Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Ihsahn - The Adversary

Solowe dzieło Ihsahn'a, znanego m.in. z Emperor'a czy Peccatum ukazało się w Europie 10 kwietnia 2006 roku. Vegard Sverre Tveitan, znany bardziej pod pseudonimem Ihsahn, wokalista norweskiej blackmetalowej grupy Emperor, zdecydował się na rozpoczęcie kariery solowej. Pierwszym owocem rocznych prac we własnym studiu Symphonique jest debiutancki album "The Adversary", na którym muzyk stara się spiąć jedną klamrą całą swoją dotychczasową karierę.
Płyta nie jest jednak tak eksperymentalna, jak dokonania jego innych projektów (Peccatum, późny Thou Shalt Suffer), a zdecydowanie bardziej metalowa. Prócz zrozumiałych podobieństw do Emperor, na "The Adversary" nie zabrakło jednak odrobiny awangardowego grania. Poza silnymi, czysto metalowymi kompozycjami, na longplayu znalazło się też sporo miejsca na nieco inne dźwięki, elementy muzyki klasycznej, bardziej skomplikowane aranżacje czy wreszcie wyraźne echa rocka progresywnego. Najlepszym tego przykładem jest utwór "Homecoming", w którym w roli gościa zaśpiewał Kristoffer Garm Rygg (Ulver, eks-Arcturus, Borknagar). Na perkusji zagrał Asgeir Mickelson, znany m.in. z formacji Borknagar, Vintersorg, Lunaris, Spiral Architect i Testament.

"Solowy album buduję na moim muzycznym wychowaniu, a ono w znacznej mierze stanowi metal z progresywnymi i eksperymentalnymi pierwiastkami. Płyta zawiera w sobie istotne pierwiastki wszystkich etapów mojej kariery, od kiedy 20 lat temu po raz pierwszy chwyciłem gitarę. Jest mocno, podniośle, ekstremalnie i prosto z serca" - zapewniał tuż po nagraniach Ihsahn.

Tracklista:

01. Invocation
02. Called by the Fire
03. Citizen
04. Homecoming
05. Astera ton Proinon
06. Panem et Circenses
07. And He Shall Walk in Empty Places
08. Will You Will Love Me Now?
09. The Pain is Still Mine

Wydawca: Mnemosyne Records/Candlelight Records (2006)
Komentarze
Kim : No i byłam i było ŚWIETNIE! Żałujcie że nikogo z Was nie było Rod...
Kim : Nareszcie jakaś fajna impreza w Szczecinie... Tak narzekałam na to że N...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły