Wracać wciąż do domu Le Guin
Ohlsson
Recenzje :

Ambeon - Fate Of Dreamer

Ambeon został założony w 2001 roku. "Fate Of A Dreamer" jest póki co pierwszą płytą w nowym projekcie Holendra Arjena Anthony Lucassena i póki co, nie ma żadnych informacji odnośnie kolejnej produkcji.
Nazwa projektu pochodzi z połączenia słów Ambient i Ayeron. Co ciekawe, słuchając płyty, usłyszeć możemy wpływy ambientu oraz podobieństwa w utworach z projektu Ayreon, jednak tym razem Arjen oferuje nam covery swoich własnych utworów ze starszych płyt, ale w nowym, zupełnie zaskakującym wykonaniu. Bez wątpienia ambient jest doskonale słyszany na płycie dzięki łagodnej, elektronicznej muzyce i eklektycznym, świszcząco - pojękującym dźwiękom rodem z miłych snów i narkotycznych wizji, co powoduje, iż Ambeon nie jest przeznaczony dla fanów cieżkiego brzmienia. Na płycie znajduje się 10 utworów. Słuchając tej płyty popada sie w pewnego rodzaju trans. Przesiąka ona swym urokiem i magią słuchacza i wprowadza go do niezwykłego świata piękna ukrytego gdzieś tam głeboko w wyobraźni.

Arjen albumem tym ponownie udowodnił, jak zresztą w każdym projekcie, że muzyka to nie tylko nuty, ale także i wrażliwość na piękno, którego urok nie raz ciarki na plecach wywołuje.

Tracklista:

01. Estranged
02. Ashes
03. High
04. Cold Metal
05. Fate
06. Sick Ceremony
07. A Lost Message
08. Surreal
09. Sweet Little Brother
10. Dreamer

Wydawca: Transmission Records (2001)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły