Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Hermh

Początki tego białostockiego zespołu sięgają roku 1993. Rok później Hermh nagrywa pierwsze demo "Oremus Peccatum (Refaim)", a potem kolejne, "Crying Crowns Of Trees". W wersji kasetowej wydała je mała podziemna firma Witching Hour Prod., a w wersji CD włoska Entropy Productions.
Latem 1995 roku grupa podpisuje kontrakt z niemiecką Last Epitaph Prod., czego owocem jest album "Taran". Zespół otwiera też koncerty m.in. Vader i Behemoth. W 1996 roku zespół wiąże się z Pagan Records i powstaje kolejny krążek zatytułowany "Angeldemon", który był dużym krokiem naprzód w stosunku do poprzednich produkcji. Grupa nagrywa również swoją wersję "Czarnych Zastępów" KAT-a na wydaną w 1997 roku przez Pagan Rec. płytę "Czarne Zastępy - W Hołdzie KAT". Kolejnym wydawnictwem Hermh miał być "Eden's Fire", ale ostatecznie, na skutek różnic dzielących członków zespołu, nie dochodzi do sesji nagraniowej, a poszczególni muzycy zasilają Unknown Dimensions, Dominium, Moon i Christ Agony.

W 2003 roku zespół reaktywuje wokalista Bart, jednak z oryginalnego składu pozostaje tylko on. Szeregi Hermh uzupełniają muzycy m.in. Abused Majesty i Asgaard. W styczniu 2004 roku w Hertz Studio miała miejsce dwutygodniowa sesja nagraniowa mini-albumu "Before The Eden - Awaiting The Fire". W sumie materiał zawiera 40 minut nowoczesnego, symfoniczno-vampirycznego black metalu. Dwa utwory są całkowicie premierowe, trzy z nich to nowe wersje starszych dokonań zespołu, a dwa to covery (Mayhem i Bathory). Dodatkowo na płycie umieszczony został profesjonalnie wykonany video clip do numeru "Hunger".

Zaraz po wydaniu krążka zespół wyrusza na trasę koncertową wraz z Luna Ad Noctum i Asgaard zaliczając 9 bardzo udanych krajowych koncertów.

Po dobrym przyjęciu przez prasę i fanów MCD "Before The Eden…" zespół intensywnie zaczął pracę nad 3 albumem o dawno ustalonym tytule "Eden's Fire"

Wczesną wiosną Hermh zaliczył kilka udanych koncertów m.in. grając u boku Behemoth oraz Closterkeller, Sacriversum i Artrosis.

Do dobrych występów należy także zaliczyć koncert na małej scenie Metalmanii 2005 w katowickim Spodku.

Po kilku miesiącach intensywnej pracy powstał materiał na płytę "Eden's Fire". Płytę nagrano jak zwykle w rodzimym Herthz Studio pod czujnym okiem braci Wiesławskich. Płyta zawiera lekko ponad 40 minut bardzo intensywnego i symfonicznego black metalu. Materiał utrzymany w średnich i szybkich tempach,bombastyczny i brutalny black metal jawi się jako najbardziej spójny w dorobku zespołu. W maju 2005 roku zespół wraz Behemoth, Corruption oraz Virgin Snatch promował nowy album na 12 koncertowej trasie w kraju.

Skład:

Bart - wokal
Voit "Flumen" - instrumenty klawiszowe
MacKozer - gitara elektryczna
Socaris - gitara elektryczna
Hal - gitara basowa
Konrad - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Justyna - boczny wokal
Mark - instrumenty klawiszowe
Annie - instrumenty klawiszowe
Derph (Heuresis) - gitara elektryczna
Kriss - gitara elektryczna
Tom - gitara elektryczna
Voit - gitara elektryczna
Bartek - gitara elektryczna
Marcel - gitara basowa
Pieczara - gitara basowa
Nergal - wokal, gitara basowa
Mark Olo - perkusja
Maciek - perkusja
Icanraz - perkusja

Dyskografia:

01. Oremus Peccatum/Refaim (Demo) (1994)
02. Crying Crowns Of Trees (Demo) (1995)
03. Echo (Compilation) (1995)
04. Taran (1996)
05. Angeldemon (1997)
06. Before The Eden - Awaiting The Fire (EP) (2004)
07. Eden's Fire (2006)
08. After The Fire: Ashes (EP) (2007)

Oficjalna strona internetowa: hermh.pl
MySpace: www.myspace.com/hermh

Źródło: oficjalna strona zespołu oraz Pagan Records
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły