Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Biomechanical

Biomechanical - fenomenalny zespół z Wielkiej Brytanii, grający pełną werwy muzykę progressive metal. Kapela powstała w 2001 roku. Od samego początku swojej działalności zespół tworzy pięciu członków - John K, Chris Webb i Jamie Hunt, Jon Collins oraz Matt C.
Biomechanical jak dotąd ma na koncie dwie płyty studyjne. "Eight Moons" została wydana w 2003 roku przez wytwórnię Revolver Records. To debiutancki krążek w twórczości kapeli, który nie odbił sie szerokim echem pośród słuchaczy. Na 2008 rok planowany jest nowy album, "Cannibalised".

Dopiero po zmianie wytwórni na Earache Records w 2005 roku zespół swoją drugą płytą studyjną "The Empires Of The Worlds" zainteresował większe grono słuchaczy. Płyta okazała się sztrzałem w dziesiątkę, gdyż można na niej usłyszeć wpływ takich zespołów jak Judas Priest czy Pantera. Całość dopełniają symfonicznie rozbudowane kompozycje przeplatane techniczną wirtuozerią ciętych riffów. Prawdziwym frontmanem zespołu jest niezwykle uzdolniony wokalista John K. Dysponuje on niesamowitą siłą wokalu i melodyjnością. Jego wokal można określić w sposób przejrzysty i zrozumiały dla każdego fana muzyki metalowej określając go jako połączenie wokalu Roba Harforda (Judas Priest) i Phila Anselmo (ex Pantera).

Skład:

Yiannis Koutselinis "John K." - wokal, instrumenty klawiszowe
Gus Drax - gitara elektryczna
Chris Van Hayden - gitara elektryczna
Adrian Lambert - gitara basowa
Jonno Lodge - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Chris Webb - gitara elektryczna
Jamie Hunt - gitara elektryczna
Jon Collins - gitara basowa
Matt C. - perkusja

Dyskografia:

01. Distorted (Demo) (2001) 
02. Eight Moons (2002)
03. The Empires Of The Worlds (2005)
04. Cannibalised (2008)

Oficjalna strona internetowa: www.biomechanical.co.uk
MySpace: www.myspace.com/biomechanical

Źródło: oficjalna strona zespołu
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły