Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Encyklopedia :

Caliban

Caliban - zespół metalcore'owy, założony w Hattingen (Niemcy) w 1997 roku pod nazwą Never Again. Po 6 miesiącach grania, grupa nagrała dwie piosenki na demo, które nigdy nie ujrzało światła dziennego. Piosenki te zostały wysłane do kilku wytwórni płytowych, a Lifeforce Records jako pierwsza zaproponowała im kontrakt.
Ich pierwsza EPka pojawiła się latem 1998 roku. Aby ją promować, Caliban grali na wielu koncertach w Europie i jako support dla takich zespołów jak Morning Again, Earth Crisis i Cro-Mags.

Po europejskiej trasie, w 1999 Caliban weszli do studia aby nagrać pierwszy album, "A Small Boy And A Grey Heaven". Zespół był opisywany jako mieszanka Slayer, Poison The Well i Hatebreed. Wydali także pierwszą część split-CD razem z Heaven Shall Burn, zatytułowaną "The Split Program".
W kwietniu 2001 roku ukazał się album "Vent" został on wydany przez Imperium Records i Howling-Bull Records w Japonii. Krótko po tym, zespołowi nadarzyła się okazja aby pojechać do Japonii i zagrać na Beast-Feast 2001 w Yokohama Arena, dzieląc scenę z takimi zespołami jak Slayer, Pantera, Machine Head, Biohazard i Morbid Angel. Japońska trasa nastąpiła po amerykańskiej trasie z Bloodjinn która została przerwana ze względu na wydarzenia z 11 września 2001 roku.

W sierpniu, 2002 roku, Caliban nagrali trzecią płytę "Shadow Hearts". Ten album był bardziej melodyjny i harmonijny niż poprzednie. W 2004 grupa podpisała umowę z Roadrunner Records i zaczęła nagrywać czwarty album "The Opposite From Within", producentem został Anders Fridén, frontman In Flames.

W lipcu, 2005 roku, grupa wydała drugą część split-CD z przyjaciółmi z Heaven Shall Burn, nazwaną "The Split Program II". Zespół wydał piąty album, zatytułowany The Undying Darkness, 24 lutego, 2006 roku i wyruszył w trasę z Neaera, Purified in Blood i The Agony Scene dla "Darkness over Europe" tour. Caliban nagrali album "The Awakening" z producentem Bennym Richterem, a premiera odbyła się 25 maja.

Skład:

Andreas Dörner - wokal
Marc Görtz - gitara elektryczna
Denis Schmidt - gitara elektryczna
Marco Schaller - gitara basowa
Patrick Grün - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Andreas Nikolaou - gitara elektryczna
Claus Wilgenbusch - gitara elektryczna
Thomas Sielemann - gitara elektryczna
Engin Güres - gitara basowa
Boris Pracht - gitara basowa
Robert Krämer - perkusja

Dyskografia:

01. Caliban (EP) (1998)
02. A Small Boy And A Grey Heaven (1999)
03. The Split Program (2000)
04. Vent (2001)
05. Shadow Hearts (2003)
06. The Opposite From Within (2004)
07. The Split Program II (2005)
08. The Undying Darkness (2006)
09. The Awakening (2007)

Oficjalna strona internetowa: www.calibanmetal.com
MySpace: www.myspace.com/caliban

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły