Śnieżny wędrowiec
Tron z żelaza
Recenzje :

MOONSPELL - Sin/Pecado

Irreligious, Moonsppell, Ares, Sin/Pecado, Fernando Ribeiro

Po „Irreligious” Moonsppell opuścił jeden z jego założycieli i głównych kompozytorów, basista Ares. Nie wiem na ile to miało wpływ na muzykę, ale trzeci album Portugalczyków jest znacznie odmienny od tego co prezentowali do tej pory. Moonspell stał się lżejszy, za to bardziej elektroniczny i progresywny. Jeszcze mocniej urzeka klimatem, lecz zgubił gdzieś bagaż ciężkości.

Więcej
Komentarze
Uriella : Moim skromnym zdaniem to najlepsza płyta Portugalczyków. Tym samym niestet...
Recenzje :

Usurpress - The Regal Tribe

Usurpress, szwedzki death metal, Grave, Opeth, Edge of Sanity,

Usurpress nigdy nie należał do zespołów dążących do wytyczania muzycznych dróg czy chociażby ścieżek. Stąpał lub jechał po drogach wcześniej uczęszczanych przez dziesiątki kapel, przez co trakty pełne były kolein na których o kontuzję nietrudno. Każdy metr drogi obarczony był ryzykiem potknięcia, skręcenia nogi lub nawet wybicia zębów. Po przesłuchaniu "The Regal Tribe" jestem pełen szacunku dla chłopaków, że w takich polowych warunkach poradzili sobie na tyle sprawnie by kolejny raz dotrzeć do celu w dobrym zdrowiu.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Morbid Angel - Gateways To Annihilation

Gateways To Annihilation, Morbid Angel, Eric Rutan, death metal, Steve Tucker

Przy okazji „Gateways To Annihilation” do Morbid Angel wrócił Eric Rutan. Wzmocniony gitarowo zespół nagrał płytę potwornie ciężką, ale zarazem wyjątkowo wolną, czym zadziwił światową publiczność. Zamiast szaleńczych temp mamy więc jeszcze bardziej przytłaczającą swoim majestatem konwencję. Nie każdemu się to musiało spodobać, ale album przyjęty został bez rozczarowań. Nikt bowiem nie może zaprzeczyć, że Morbid Angel wciąż pozostaje death metalowym bogiem i instrumentalnym geniuszem.

Więcej Komentarz
Video :

The Sixpounder z nowym teledyskiem do The Past

The Sixpounder, The Past, True To Yourself, Wszystko Jasne Tour, Materia, metal, melodic metal

Zespół opublikował pierwszy teledysk do utworu pochodzącego z ostatniego albumu "True To Yourself". Samodzielnie zrealizowany teledysk, promuje wydany w marcu tego roku, trzeci już longplay w historii zespołu. Co o samym teledysku mówią muzycy? Paweł Ostrowski: "Bardzo często (własnoręcznie) zajmujemy się również produkcją naszych klipów. Pozwala nam to zrealizować się artystycznie i przedstawić wizję do końca. Muzyka to jedno, obraz to osobna rzecz. Na nagraniu płyty proces twórczy nie jest zakończony. Zawsze mamy w głowach wizualizację do konkretnego utworu. 

Więcej Komentarz
Muzyka :

Totten Korps – Supreme Commanders of Darkness

Totten Korps, Supreme Commanders of Darkness, metal, death metal

Blood Harvest Records prezentuje winylowe wydanie drugiej płyty Totten Korps – „Supreme Commanders of Darkness". Zespół założony w 1989 roku w Santiago w Chile jest jednym z pionierów ekstremalnego metalu w tym kraju i inspiracją dla pokolenia młodych chilijskich death metalowych kapel. Zespół powstał w czasie, gdy w kraju władzę dzierżyła junta wojskowa, dając scenariusz dla nagrania pierwszej demówki w 1991 roku – „The King of Hell Reclaims His Throne” oraz drugiej w 1992 – „From the Infernal Resurrection".

Więcej Komentarz
Muzyka :

Soundgarden wydaje specjalną edycję Badmotorfinger z okazji 25-lecia albumu

Soundgarden, Badmotorfinger, alternative rock, grunge, alternative metal

Grupa Soundgarden wydaje specjalną edycję kultowego albumu "Badmotorfinger" z okazji 25-lecia płyty. Specjalne siedmiopłytowe wydanie super deluxe zawierać będzie zremasterowany legendarny album, niepublikowane wcześniej materiały ze studia, nagrania występów na żywo i wiele więcej. Zespół wyda go w czterech specjalnych edycjach: standardowej, Deluxe: dwupłytowe wydanie, pierwszy krążek to zremasterowany album Badmotorfinger, a drugi zawiera materiały ze studia, utwór „New Damage (z Brianem Mayem z Queen) i 7 utworów w wersji na żywo z Live at the Paramount.

Więcej Komentarz
Video :

Synthetic Blast pracuje nad debiutancką EPką

Synthetic Blast, Reach The Skies, alternative metal, metal

Synthetic Blast to zespół założony przez Marka Żurkowskiego w 2015 roku w Krakowie. Gra alternative metal, a w swoich kawałkach łączy mocne, gitarowe granie i charakterystyczny esencjonalny wokal ze spokojnymi, melancholijnymi partiami klawiszowymi. Twórczość zespołu jest różnorodna, a kawałki zróżnicowane stylistycznie. Grupa planuje wydać swoją debiutancką EP'kę na przełomie 2016 i 2017 roku. Znajdzie się na niej sześć autorskich kompozycji.

Więcej Komentarz
Video :

Innercity Ensemble - III

Innercity Ensemble, III, Alameda 5, Stara Rzeka, HATI, ambient, post rock

24 października 2016 roku nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic ukaże się trzeci album grupy Innercity Ensemble, którą tworzą muzycy związani z Alameda 5, Stara Rzeka, czy HATI. „III”, bo tak zatytułowana jest płyta, zawiera siedem instrumentalnych kompozycji zarejestrowanych w Pałacu w Ostromecku, gdzie zespół nagrał też swój poprzedni, podwójny album. - Już samo założenie przed nagraniami było takie, aby wydać bardziej skondensowany materiał, nie rozciągać tej formy bez potrzeby – tłumaczy Kuba Ziołek. 

Więcej Komentarz
Literatura :

Paul Tremblay - Głowa pełna duchów

Paul Tremblay, Głowa pełna duchów, Papierowy Księżyc, Wydawnictwo Papierowy Księżyc, horror, thriller

Już dziś do księgarń trafi powieść Paula Trembleya, zatytułowana "Głowa pełna duchów". To mrożący krew w żyłach thriller, który w genialny sposób łączy ze sobą rodzinną tragedię, psychologiczny suspens i odrobinę nowoczesnego horroru, przywodząc na myśl takie powieści jak "Dom z liści" Marka Z. Danielewskiego, "Wpuść mnie" Johna Ajvide Lindqvista czy "Nawiedzony" Shirley Jackson. Wywołująca zawrót głowy opowieść dotyka problemów pamięci i rzeczywistości, nauki i religii, starając się dotrzeć do samej natury zła. „Głowa pełna duchów” otrzymała nagrodę Brama Stokera dla najlepszego horroru roku.

Więcej Komentarz
Relacje :

PSPACE - Michał Pietrzak / Jarek Kujda (07.10.2016)

Michał Pietrzak, Jarek Kujda, Electro, Elektronika, Bystrzyca Kłodzka

W piątek 7 października, w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej, odbył się wernisaż wystawy Michała Pietrzaka pt. „PSPACE”. Wstawa jest elementem składowym wydarzenia pt. „96_16: Michał Pietrzak / Jarek Kujda”, na które składa się wspominana wystawa oraz spotkanie z muzyką elektroniczną „Strefa” Jarka Kujdy, która miała miejsce w Kawiarni Kulturalnej, także w Bystrzycy Kłodzkiej

Więcej Komentarz
Video :

Isilgate - Eternal Wanderer

Isilgate, Eternal Wanderer, metal, symphonic metal

30 września miała miejsce premiera singla zespołu Isilgate „Eternal Wanderer”. Numer promuje nadchodzące, pierwsze demo kapeli, które ukaże się jeszcze w tym roku. Isilgate obraca się wokół symfonicznego metalu, to świeża bryza na rodzimym rynku muzycznym łącząca energiczne, dynamiczne granie z elementami muzyki filmowej, rozbudowanymi aranżacjami symfonii i klasycznymi wokalami. Zespół dość długo szukał odpowiednich muzyków, ale w 2015 roku skład ostatecznie uformował się i zaczął prace nad materiałem w pełnym składzie. 

Więcej Komentarz
Muzyka :

Suicide Commando na Castle Party 2017

Suicide Commando, Castle Party 2017, Castle Party, In Strict Confidence, Mesh, Agent Side Grinder, Lahka Muza, electro, industrial

Jeden z największych elektro industrialnych zespołów - Suicide Commando zagra na Castle Party Festival 2017. Do składu imprezy dołączyły również grupy: In Strict Confidence, Mesh, Agent Side Grinder oraz Lahka Muza. Kolejna edycja Castle Party odbędzie się w dniach 13 - 16 lipca 2017 roku na terenie bolkowskiego zamku. Ruszyła już przedsprzedaż karnetów: 220pln - promocyjna pula karnetów obowiązuje do 30 listopada 2016 lub do wcześniejszego wyczerpania się puli, 230pln - limitowana pula i 250pln - druga limitowana pula. 

Więcej Komentarz
Recenzje :

Kroh - Altars

Kroh, Altars, doom metal,

Chociaż Kroh istnieje na scenie już od paru ładnych lat, to do niedawna jego obecność mogła być spokojnie lekceważona nawet przez najmniej wybrednych koneserów doom metalowych klimatów. Sytuacja zmieniła się gdy do składu na stałę dołączyła Oliwia Sobieszek, podmieniając na wokalach niejakiego Francisa Anthony'ego. Zupełnie jakby tutaj leżał problem, najnowszy album anglików przenosi Kroh na zupełnie inny poziom. Przed nami "Altars".

Więcej Komentarz
Recenzje :

Angel Corpse - The Inexorable

Exterminate, Angel Corpse, Bill Taylor, Immolation, John Longstreth, Pete Helmkamp, Gene Palubicki, Tony Laureano, Acheron, death metal

Ledwie rok minął od „Exterminate”, a w Angel Corpse zaszły spore zmiany. Odeszli Bill Taylor, który już wkrótce miał się związać z Immolation oraz John Longstreth, który do tego zespołu miał jeszcze wrócić. Do niezmordowanej dwójki Helmkamp, Pałubicki dołączył tylko perkusista Tony Laureano, który dopiero co zadebiutował w Acheron. Nie zmieniła się natomiast muzyka. Angel Corpse dalej pustoszy i równa z ziemią, krocząc swoją szatańską, wojenną ścieżką i to z jeszcze lepszym efektem.

Więcej Komentarz
Muzyka :

Debiutancki album Gespenst dostępny na CD

Gespenst, Forfald, black metal, doom metal, dark ambient

14 października 2016 do sprzedaży trafiło debiutanckie CD duńskiego black metalowego duetu Gespenst. Krążek "Forfald" jest efektem współpracy Hellthrasher Productions z norweskim labelem Duplicate Records. Zespół Gespenst powstał w 2008 roku z inicjatywy byłych lub obecnych członków Glorior Belli, Woebegone Obscured i Horned Almighty. Na swym debiutanckim albumie grupa łączy skandynawski black metal z funeral doomem oraz dark ambientem. Na Forfald trafiły 4 rozbudowane numery, w których silnie atmosferyczne, niemal epickie przestrzenie zderzają się z posępnymi, dysonansowymi sekcjami.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Sonata Arctica - Ninth Hour

Sonata Arctica, Ninth Hour, Power Metal, Symphonic Metal, melodic metal

Nie byłem przekonany do tego krążka od samego początku. Najpierw pojawiły się te dwa single „Life” i „Closer to the Animal”, i coś wyraźnie wisiało w powietrzu, po prostu było wiadome, że najnowszy materiał Sonata Arctica nie będzie tym, za co ma go sam zespół, w istocie nie będzie sięgał nawet poprzeczki „Pariah's Child”, a już tutaj nie stała zbyt wysoko. Ostatecznie „Ninth Hour” ukazał się jakiś czas temu niezmiennie utwierdzając mnie w przekonaniu, że za każdym odsłuchem nie kryje się nic, czym finowie nie zdążyliby uraczyć nas wcześniej.  

Więcej Komentarz
Relacje :

Abracadabra Tour, Vinyl Rzeszów (14.10.2016)

Closterkeller,  Abracadabra Tour, Tribute to Svann, gothic rock, alternative rock

Swoją relację zacznę trochę nietypowo, mianowicie wokoło słyszy się narzekania na to, że zespoły nie przyjeżdżają do naszego miasta albo na to, iż bilety są za drogie. Otóż szanowni Fani, trzeba zacząć chodzić na koncerty, a nie tylko oglądać je na Youtubie. Sam już nie wiem, co było przyczyną tak niskiej frekwencji na koncercie Closterkellera, bo chyba nikt mi nie powie, że tego już się nie słucha.

Więcej
Komentarze
Devon : W Toruniu na każdym koncercie na jakim byłam też można było na rowerz...
KobitaKot : W Toruniu na każdym koncercie na jakim byłam też można było na rowerz...
Devon : Spoko pozdrawiam
Recenzje :

Impaled Nazarene - Ugra-Karma

Tol Cormpt Norz Norz Norz…, Impaled Nazarene, Ugra-Karma, black metal, death metal

Ziarno perwersyjnej obrazoburczości zasiane na „Tol Cormpt Norz Norz Norz…” wykiełkowało i już po roku Impaled Nazarene splugawił świat swoją drugą dewiacją w postaci „Ugra-Karma”. Bije z tego bezkompromisowość, wściekłość i pogarda dla wszelkich świętości. Impaled Nazarene kreuje swoją własną ścieżkę muzycznego ekstremizmu.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Samael - Eternal

Samael, Passage, Eternal, Xy, Ceremony Of Opposites, Vorph

Już po okładce piątej płyty Samael widać, że zespół kontynuuje, zapoczątkowaną na „Passage”, drogę i rusza dalej w kosmos. I rzeczywiście „Eternal” jest rozwinięciem tego stylu, gdzie elektronika współgra z gitarami tworząc międzygalaktyczną podróż.

Więcej Komentarz
Muzyka :

The Australian Pink Floyd Show na jedynym koncercie w Polsce

The Australian Pink Floyd Show, Pink Floyd, rock, progressive rock, The Best Side Of The Moon

Po trzyletniej przerwie na jedyny koncert do Polski powraca The Australian Pink Floyd Show. Zespół zaprezentuje się polskiej publiczności 3 marca 2017 roku we wrocławskiej Hali Stulecia z nowym, doborowym programem i spektakularną oprawą wizualną, „The Best Side Of The Moon”. Bilety do sprzedaży trafią w czwartek, 20 października. „Tym razem chcieliśmy zaprezentować szerszy zakres materiału, bardziej wyważoną setlistę, która byłaby bardziej reprezentatywna dla repertuaru Pink Floyd na przestrzeni lat. 

Więcej Komentarz