Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Audioslave

Audioslave - amerykańska grupa rockowa, założona w maju 2001 roku. W skład formacji weszli: były wokalista zespołu Soundgarden oraz trzon zespołu Rage Against The Machine, bez frontmana (Zack de la Rocha).
Po ponad roku od założenia zespołu w 2002 roku na światło dzienne wyszła pierwsza płyta w dorobku Audioslave. Krążek nosi taki sam tytuł jak nazwa zespołu. Pierwszym singlem promującym płytę, była piosenka pt. "Cochise". Nad produkcją czuwał Rick Rubin, odpowiedzialny również za brzmienie płyt takich zespołów jak: System Of A Down, Rage Against The Machine. Do piosenki "Cochise" został nakręcony teledysk, którego reżyserem był jeden z najlepszych ludzi w tej branży na świecie, mianowicie Mark Romanek.

Pierwsza płyta zespołu została nagrana w Los Angeles, podczas kilku zupełnie niezobowiązujących sesji nagraniowych. Część kompozycji, jeszcze przed premierą płyty, przedostała się w międzyczasie do internetu, ale ich ostateczna, dopracowana wersja dostępna jest tylko na płycie "Audioslave".

W trzy lata później, ukazała się kolejna płyta "supergrupy", zatytułowana "Out Of Exile", pierwszym promującym ją singlem było "Be Yourself". Jeszcze w tym samym roku, ukazało się koncertowe DVD zatytułowane "Live In Cuba", ważne z jednego względu - był to pierwszy koncert amerykańskiego zespołu w historii Kuby. Miał on miejsce 5 czerwca 2005 roku w hawańskiej La Tribuna Anti-Imperialista. Był to występ darmowy i przybyło nań 60 tysiecy osób. Pod koniec 2006 roku zespół zakończył działalność.

Skład:

Chris Cornell - wokal
Tom Morello - gitara elektryczna
Tim Commerford - gitara basowa
Brad Wilk - perkusja

Dyskografia:

01. Audioslave (2002)
02. Out Of Exile (2005)
03. Live In Cuba (DVD) (2005)
04. Revelations (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.audioslave.com
MySpace: www.myspace.com/audioslave

Źródło: Wikipedia
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły