Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Burning Inside - Apparition

Jeśli interesują was indywidualne dokonania muzyków Death, i Control Denied, przedstawię tutaj najmocniejsze wcielenie Richarda Christy… Burning Inside. "Apparition" wydany w roku 2001 jest drugim albumem zespołu i jak dotychczas najnowszym. Jeśli mieliście okazję zapoznać się z "Eve Of The Entities", będzie to longplay bardzo zbliżony pod względem technicznym, jednak utwory na nim zawarte są bardziej pokręcone, choć wyrafinowane… gdzieś pomiędzy wierszami przemyka duch legendy...
10 kompozycji zawartych na "Apparition" rozpoczyna bez pardonu "Therapy", jest mocno, surowo, i na temat. Świetny warsztat Christiego daje o sobie znać w całej okazałości. Pod względem lirycznym nadal jest to tematyka inspirowana filmami gatunku horror. Trwający prawie 7 minut 30 sekund "The Fog" jest nawiązaniem do klasycznego horroru Johna Carprntera o takim właśnie tytule. Utwór bardzo klimatyczny, urozmaicony solówkami, a zarazem brutalny.

Muzyka oscyluje pomiędzy death/grind metalem, co nie przeszkadza wplecionej w całość melodyjności. Jeśli chcemy doszukiwać się inspiracji, będzie to mieszanka takich zespołów jak Watchtower, Morbid Angel, i jak wspomniałem na wstępie zachowany gdzieś tam w pamięci Christiego duch Death. ałość materiału urozmaicają różniaste odgłosy z… wiadomo czego.

Klasyczny death metal dla każdego fana gatunku!

Wydawca: Crash Music Inc. (2001)
Komentarze
Harlequin : No tak, Richard Christy na garach, ale tym razem nie pomogło, bo reszta zesp...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły