Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Cantrell Jerry

Jerry Fulton Cantrell Jr. - urodził się 18 marca 1966 roku w Tacoma w stanie Washington. Był głównym gitarzystą i tekściarzam w grunge'owo metalowej grupy Alice In Chains powstałej w 1987 roku, która rozpadła się w połowie lat 90 z powodu śmierci od przedawkowania narkotyków wokalisty Lance'a Staleya.
Jerry, jako że miał niewyobrażalne pokłady pomysłów muzycznych i niespotykany potencjał do tworzenia zaczął karierę solową. Do ekipy zwerbował bębniarza z Alicji - Seana Kinney'a, a na bas aż czterach różnych muzyków, a byli nimi Mike Starr, Rex Brown, Les Claypool oraz Norwood Fisher. Sam naturalnie chwycił za gitarę i śpiewał. I tak w 1998 został wydany jego solowy debiut "Boggy Depot", który klimatem jest wielce zbliżony do poczynań Alice In Chains. W 2002 wydał drugi album "Degeneration Trip", który był swego rodzaju hołdem dla zmarłego wokalisty A i C. Tutaj w składzie pojawili się Mike Bordin (perkusja), Robert Trujillo (gitara basowa), jeszcze w tym samym roku została wydana poszerzona wersja owego albumu; na dwupłytowym wydaniu znalazło się dodatkowych jedenaście utworów.

Cantrell również pojawiał się gościnnie z gitarą w takich zespołach jak Danzing ("Blackacidevil") oraz Metallica ("Garage Inc.").Wystąpił również epizodycznie w dwóch filmach. Jednym z nich byli "Samotnicy" gdzie jest widoczny razem z resztą Alice In Chains podczas wykonywania "It's Ain't Like That" oraz "Would?"; a drugim filmem był "Jerry Maguire".

W 2005 roku, 18 lutego Jerry pozbierał żyjących członków Alice In Chains, by wystąpić na charytatywnym koncercie na rzecz ofiar tsunami. Na wokalu natomiast pojawili się tacy wykonawcy jak Ann Wilson, Pat Lachman, Wes Scantlin oraz Maynard James Keenan.Spotkali się oni znów by wystąpić na "VH1's Decades Rock Live" na festiwalu Download w Dublinie 11 lipca jako support Metallicy, tytaj głosu swego użyczył były panterowiec Phillip Anzelmo. Podczas tego koncertu Jerry dołączył do gwiazdy wieczoru, żeby zaśpiewać wspólnie "Nothing Else Matters".
Pod koniec 2005 roku Cantrell przeszedł operację ramienia, ponieważ miał na kości narośl spowodowaną nieustannym graniem na gitarze.

Obecnie znów połączył siły z członkami Alice In Chains by koncertować, na wokalu z Williamem DuVallem.

Dyskografia:

01. The Cable Guy Original Motion Picture Soundtrack (1996)
02. Boggy Depot (1998)
03. Degradation Trip (2002)
04. Degradation Trip Volumes 1 & 2 (2002)
05. The Punisher Soundtrack (2004)

Oficjalna strona internetowa: www.jerrycantrell.com
MySpace: www.myspace.com/jerrycantrellsolo
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły