Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Atrophia Red Sun - Twisted Logic

W roku 2003 Atrophia Red Sun nagrywa trzecią studyjną płytę, która stała się pretendentem do miana albumu roku. Jednak zanim prasa zachwyciła się wówczas tym wydawnictwem grupa ciągle dążyła swoją ścieżką nie poprzestając na kierunku obranym na wydanym albumie - "Twistet Logic". Zespół systematycznie ewoluował do stylu, w jakim obecnie się porusza czyli "death metal focused on mind spheres". Charakterystyczną cechą tej drogi jest wyobraźnia stająca czynnikiem dominującym, zaś muzyka opiera się na uczuciach - od miłości do schizofremii.
Przeminął doom metal znany z "Painfull Love" - albumu wydanego w 1995 roku, jak również styl prezentowany na płycie "Fearz"z 1997 roku inspirowany takimi grupami jak The Gathering, Yes, The Nice oraz klasycznym art rockiem charakterystycznym dla wczesnej twórczości Genesis.

"Twisted Logic” to 54 minuty cholernie pokręconej muzy, oscylującej pomiędzy futurystyczną atmosferą pełną grozy, symfonicznym black'u, a progresją wysokich lotów. Syntezatory wiodą równorzędną rolę z gitarami, wokal przeistoczony w ryki, szepty, charkot i opętane krzyki. ekstremalny death/black metal umykający wszelakim barierom. Utwory biją świeżym spojrzeniem na metal, zawierają "ukryte" smaczki w postaci znanych tematów serialowych. Całość stanowi wielką kosmiczną opowieść zawartą w 11 hipnotyzujących rozdziałach.

Wydawca: Empire Records (2003)
Komentarze
vx : hehe :lol:
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły