Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

M'era Luna Festival

M'era Luna - muzyczny festiwal mający swoją siedzibę w niemieckim Hildesheim, dość dużym uniwersyteckim ośrodku, położonym około 30 kilometrów na południowy-wschód od Hannoveru. Mieści się tam ogromna, dawna brytyjska baza lotnicza (obecnie teren należy do Lufthansy), na terenie której odbywał się kiedyś festiwal Zillo. W roku 2000 doszło do podziału wewnętrznych struktur agencji organizującej imprezę. Jeden z odłamów powyższej agencji podjął się zorganizowania M'era Luna, które okazało się rewelacyjnym i popularnym, tak samo jak Zillo, pomysłem, ściągającym rzesze fanów.
W chwili obecnej, M'era Luna jest jednym z największych festiwali europejskich (zaraz po Wave Gotik Treffen) propagujących muzykę z gatunków: wave oraz muzyki gotyckiej.

Koncerty odbywają się na lotnisku - gdzie zbudowano ogromną scenę (wielkości około 4-piętrowego budynku) - oraz sąsiadującym z nim hangarze. Obok scen znajdują się stoiska gastronomiczne, odzieżowe oraz płytowe.

Uczestnicy festiwalu mają do dyspozycji pole namiotowe, którego użytkowanie wliczone jest w koszty biletu. Z reguły otwarte jest od piątku - godz. 16:00, do poniedziałku - 10:00. Obok wydzielonego pola namiotowego znajduje się tez parking. Na terenie imprezy zabrania się też posiadania szklanych oraz plastikowych butelek oraz puszek.

Pierwsze tego rodzaju wydarzenie odbyło się w roku 2000. Festiwal, co roku przyciąga około 25 tysięcy adoratorów mrocznej muzyki, ludzi jakże charakterystycznych. Jego uczestnicy są z reguły przedstawicielami nietuzinkowej mody - inspirowanej elementami średniowiecznymi (sukniami, koronkami, tzw. firankami), latexem, powszechnie "panującą" skórą. Większość fanów festiwalu reprezentuje niezwykle kunsztowne i oryginalne trendy jakże podobne do tych realizowanych na scenie. Na festiwal zjeżdżają się osoby praktycznie z całej Europy, ale nie tylko… świadczy to o ogromnej jego popularności.
Komentarze
Remo : heheehe... na jednym widać, jak wszyscy mówią: "DUPA!" :)
Hexe : zdjęcia Gwyna : http://www.darkplanet.pl/modules.php?name=usergallery...
Remo : To nieprawdopodobne, jak wiele fotek zrobiono mi tym razem :) :) :) ... ale i t...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły