Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Hate - Awakening Of The Liar

Nasza rodzima scena metalowa urasta to miana matni zespołów naprawdę wielkich. Po czołowych Vader, Behemoth, i Decapitated jaki się kolejna mega gwiazda - Hate. W roku A.S. 2004 pojawia się bowiem "Awakening Of The Liar" i niezmiernie jestem wdzieczny chłopakom z Hate za tak świetne wydawnictwo, po ponad 10 latach istnienia na scenie. Adam "The First Sinner" Odwieczna Nienawiść, anty-chrześcijańskie nastawienie w warstwach tekstowych, i potęga brzmienia to cecha charakterystyczna tego albumu. Hate stał się wielki.
Widocznym jest wpływ Morbid Angel, ale tak właściwie to nie da się ominąć wpływu twórczości "Morbidów" w zespołach grających brutal death metal. Różnica polega na znacznie lepszej technice gry, nowoczesnym brzmieniu i potężnie granych blastach.

"Awakening Of The Liar" rozpoczyna się mocnym wejściem w postaci "Flagellation", dajac tym samym do zrozumienia ze są gotowi do walki z najlepszymi. "Anti-God Extremity" mówi właściwie sam za siebie, jest jak wielki wilk pożerający niewinne owieczki w zagrodzie pańskiej. Szybko, brutalnie, precyzyjnie, niczym skalpel chirurgiczny. "Close To The Nephilm" utrzymuje charakter poprzednich utworów, bardzo szybkie blasty, i morbidowskie gitary czynia istną masakrę, i głównego faworyta całej płyty.
Poświecić w ofierze Papieża? Hate nie ma z tym problemów serwując "Immolate The Pope" jako czwarty utwór.

Kolejny z moich ulubieńców - "The Scrolls" i chce się powiedzieć OMG! ciarki na plecach … potężny walec riffów i piekielne blasty, rewelacja której można słuchać na okrąglo. Ten kawałek może istnieć samodzielnie, ma własną dusze na widok której jawią się kurwiki w oczach. Przyjemność nie gaśnie kiedy zaczyna się tytułowy "Awakening Of The Liar", dech znów zapiera potęga tej płyty. Hate zabija!

Pomiedzy "Serve God, Rely On Me" a ostatnią kompozycją na płycie jest krótki instrumentalny "Grail In The Flesh" - tak na marginesie nawiązujący do teorii czym jest święty Graal, chwila odpoczynku, po czym zaczyna się ostatni "Spirit Of Gospa" zawierający wszystko co najlepsze z całej dziesiątki utworów. Niszczy i zmiata w pył.

Wypowiadając nazwę "Awakening Of The Liar" myślę równocześnie: "nie ma zmiłuj".

Wydawca: Empire Records (2003)
Komentarze
KostucH : Tak, zgadza się. Ta płyta powoduje, że jelita jeszcze bardziej się skręc...
DarkMona : Adam I Grzesznik nigdy mnie nie zawiódł........... a w szczególności...
KostucH : Gieniu :wink: , zapodaj sobie The Scrolls i zmień zdanie :twisted:
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły