Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Relacje :

Night By Night/Lilith - Blue Note, Poznań (17.11.2006)

17 listopada odbył się pierwszy koncert Night By Night, solowego projektu Bena Christo - gitarzysty The Sisters Of Mercy. Impreza miała miejsce w Poznaniu w Klubie Blue Note. Na wstępie lekka konsternacja z powodu dość "dziwnej" publiczności jak na owy profil muzyczny koncertu. Panowie w garniturach i pod krawatami, panie w wieczorowch kreacjach. Wszyscy siedzą przy stolikach - pod sceną pusto.
Z półgodzinnym opóźnieniem na scenie pojawił się support, czyli zespół Lilith z Radomia. Choć nadmiar dymu wyłączył na chwilę z grania jednego z gitarzystów, to rozpoczęli ciekawym intro. Zespół zagrał kilka piosenek, zarówno polskich, jak i angielskich wśród, których nie zabrakło również utworu "Ostatnia Noc" z najnowszej płyty Lilith. Na szczególną uwagę zasługuje mocny i czysty głos wokalistki, Agnieszki Czerwińskiej-Łyżwińskiej. Wprawiała ona również w osłupienie swoimi płynnymi, uwodzicielskimi ruchami. Bliskie zachwyceniu muzyką Lilith były kanapki, które pojawiły się na stołach.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru. Podczas ich show panowie zdjęli marynarki i porwali kobiety do tańca. Te nie zważając na szpilki wpadły w wir tańca. Night By Night zaprezentowało zgromadzonej publiczności dziewięć kompozycji. Choć głos wokalistki wypadł raczej blado przy wcześniej śpiewającej Agnieszce z Lilith, to wokal Bena prezentował się dość ciekawie. Oboje wyjkrzykiwali co jakiś czas "We love Poland!", a dla jednej z par tańczących pod sceną zadedykowali nawet jedną ze swych piosenek. Night By Night dośc szybko zakończyło swój występ jednak publicznośc miała nadal mało. Gdy muzycy schodzili ze sceny kilka nowych fanek próbowało namówić Bena, by zagrali choć jeden utwór więcej. Problem Night'ów polegał na tym, iż wyczerpali oni swój repertuar ale odegrali ponownie jeden z wcześniejszych kawałków a publika popadła w taneczną ekstazę.

Choć był to jeden z dziwniejszych koncertów z powodu sali wypełnionej stolikami i kanapek, które pojawiły się na nich w trakcie koncertów, to i tak mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które otwiera nowy rozdział dla Night By Night. Muzycy dość dobrze powinni zapamiętać wszystki świadectwa sympatii i może już niedługo ponownie u nas zagrają.
Komentarze
Smok : Witam Państwa na wstępie po małej przerwie (problemy techniczne)....
kontragekon : :?:
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły