Anotherland
Naturalne Mazury
Muzyka :

Clan Of Xymox powraca z nowym albumem Days Of Black

Clan Of Xymox, Days Of Black, electronic rock, gothic rock

Clan Of Xymox powraca z nowym albumem. Krążek "Days Of Black" ukaże się na początku kwietnia tego roku nakładem wytwórni Metropolis Records. Grupa skończyła prace w studio w grudniu i jak podkreślają muzycy "podczas nagrań zadbali o najdrobniejsze detale". Nowy album to tradycyjnie mieszanka gotyckiego rocka z elektroniką, następca wydanego w 2014 roku krążka "Matters of Mind, Body & Soul”. 

Więcej Komentarz
Recenzje :

Scorn - Evanescence

Mick Harris, Nicholas Bullen, Colossus, Scorn, Evanescence, ambient

Tylko rok potrzebował duet Harris, Bullen na wydanie następcy „Colossus”. Scorn, który ukształtował swój własny styl, zamierzał dalej go drążyć i eksploatować, a tworzenie nowego materiału widocznie przychodziło im z łatwością, skoro już w lecie 1994 roku wydali długą płytę o nazwie „Evanescence”.

Więcej Komentarz
Muzyka :

Mord’A’Stigmata - Hope

Mord’A’Stigmata, Hope, black metal

Ścieżka Mord’A’Stigmata należy do nieskończonych i niezbadanych. Grupa założona w 2004 roku przez gitarzystę, głównego kompozytora i wizjonera – Statica, poruszała się zawsze z dala od głównego traktu muzyki ekstremalnej, z roku na rok formując swoją tożsamość. I choć początkiem podróży Mord’A’Stigmata jest polskie podziemie black metalowe, to zespół dość szybko i bez kompleksów odrzucił kolejne ramy gatunkowe, z każdym kolejnym wydawnictwem ujawniając swoją nieposkromioną naturę i talent do odkrywania nowych, dźwiękowych krain.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Ulver - Bergtatt

Ulver, black metal, Arcturus, Ved Buens Ende, Satyricon, Aura Noir, Bergtatt

Ulver powstał na norweskiej scenie black metalowej w 1993 roku. Ludzie, którzy go stworzyli udzielali się, lub wkrótce mieli się udzielać, w wielu innych, rodzących się, znanych formacjach, takich jak Arcturus, Ved Buens Ende, Satyricon czy Aura Noir. Ciężko mi dziś stwierdzić kto jak traktował Ulver i dla kogo miał on być głównym zespołem, a dla kogo pobocznym projektem. Na pewno jednak pomysł był taki, aby Ulver był wyjątkowy. Żeby miał ducha czarnej północy, ale żeby uzewnętrzniał go w całkowicie własny i niepowtarzalny sposób. Czas pokazał, że te zamierzenia rozwinęły się do rozmiarów przekraczających ówczesne wyobrażenia twórców. Już jednak ich pierwsza płyta „Bergtatt” w dużym stopniu ukazała niecodzienne i nietuzinkowe podejście do czarnej sztuki.

Więcej Komentarz
Muzyka :

Tracklista ścieżki dźwiękowej do T2 Trainspotting

Trainspotting, T2 Trainspotting, Wolf Alice, Young Fathers, Queen, Blondie, Lust For Life, Iggy Pop

„T2 Trainspotting” to sequel obrazu z Ewanem McGregorem z 1996 roku, który został uznany za jeden z dziesięciu najważniejszych filmów w brytyjskiej kinematografii. „Trainspotting” zyskał miano kultowego wśród pokolenia dorastającego w latach 90'tych, a towarzyszący mu soundtrack definiował muzyczne gusta ówczesnych nastolatków. Na ścieżce dźwiękowej „T2 Trainspotting” znajdziemy m.in. utwory Wolf Alice, Young Fathers, Queen i Blondie, a także remiks „Lust For Life” Iggy’ego Popa – piosenki, która w oryginalnej wersji pojawiła się w scenie otwierającej pierwszą część filmu. 

Więcej
Komentarze
Yngwie : No raczej, heh. No i nie wiem, co Rekkimaru na Twoje fascynacje innymi facetami, ale j...
Devon : Hehe uważam, że np. raz na jakiś czas zioło jest spoko, ale codziennie to j...
Yngwie : Nieee, raczej po prostu konserwatywny :) a ja uważam, że we wszystkim należy...
Muzyka :

Grin - A Scanner Darkly z Promo 98

Grin, A Scanner Darkly, Promo 98, thrash metal, death metal, groove metal

21 lat od momentu zawiązania szyków i odbyciu pierwszej próby nadszedł czas na oficjalny materiał w barwach Deformeathing Production. 27 stycznia 2017 roku to data premiery Grin „A Scanner Darkly” z „Promo ‘98” jako bonus. Grin to zespół, w którego składzie możemy znaleźć byłych lub obecnych członków takich ekip jak Ghost, Yattering, Blindead czy Trauma. Dopracowany, precyzyjny, techniczny thrash/death/groove metal inspirowany twórczością takich grup jak Voivod, Coroner czy Mekong Delta niepozbawiony jednak indywidualnego pierwiastka.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Myrkskog - Deathmachine

Myrkskog, black metal, death metalu, Deathmachine

Myrkskog jest norweskim zespołem, który u zarania parał się black metalem, jednak z czasem przeszedł bardziej w stronę druzgoczącego death metalu. Powstali w 1993 roku, ale ich pierwsza oficjalna płyta ukazała się dopiero w roku 2000. W tym czasie nastała przemiana, która spowodowała, że „Deathmachine” jest albumem, owszem siarczystym, ale z death metalowymi podstawami.

Więcej Komentarz
Video :

Art of Illusion - Devious Savior

Art of Illusion, Devious Savior, progressive rock, Round Square of the Triangle

“Devious Savior” to tytuł nowego singla promowanego teledyskiem przez Art of Illusion, progresywno-rockowy zespół z Bydgoszczy. Nagranie zapowiada ukazanie się drugiej studyjnej płyty, planowanej na wiosnę. Energiczny, trwający ponad 7 minut utwór opowiada o zmaganiach z własnymi słabościami oraz dążeniem do samowyzwolenia. Scenariusz teledysku został wypracowany przez członków zespołu. Fabularna część klipu, w której występuje aktor Piotr Sędkowski, została nakręcona nad Jeziorem Jezuickim. Obraz uzupełniają sceny z udziałem muzyków, nagrane w klasycystycznym Pałacu w Lubostroniu. 

Więcej Komentarz
Muzyka :

Frank the Baptist na Castle Party 2017

Frank the Baptist, Castle Party 2017, deathrock, batcave, Castle Party

Frank the Baptist – jeden z najważniejszych zespołów sceny Deathrock, Batcave po raz pierwszy zagra na festiwalu Castle Party. Lider grupy Frank Vollmann rozpoczął swoją muzyczną drogę w Kalifornii, pod koniec lat 90'tych. Obecnie zespół stacjonuje w Berlinie. Pierwszy album formacji, "Different Degrees of Empty" ukazał się w roku 2003. Przypominamy, że kolejna edycja Castle Party odbędzie się w dniach 13 - 16 lipca 2017 roku na terenie bolkowskiego zamku.

Więcej Komentarz
Konkursy :

Wygraj grę karcianą Mob Town

Mob Town, gra karciana, Fabryka Kart Trefl

DarkPlanet.Pl i Fabryka Kart Trefl zapraszają do udziału w konkursie, w którym można wygrać jeden z dwóch zestawów strategicznej gry karcianej Mob Town. Pieniądze. Władza. Sierść. Pazury. Trzy miasta, zgraje bezrobotnych rzezimieszków i intratne interesy. To się nie może dobrze skończyć! Mob Town to strategiczna gra karciana o gangsterskich interesach, w której gracze rywalizują o kontrolę nad najbardziej dochodowymi budynkami w mieście.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Deicide - In Torment In Hell

Deicide, Insineratehymn, In Torment In Hell, The Metal Archives

Posypały się gromy na Deicide po „Insineratehymn”, posypały się i po „In Torment In Hell”. O ile byłem dość mocno zawiedziony poprzednią płytą to uważam, że z, wydanym w 2001 roku, szóstym albumem zespołu wcale nie jest tak źle, a już średnia 45% z czterech recenzji na Metal Archives to jest nieporozumienie.

Więcej Komentarz
Recenzje :

AC/DC - Stiff Upper Lip

AC/DC, Brian Johnson, rock, Stiff Upper Lip

W 2000 roku AC/DC mieli już swoje lata i można było ich traktować mianem dinozaurów. Częstotliwość wdawania płyt znacznie spadła i energia z nich bijąca już także nie ta. Ale nowy album się ukazał i wielkie koncerty wciąż się odbywały. „Stiff Upper Lip” to już trzynasta płyta gigantów rocka i na tym etapie trudno by było spodziewać się po nim czegoś odkrywczego.

Więcej Komentarz
Video :

Burn This Song debiutuje utworem Black Betty

Burn This Song, Black Betty, The Choice, blues rock

Zafascynowała Toma Jonesa i Fleetwood Mac, a szczyt popularności zyskała dzięki grupie Ram Jam. Teraz w swoje ręce bierze ją polski zespół Burn This Song. Na początku minionego roku Burn This Song swoją wersją "Black Betty" wstrząsnął ścieżką dźwiękową filmu "The Choice" - poruszającą ekranizacją powieści Nicholasa Sparksa w reżyserii Rossa Katza. Hollywoodzki kierownik muzyczny tego filmu mógł przebierać w znanych zespołach z amerykańskiej sceny muzycznej, a sięgnął właśnie po „Black Betty” w wykonaniu Burn This Song.

Więcej Komentarz
Literatura :

Nadia Szagdaj - Nowe śledztwa Klary Schulz

Nadia Szagdaj, Nowe śledztwa Klary Schulz, Bukowy Las, kryminał, sensacja

17 lutego 2017 roku będzie miała premierę nowa powieść Nadii Szagdaj - „Nowe śledztwa Klary Schultz. Tajemnica Nathaniela”. Początek roku 1913. Szef policji w Breslau, Gabriel Hübschner, prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw prostytutek. Po starej znajomości prosi o pomoc Klarę Schulz. Tymczasem Klara dochodzi do siebie po strzelaninie, w której cudem uniknęła śmierci, i nie chce słyszeć o kolejnych zagadkach kryminalnych. Dopiero kiedy w tajemniczych okolicznościach znika jej przyjaciółka Inge, do gry wkracza niepokorna, pewna siebie i gotowa na wszystko pani detektyw.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Children Of Bodom - Something Wild

Children Of Bodom, Something Wild, death metal, power metal

Bodom to fińskie jezioro, które kryje w sobie makabryczną zagadkę. Wydarzyła się ona w 1960 roku, kiedy czwórka nastolatków postanowiła przenocować nad jego brzegami w namiotach. Troje z nich zostało zasztyletowanych podczas tej feralnej nocy, a czwarty zwariował i trafił do szpitala psychiatrycznego. Wciąż twierdził, że widział mrocznego kosiarza, który ich zaatakował. Człowiek ten został aresztowany 44 lata po zbrodni, ale na skutek braku dowodów został zwolniony. Zagadka jeziora Bodom wciąż pozostaje nierozwiązana.

Więcej
Komentarze
Yngwie : No w to nie wątpię. Ja po to gram i komponuję sobie coś czasem - w tym aku...
WUJAS : Chodzi też o własną satysfakcję. Pisze, bo lubię. Nie liczę na to, że to...
Yngwie : ... no na pewno ktoś to czyta. Ja mam mniej więcej tyle samo wyświetleń z...
Muzyka :

Pierwsza edycja Critical Noise Industry w Katowicach

Critical Noise Industry, Shine, Low Standards, Lugola, Abnormal Sickness, Dethroned

Już niebawem w katowickiej Korbie zrodzi się nowa, świecka tradycja. 21 stycznia w murach tego szacownego przybytku wystartuje pierwsza edycja Critical Noise Industry, nowej imprezy muzycznej, która stawia sobie za cel koncertową promocję nietypowych zjawisk z pogranicza szeroko rozumianego ekstremalnego grania. Jedni nazwą to awangardą, inni sonicznym poqrwieniem, a jeszcze inni w ogóle nie będą chcieli słuchać. Jedno jest pewne, ani typowo, ani kwadratowo nie będzie.

Więcej
Komentarze
Diarmad : Zapowiada się ciekawy koncert... a do Katowic niedaleko...ktoś jeszcze się wyb...
Recenzje :

Hate - Cain's Way

Hate, Koch Records, World War III, death metal, Ralph, Kaos, Lord Is Avenger, AdamThe First Sinner, Cain’s Way, Deicide, Serpents Of The Light

Trzeci album Hate wydawany był na raty. Najpierw ukazał się w 2001 roku w Polsce nakładem Koch Records, a dopiero w roku następnym miała miejsce światowa premiera za sprawą niewielkiej, amerykańskiej World War III. Ta druga wersja miała zupełnie inną okładkę, ale repertuar pozostał ten sam. A jest nim brutalny do bólu death metal, który z powodzeniem można było eksportować i wstydu z pewnością nie przyniósł. Wszystko to odbyło się już bez Ralpha, który po sześciu latach odszedł z zespołu, a jego miejsce na gitarze zajął Kaos.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Necromantia - Crossing The Fiery Path

Necromantia, Varathron, Osmose Productions, Crossing The Fiery Path, black metal

Powstanie Necromantia datuje się na rok 1989. Od tego czasu zespół wydał kilka demówek na kasetach, a także split z Varathron. Czas na płytę przyszedł w 1993 roku po podpisaniu kontraktu z Osmose Productions. Powstało wtedy „Crossing The Fiery Path”, które jest bardzo nietypowa płytą. Niby jest to typ południowego black metalu, ale znajdziemy tu znacznie więcej niespodzianek.

Więcej Komentarz
Muzyka :

Plany zmiany miejsca wrocławskiego koncertu Triptykon

Triptykon, Celtic Frost, black metal, doom metal, Mord'A'Stigmata, Blaze Of Perdition, Secrets Of The Moon

W połowie marca w Polsce mają się odbyć cztery koncerty szwajcarskiego Triptykon supportowanego przez niemieckie Secrets Of The Moon, a także polskie Blaze Of Perdition i Mord'A'Stigmata. W ostatnich dniach grudnia okazało się, że wrocławskie Alibi - jeden z klubów, w którym grupy miały wystąpić - z nowym rokiem kończy działalność. Organizatorzy uspokajają, że nowe miejsce zostało już wybrane i niebawem nastąpi jego ogłoszenie. Nieoficjalnie wiadomo, że koncert pozostaje we Wrocławiu.

Więcej
Komentarze
rob1708 : obecny prawdopodobnie Warszawa lub ewentualnie Wrocław
Muzyka :

Dance on Glass na wspólnym koncercie z Big Cyc

dance on Glass, koncert, Big Cyc, CK Wiatrak

Dance on Glass i Big Cyc? Niecodzienne połączenie, niemniej jednak członkowie obu zespołów przyjaźnią się od wielu lat i po raz pierwszy postanowili spotkać się na wspólnej scenie. 10 lutego w CK Wiatrak w Zabrzu startuje klubowa trasa Big Cyca, promująca najnowsze wydawnictwo zespołu 'Czarne Słońce Narodu'. Wraz z Big Cycem wystąpi popularny na scenie dark independent - Dance on Glass. 

Więcej Komentarz