Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Lokale :

Graal

Miasto mało liczne, nie można tutaj łazić po pubach, bo kończą się bardzo szybko. Często ze względu na małą ilość lokali dość szybko znajdziesz znajomych. Graal jest miejscem spotkań dość skonkretyzowanych subkultur.
Chociaż teoretycznie nie znajduje się blisko dworca, to umiejscowienie w odnodze głównej ulicy miasta daje dość ciekawe skutki. Nie trafiają tutaj przypadkowe osoby. Jak to porządny mroczny lokal, mieści się w piwnicy. Kilka pięter wyżej, na strychu kamienicy przy ul.Piłsudzkiego znajduje się harcówka.

Pub został otwarty w 2001 roku. Gdzieś w tych okolicach usłyszałam o tym lokalu. Z opowieści koleżanki wynikało, że jest to ciąg pomieszczeń piwnicznych w czerwnej cegle. Od razu zapałałam uczuciem do tego miejsca. Gdy przybyłam do Graala moje wyobrażenia zostały lekko utemperowane, ale mimo to moje uczucie pozostało. Świetna obsługa, uprzejmy DJ, miejsce do tańca, tanie piwo, ludzie w klimatach ... stary Graal. Jakiś czas potem na okres wakacyjny pub zamknięto, podobno remont. Chodziły różne plotki o sytuacji ... zmiana wlaściciela, brak koncesji ... Po wielu śmiesznych sytuacjach, naszych dyskusjach z właścicielem na drzwiach itp. pub w końcu został otwarty. Nowy właściciel, a raczej dwojka, prowadzili Graala. Powoli lokal wracał do starego kształtu. Od tamtej pory zaczęłam bywać tam coraz częściej. Właściciel jest naprawdę sympatyczny i wielkoduszny. Użyczył nam sali do organizowania Koszalin by night.

Dawniej leciał tutaj zarówno metal jak i rock, czasem trochę reggae. Teraz to się zmieniło. Leci głównie rock i reggae, i czasami metal. Ze względu na nieprzyjemności jakie właściciel miał z "pewnymi" osobami zwiazanymi z subkulturą słuchającą tej muzyki. Ale z czasem może złe wspomnienia się zatrą, a inni poprawią imidż metali.

W starym Graalu wielbiłam grzane, którego teraz się tam nie dostanie. Ale lokal aktualnie ukierunkowuje się na studentów.

Ceny piwa:

Tyskie - 5,00 zł
Lech - 5,00 zł
Żubr - 4,50 zł

Są to ceny za 0,5 litra napoju z kija, małe piwo: Lech i Tyskie 3,00 zł, Żubr 3,00 zł.

Piwa butelkowe 0,5 l:

Tyskie Gronie - 6,00 zł
Lech Premium - 6,00 zł
Lech Mocny - 6,00 zł
Żubr - 5,5 zł
Dębowe Mocne - 6,00 zł
Pilsner Urquel - 6,00 zł

Ale promocje ... ach promocje. Aktualnie do 20-tej piwo można kupić po 3 zł Tyskie i Lecha, a Żubra wręcz po 2,5 zł.

Toalety są w idealnym stanie, zawsze jest papier i drzwi i deska ...
Ludzie w klimatach.
Oświetlenie ... no ten ultrafiolet i kula (jest tam jeszcze?) to mnie trochę na początku raziła jako nowy imidż pubu.

Malunki na ścianach, red room, cegla, sympatyczni ludzie, miejsce do tańca, piwo w rozsądnych cenach ... i niezastąpioność tego miejsca!

Ogólnie rzecz biorąc subiektywnie, bo subiektywnie, ale oceniam ten pub na 5,7/6. Nie na 6 tylko dlatego, że z łezką w oku spoglądam trochę na starego, moze już we wspomnnieniach trochę wyidealizowanego Graala.

Adres: ul . Piłsudskiego 11-15, Koszalin
Telefon: 341 79 32
Strona internetowa: www.pubgraal.pl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły