Castle Party 2018
Ohlsson
Encyklopedia :

Daimonion

Grupa powstała w 1993 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Do roku 2007 jej jedynym choć sporym dorobkiem były wydawnictwa płytowe i kasetowe dostępne jednynie w nieoficjalnym obiegu. Było to kilka kaset i płyt demo oraz koncertowych, a także jeden pełnometrażowy album. Grupa miała okazje wielokrotnie występować na festiwalu Castle Party, w tym podczas jego pierwszej edycji w Grodźcu w 1994 roku a także na festiwalu w Jarocinie.
Ich muzykę można nazwać rockiem atmosferycznym, z dużą dozą klimatu, przestrzeni i mrocznego niepokoju. Zespół zawsze dobrze odbierany był na koncertach i ten właśnie środek kontaktu z fanami jest ich ulubionym. Utwory Daimonion ukazywały się na kilku składankach, m.in. na kompilacji wydanej z okazji edycji 2001 festiwalu Castle Party, który pozostawił zespołowi wiele ciepłych wspomnień z występów na pięciu jego edycjach. Daimonion zaistniał na wydanej przez Metal Mind Records składance DVD "In Goth We Trust" z utworem o wiele mówiącym tytule "Willas", zwiastującym najnowszy etap w muzyce zespołu.

Zespół zagrał między innymi na festiwalu Dark Nation Day w Wiedniu oraz na kilku koncertach na trasie zespołu Closterkeller jesienią 2002 roku. W 2005 roku zespół wystąpił na festiwalu Dark East Music Meeting w Warszawie z gościnnym udziałem Gerarda Klawe za perkusją, obok takich zespołów jak: No Signal Detected, God's Own Medicine, Gray/Scale, Forgotten Sunrise i Believe. W zespole grał również Arkadiusz "Tytus De Ville" Sawicki znany z Pornografii.

W związku z festiwalem wydana została składanka, na której Daimonion zamieścił swój cover utworu "Here Comes The Rain Again" zespołu Eurythmics a w 2006 roku zagrał na inauguracyjnym koncercie na trasie Abracadabra Gothic Tour z zespołem Closterkeller i Via Mistica w warszawskiej Proximie.

W roku 2007 nakładem Love Industry ukazał sie pierwszy oficjalny album zespołu zatytułowany po prostu "Daimonion", który jest reedycją wydanej przez zespół w 2001 roku płyty CD.

Skład:

Marcin Tymanowski - wokal
Marcin Gliszczyński - gitara elektryczna
Arkadiusz Sawicki - gitara elektryczna
Adrian Tymanowski - gitara basowa
Gerard Klawe - perkusja

Dyskografia:

01. Demo (2001)
02. Daimonion (2007)

Oficjalna strona internetowa: daimonion.republika.pl
MySpace: www.myspace.com/daimonionpoland
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły