Amphi Festival 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Therion - jedyny występ w Polsce

W ramach tego występu grupa zagra cały album "Theli", który na rynku ukazał się w 1996 roku i był przełomowym krążkiem w ich karierze (właśnie po tej płycie styl Therion zaczęto określać jako symphonic opera metal, gdzie można odnaleźć progresywnego rocka lat 70-tych, heavy metal lat 80-tych, muzykę orientalną i wiele innych motywów).

Wśród kolejnych atrakcji, jakie znajdą się w koncertowym repertuarze grupy, będzie również ich opus magnum "Adulruna Rediviva", kompozycja ta pochodzi z najnowszej płyty Szwedów - "Gothic Kabbalah", która na rynku ukazała się na początku tego roku i fani grupy uznali ten utwór za najlepszy w całym dorobku Theriona.

Wart odnotowania jest fakt, że nigdy wcześniej zespół nie wykonywał tej kompozycji na żywo. Grupa zapowiada także specjalną gratkę dla fanów, ponieważ na resztę koncertowego setu złożą się utwory, które to właśnie fani będą mogli wybrać poprzez głosowanie na stronie zespołu. Gościnnie również na kilku koncertach na trasie pojawi się legendarny muzyk i producent Dan Swanö, który uczestniczył w nagraniach wokalnej części 'Theli" oraz jeszcze jedna ważna osobistość, której nazwisko trzymane jest w tajemnicy i zostanie podane do wiadomości z chwilą rozpoczęcia trasy koncertowej.

Przypomnijmy, że Therion zaprezentował już się polskiej publiczności na dwóch wyprzedanych koncertach w lutym tego roku, w Krakowie i Warszawie, a także był główną gwiazdą zeszłorocznej jubileuszowej edycji festiwalu Metalmania.Wiadomo także, że grupie towarzyszyć będzie gotycko-metalowa Sirenia oraz jeszcze jedna formacja, która wkrótce zostanie ujawniona. Szykuje się więc prawdziwe święto nie tylko dla miłośników Theriona, ale i każdego fana symfonicznego metalu, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów:

tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl


Źródło: Metal Mind Productions
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły