Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Epica - Consign To Oblivion

W kwietniu 2005 holenderski zespół Epica grający symfoniczny gotyk wydał płytę "Consign To Oblivion". Już samo określenie gatunku zwróciło moją uwagę na ten album. I naprawdę opłacało się posłuchać jedenastu dzieł zawartych na krążku - wspaniała muzyka, zapiera dech w piersiach.
Jako pierwszy "Huna Ku (A New Age Drawns Prologue)" ma niesamowity klimat. Jest to utwór prawie wyłącznie instrumentalny. Mi na myśl nasunął wielkie bitwy z "Władcy Pierścieni" Tolkiena.

Drugie dzieło zatytułowane "Dance Of Fate" to bardzo ciekawy utwór. Początek jest bardzo klimatyczny z wykorzystaniem chóru i świetną grą na instrumentach, a pierwszoplanowy wokal jest cudowny.

Trójka "The Last Crusade (A New Age Drawns Part 1)" to utwór o początku przypominającym pieśń kościelnego chóru, następnie pięknie się rozwija, choć ma w sobie coś z chóralnych pieśni bitewnych i coś z kościelnych…

Pod numerem czwartym kryje się "Solitary Ground" jest to spokojny utwór z wokalem na pierwszym planie. Bardzo miło się go słucha.

Piątym utworem jest "Blank Infantry", który nie odbiega konwencją i jakością od poprzednich.

"Force Of The Shore" - szósty utwór to kompozycja, w której pojawia się growl, pozostała część to ciekawy chór w połączeniu z wyraźnym basem i perkusją.

Siódemka - "Quietus", ósemka "Mother Of Lights (A New Age Drawns Part 2)" to kolejny popis wokalny i piękna nastrojowa muzyka.

Dziewięć w albumie to "Trios Vierges" to piękna, spokojna piosenka, zupełnie odmienna od poprzednich. Spokojny, ciepły wokal męski i żeński sprawiają romantyczny nastrój.

Dziesiąta kompozycja "Another Me In Lackech" to powrót do przewodniej konwencji płyty z niespokojnym chórem i wokalem żeńskim.

Jedenastka, ostatni utwór "Consign To Oblivion" to niespokojna kompozycja o mocnym, konkretnym brzmieniu i ciekawej linii melodycznej.Ogólnie polecam ten album. Jest naprawdę dobry. Piękny wokal, bardzo ciekawa melodyka czynią z tej płytki rzecz wartą posłuchania...

Tracklista:

01. Hunab Ku: A New Age Dawns - Prologue
02. Dance Of Fate
03. The Last Crusade: A New Age Dawns: Part I
04. Solitary Ground
05. Blank Infinity
06. Force Of The Shore
07. Quietus
08. Mother Of Light: A New Age Dawns: Part II
09. Trois Vierges
10. Another Me In Lackech
11. Consign To Oblivion: A New Age Dawns: Part III

Wydawca: Transmission Records (2005)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły