Film : Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, Tim Burton, Johny Depp Już 22 lutego na polskie ekrany wejdzie najnowszy film Tima Burtona "Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street" oparty na przebojowym broadwayowskim musicalu autorstwa Stephena Sondheima. W tytułową rolę golibrody wcielił się Johnny Depp. Światowa premiera miała miejsce 21 grudnia 2007 roku.
Depp gra Benjamina Barkera, człowieka niesłusznie wtrąconego do więzienia na piętnaście lat i skazanego na deportację do kolonii, któremu udaje się uciec i dostać z powrotem do Londynu. Barker pragnie zemścić się na swoich prześladowcach. Jego obsesyjnie oddaną pomocnicę, panią Nellie Lovett, gra Helena Bonham Carter.

Barker przybiera fałszywe nazwisko i jako Sweeney Todd wraca do swojego starego zakładu fryzjerskiego, który mieści się nad małą piekarnią prowadzoną przez panią Lovett i tam zaczyna snuć plany zemsty na sędzim Turpinie, który skazał go na deportację na podstawie sfabrykowanych dowodów po to, aby następnie uwieść jego ukochaną żonę Lucy oraz zabrać jego córeczkę.

Oryginalny tytuł: Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street
Czas trwania: 105 min
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: John Logan
Główne role: Johnny Depp, Helena Bohnan Carter
Muzyka: Stephen Sondheim
Dystrybucja: Warner Bros.

Wysłany przez:
Zaakceptowane przez: amorphous
Wysłano:

Dyskusja na temat artykułu:
CatGirl
2010-11-03
Dla mnie film był świetny, bardzo mi się podobał. Smutna historia, podana w...
Vienjulii
2011-03-07
Tak,doskonały i choć nie lubię musicali,ten bardzo mi się spodobał,fil smu...
kurobeo
2011-03-17
Mi osobiście najbardziej spodobał się klimat filmu utrzymany w odcieniach szar...
5 123245

Podobne Artykuły