastują z poszarpanymi partiami sekcji rytmicznej i drugiej gitary. Obowiązkowe klawisze w każdym momencie albumu. Wiele w tej muzyce elementów rodem z kultury średniowiecza.

W cięższym obliczu Tower z płyty "Mercury" można wysłuchać inspiracje takimi kapelami jak rodzimy Sirrah czy portugalski Moonspell. Są też kompozycje nawiązujące do smutku i melancholii tworzonej przez kapele pokroju Theatre Of Tragedy czy My Dying Bride. Mnogość inspiracji i wpływów mogłaby zadziałać na muzykę negatywnie, jednak w przypadku Tower wszystkie te składniki zostały wymieszane w sposób, który w efekcie tworzy spójną całość.

Skład:

Peter Kolleck - wokal, gitara elektryczna
Dariusz Ejsymont - instrumenty klawiszowe
Mariusz Romanczuk - gitara elektryczna
Rafal Łydonik - gitara basowa
Mariusz Białecki "Biały" - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Magdalena Drozdowska - wiolonczela, chór
Marion - wokal (muzyk studyjny)

Dyskografia:

01. Dreams (Demo) (1995)
02. The Edge Of Heaven (Demo) (1996)
03. The Swan Princess (1997)
04. Mercury (1999)

Oficjalna strona internetowa: brak

Źródło: Wikipedia

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły