Ohlsson
Paradoks
Imprezy :

Darzamat na trasie Moonspell

Darzamat supportować będzie Moonspell na trasie podczas koncertów we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Jest to jedna z formacji, która zdobywa coraz to większe uznanie nie tylko w Polsce, ale równiez poza granicami naszego kraju. W tym roku grupa pojawi się m.in. na Soul of Metal w Austrii, szwedzkim Gates Of Metal w sierpniu, belgijskim Metal Female Voices, a także na festiwalach w Niemczech: Winternachtstraum Festival, Rock Harz Open Air oraz Dong Open Air.

Dwa lata temu ukazał się ostatni studyjny krążek Darzamat - "Transkarpatia", który wyprodukowany został w szwedzkim Los Angered Recordings przez samego Andego La Rocque.

Gwiazda koncertu - Moonspell posiada rzesze wiernych fanów na całym świecie, a w naszym kraju cieszy się wręcz statusem grupy kultowej, co udowadniała przy każdej wizycie w Polsce . Po raz ostatni grupa Fernando Ribeiro gościła w naszym kraju w marcu zeszłego roku, jako jedna z głównych gwiazd Metalmanii w katowickim Spodku.

W październiku i listopadzie 2006 roku Moonspell w ramach Nocturnal Morning Tour zagrał amerykańska trasę, natomiast w Europie grupa pojawi się z końcem marca, rozpoczynając tym samym koncertem w Wiedniu swoje europejskie tournee, podczas którego po raz kolejny zaprezentuje się polskim fanom. Grupa ta charakteryzuje się niezwykle mrocznym brzmieniem, okraszonym ujmującą melodyką i świetnymi, przeszywającymi wokalami Fernando Ribeiro. Już pierwsza płyta grupy - "Wolfheart" (1995) pokazała, jak duży potencjał posiada ta portugalska kapela, która wkrótce stała się jednym z czołowych przedstawicieli klimatycznego/gotyckiego metalu na muzycznej scenie.

W kwietniu 2006 roku ukazała się siódma studyjna płyta zatytułowana "Memorial". Album ten zebrał doskonałe recenzje, a krytycy muzyczni nie szczędzili pochwał Portugalczykom: "Płyta jest doskonale nagrana, selektywność instrumentów rzuca na kolana (...) Moonspell miesza konwencje: mamy thrash i death, jest i gotyk, spokojniejsze akustyczne momenty inspirowane fado, da sie też wychwycić szczyptę elektroniki. Ten niesamowity eklektyzm stanowi nową i unikatową jakość dźwięku. Moonspell 2006 brzmi niepowtarzalnie i nowatorsko" - tak o płycie pisał Metal Hammer.

Moonspell, obok Metallici i Iron Maiden został też pierwszą metalową formacją, która wspięła się na pierwsze miejsce listy przebojów w rodzimej Portugalii. Również spory sukces płyta ta odniosła w Niemczech. Także podczas tegorocznych rozdań europejskich nagród MTV - Moonspell został wybrany najlepszym portugalskim zespołem.

Bilety na koncerty można nabyć tutaj:

17.04.07 - Wrocław Klub WZ (+ Darzamat)
18.04.07 - Kraków Klub Studio (+ Darzamat)
19.04.07 - Warszawa Proxima (+ Darzamat)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły