Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2018
Encyklopedia :

Ciryam

Zespół Ciryam zaczął powstawać w drugiej połowie 1999 roku w miejscowości Jedlicze, ukierunkowując się na klimatyczny rok gotycki. Jego początki, to grupa Ardor. Założył ją Robert Węgrzyn. Skład kapeli charakteryzował się płynnością w dwóch pierwszych latach jej działalności. Trzon ukształtował się w połowie roku 2001, co jest też datą graniczną istnienia kapeli Ardor.
W tym samym roku, grupa nagrała swoje debiutanckie demo zatytułowane "Modlitwa", po czym zajęła się promocją oraz zagrała kilka koncertów, biorąc także udział w przeglądach i konkursach muzycznych, co przyniosło kilka wyróżnień.

W połowie roku 2002 nastąpiła istotna zmiana personalna - powstał siedmioosobowy skład. W związku z tymi zmianami, przekształceniu uległa także muzyka grana przez zespół - na zdecydowanie bardziej dynamiczny metal gotycki. Dzięki temu, kapela zyskała wiele pochwał oraz pozytywnych recenzji od zarówno polskich jak i zagranicznych czasopism i wytwórni (Metal Hammer, Thrashem'all, Mystic Production).

W październiku 2002, Andor nagrał kolejne demo: "The Prayer". Pół roku później nastąpiły kolejne zamiany personalne, a kapela zmieniła nazwę na Ciryam. W sierpniu grupa podpisała kontrakt na nagranie dwóch albumów z wytwórnią Ars Mundi oraz rozpoczęła prace nad pierwszym oficjalnym krążkiem. Premiera "Szeptów Dusz" odbyła się 7 czerwca 2004, po czym kapela znów zajęła się promocją. Rok później zespół rozpoczął przygotowania do nagrania kolejnej płyty.

W kwietniu 2006 ma miejsce podpisanie nowego kontrakt - z wytwórnią TC Music/Metal Mind Productions - na wydanie kolejnych krążków. Drugi oficjalny i najnowszy album Ciryam "W Sercu Kamienia" miał swoją premierę 22 maja 2006.

Skład:

Monika Węgrzyn "Midiam" - wokal
Mateusz Sieńko "Math" - instrumenty klawiszowe
Robert Węgrzyn "Morfeusz" - gitara elektryczna
Grzegorz Makiel "Grzenio" - gitara elektryczna
Sławomir Zajchowski "Złoty" - gitara basowa
Damian Jurek "Blady" - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Leszek Konklewski - instrumenty klawiszowe
Paweł Janas - instrumenty klawiszowe
Paweł Zawojski - gitara elektryczna
Tomasz Ginalski - gitara basowa
Rafał Walaszek - gitara basowa
Damian Jurek - perkusja
Damian Gonet - perkusja
Tomasz Górawski - perkusja

Dykografia:

01. The Prayer (Demo) (2002)
02. Szepty Dusz (2004)
03. W Sercu Kamienia (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.ciryam.pl

Źródło: oficjalna strona zespołu
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły