Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Coal Chamber

Coal Chamber - zespół powstał na początku 1994 roku w Los Angeles, jego założycielami byli Miguel Rascon oraz Bradley Fafara. Bradley odpowiedział na umieszczone w lokalnej gazecie ogłoszenie Miguela. Wkrótce do zespołu dołączyli perkusista Mike Cox oraz basistka Rayna Ross. Po niedługim czasie wydali płytę demo i ich bardzo znany kawałek o nazwie "Loco".
Wtedy właśnie zespołem zainteresował się Dino Cazares (gitarzysta Fear Factory i Brujeria) oraz producent Ross Robinson. W połowie 1994 roku przygotowany do podpisania był już kontrakt płytowy, niefortunnie jednak na drogę sławy wkroczyła żona Fafary, której nie podobało się, że mąż angażuje się z takim zapałem w zespół. Coal Chamber zawiesiło działalność na okres pół roku. Kłótnie Fafary oraz jego żony ciągnęły się w nieskończoność aż w końcu ich małżeństwo się rozpadło.

W końcu zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Roadrunner. Debiutancka płyta sprzedawała się znakomicie. Podobnie było z drugą płytą "Chamber Music", która jest często uważana za najlepszy album grupy. na krążku tym znalazł się m.in utwór "Shock The Monkey", z gościnnym udziałem samego Ozzy Osbourne'a. W maju 2002 roku miał premierę trzeci już album grupy "Dark Days". W tym też roku doszło do dość poważnych zmian personalnych w zespole. Mianowicie odeszła Rayna, a jej miejsce zajęła Nadja. W 2003 roku zespół zakończył swoją działalność.

Skład:

Bradley "Dez" Fafara - wokal
Miguel "Meegs" Rascon - gitara elektryczna
Nadja Peulen - gitara basowa
Mike "Bug" Cox - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Rayna Ross - gitara basowa

Dyskografia:

01. Coal Chamber (1997)
02. Chamber Music (1999)
03. Dark Days (2002)
04. Giving The Devil His Due (2003)
05. The Best Of Coal Chamber (Compilation) (2004)

Oficjalna strona internetowa: www.internettrash.com/users/coalchamber
MySpace: www.myspace.com/coalchambermusic

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły