Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Rammstein - Rosenrot

Piąty z kolei studyjny album niemieckiej grupy Rammstein ukazał się oczom i uszom odbiorców 28 października 2005 roku. 16 września zaś miała miejsce premiera teledysku do "Benzin" - pierwszego singla z tej płyty.
Na "Rosenrot" znalazły się w większości utwory, które we wcześniejszym założeniu miały być wydane na poprzednim albumie Rammsteina "Reise, Reise" z 2004 roku.

Wydano również wersję limitowaną albumu, która zawiera 11 kawałków w normalnych wykonaniach, a dodatkowo dołączone zostało DVD z utworami: "Reise, Reise" (wersja z koncertu w Arenes de Nîmes we francuskim Nîmes, w lipcu 2005 roku), "Mein Teil" (wersja koncertowa z Club Citta w japońskiej Kangawie, w czerwcu 2005 roku) oraz "Sonne" (wykonanie koncertowe z Brixton Academy w Londynie z lutego 2005 roku).

Album otwiera wspomniany już "Benzin", jednak jest to chyba najsłabszy element tego wydawnictwa. Później już jest lepiej.

Na "Rosenrot" Rammstein zawarł też kilka utworów balladowych, jak np. dwujęzyczny "Stirb Nicht Vor Mir" nagrany z wokalistką grupy Texas - Sharleen Spiteri. Innym "duetowym" utworkiem jest śpiewany w języku hiszpańskim "Te Quiero Puta" wraz z aktorką Carmen Zapata. Album kończy natomiast najwolniejszy "Ein Lied".

Ogólnie można powiedzieć, że album nie jest zbyt odkrywczy, ale na pewno nie obniża poziomu muzycznego niemieckiej grupy, tak więc - może się podobać, chociaż jak dla mnie to bardziej preferuje starego Rammsteina.

Tracklista:

01. Benzin
02. Mann Gegen Mann
03. Rosenrot
04. Spring
05. Wo Bist Du
06. Stirb Nicht Vor Mir (Don't Die Before I Do)
07. Zerstören
08. Hilf Mir
09. Te Quiero Puta!
10. Feuer Und Wasser
11. Ein Lied

Wydawca: Universal Music (2005)
Komentarze
Eye_of_the_storm : "Das model" ostatnio widziałem w orginale na jakieś stacji muzycznej. A...
dymek : Słuszna uwaga- zapomniałem o coverach, a te w wykonaniu R+ są co...
Eye_of_the_storm : No i nawet covery mają bardzo ciekawe,co nie zawsze wychodzi innym zesp...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły