Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Sprawa Polańskiego. Strona: 5

Wysłany: 2009-10-06 19:47

A też se posta nabiję.

Przypomnę - na co niewidomemu tłumaczyć uroki zachodu słońca nad oceanem?


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-10-06 19:49

Niezależnie jaki będzie i czy dojdzie do procesu Polańskiego,popełnił on czyn haniebny który zasługuje na potępienie.Reszta należy do wymiaru sprawiedliwości.

:arrow: i przestań już panie zawracać sobie główki moją skromną osobą...:D aaaa mam o sobie jak najbardziej zajebiste zdanie :wink:, a twoje zdanie o mnie ,jak już pisałem wcześniej dynda mi :D

No to wracamy do tematu głównego oki :wink:

[img:09c3309be4]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:09c3309be4]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-10-06 19:58

O super wiadomość, Roman Polański nie wyjdzie za kaucją na wolność :D :wink:

[img:5a4eac0611]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:5a4eac0611]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-10-06 20:04

ja się nie cieszę z nieszczęścia Polańskiego,ale z tego że prawo działa,działa w słusznej sprawie. :wink:

Mógł pomyśleć troszkę wcześniej nad tym co robi, zanim sobie ulżył :!:

[img:6f14dddc19]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:6f14dddc19]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-10-06 20:08 Zmieniony: 2009-10-06 20:10

a ty dalej o mnie :D chyba mnie jednak troszkę lubisz :wink:

A co do zachowań: zachowanie Polańskiego z całą pewnością nie jest przykładem do naśladowania,zdecydowanie NIE !!!

[img:bddec9111b]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:bddec9111b]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-10-06 20:11

wróć łaskawie do tematu głównego oki :wink: no dzięki

[img:268c2ef1bb]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:268c2ef1bb]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-10-06 20:20 Zmieniony: 2009-10-07 13:16

Trudno Panie aby,wobec takiego haniebnego czynu jakim jest gwałt ,społeczeństwo w jakiś tam sposób, bardziej lub mniej nie było by w nią zaangażowane. :wink:

No a teraz idę po woli lulu,jutro dokończymy tą niezwykle interesująca rozmowę.Dobrej nocy Panie i nie stresuj się tak aż bardzo,skoda zdrówka naprawdę :wink: no to hej do jutra 8)

[img:2efcf967a7]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:2efcf967a7]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2009-10-06 20:23

Hardkill, zauważyłem że chyba nie bardzo kumasz o co w tym wszystkim biega :wink:
Nie trawię kretynów zasłaniających swoje brudne sprawy bezsensowną agresją wobec innych, którym akurat powinęła się noga. Wszystko ozdobione maksymą [i:9dc3c6a7e1]Justitiam colere debemus[/i:9dc3c6a7e1], aczkolwiek tej sprawiedliwości jest tak na prawdę niewiele. Na dodatek znajdują się osoby, które bezkrytycznie poklaskują takiemu zachowaniu. Żenada.


Dum Deus calculat, mundus fit.


Wysłany: 2009-10-07 14:19

[quote:0c4265e588="Rosemary"]Nie domagam się od wymiaru sprawiedliwości ukamienowania winowajcy a jedynie sprawiedliwego i obiektywnego wyroku.[/quote:0c4265e588]

I chyba o to chodzi tym, którzy ślepi nie są.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-10-07 14:34

Thistle - nie prawda przecież "Nie ważne jak było naprawdę".

A tak poważnie - "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni". Polecam zastanowienie się nad tymi słowami wszystkim, którzy tak łatwo mówią "To był gwałt,( na pewno na 100%,wiem bo byłem/byłam wtedy pod łóżkiem tam i widziałam) a Polański musi za to zawisnąć" - bo taka jest mniej więcej wymowa co poniektórych dyskutujących tutaj. Do tego dochodzi skrajne lenistwo - temat ma zaledwie 11 podstron a nikomu kto przyłącza się do dyskusji nie chce się nawet przejrzeć tych kilku stron wstecz i zobaczyć co zostało powiedziane, jakie fakty są w sprawie a nie tylko obrażać kogoś kto usilnie i z uporem maniaka wręcz stara się wam pomóc i pokazać że robicie z siebie idiotów, którym wystarczy w TV czy w internecie rzucić jedno hasło "gwałciciel" a Wy polecicie za tym hasłem jak owce ukamienować winnego nie znając nawet w 20% sprawy a opierając się na tym co powiedział dziennikarz w CPN czy innym Pol-zadzie.


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2009-10-07 14:51

Brawo Raven.

Ja się już wypowiedziałam w tym temacie - staram się śledzić na bieżącą (nadrobiłam wczorajsze nabijanie postów pewnych postaci) i nie mogę zrobić nic innego jak tylko zgodzić się z Tobą.
No i te 11 stron - może i nawet ktos przeczyta - ale kto teraz czyta ze zrozumieniem, by pojąć intencje niektórych osób :/

Mało istotne.


Aliquando praeterea rideo, jocoro, ludo, homo sum.


Wysłany: 2009-10-07 17:03

[quote:2f7b88e5b6="Pan"]1. Czy obłudni nie powinni najpierw przyjrzeć się sobie?
2. Czy ludzie, którzy tak bronią prawa, nie powinni się przyznać do własnych czynów?
3. Czy w ludziach obłudnych, którzy innych atakują agresywnie, nie widać wyraźnie frustracji i prostactwa?
4. czy nie jest ta właśnie sprawa pięknym testem na obłudę?
5. Czy nie jest przykre, jak wiele agresji jest w ludziach i jak uwielbiany reżyser staje się obiektem oszczerstw przeróżnych, kpin i ataków? Czy taka zmiana nastawienia z dnia na dzień nie świadczy bardzo źle o ludziach? Czy stosunek do Polańskiego nie powinien być taki sam od 30 lat?
6. Kim jest człowiek, który się cieszy z cudzego nieszczęścia?[/quote:2f7b88e5b6]

ad.1. Czy nie powinieneś najpierw przyjrzeć się sobie zanim zadasz takie pytania komuś innemu?
ad.2. Czemu tobie tak trudno przyznać się do -jakże często i słusznie wytykanych przez użytkowników TB błędów?
ad.3. Trzeciego pytania nie muszę nawet zmieniać, przeczytaj je sobie dokładnie sam. :)
ad.6. Zapewne kimś, kto uważa się za wielce mądrego i wspaniałego pana... :)


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-10-07 17:04

[quote:7435cf8266="Pan"]1. Czy obłudni nie powinni najpierw przyjrzeć się sobie?
2. Czy ludzie, którzy tak bronią prawa, nie powinni się przyznać do własnych czynów?
3. Czy w ludziach obłudnych, którzy innych atakują agresywnie, nie widać wyraźnie frustracji i prostactwa?
4. czy nie jest ta właśnie sprawa pięknym testem na obłudę?
5. Czy nie jest przykre, jak wiele agresji jest w ludziach i jak uwielbiany reżyser staje się obiektem oszczerstw przeróżnych, kpin i ataków? Czy taka zmiana nastawienia z dnia na dzień nie świadczy bardzo źle o ludziach? Czy stosunek do Polańskiego nie powinien być taki sam od 30 lat?
6. Kim jest człowiek, który się cieszy z cudzego nieszczęścia?[/quote:7435cf8266]

ad.1. Czy nie powinieneś najpierw przyjrzeć się sobie zanim zadasz takie pytania komuś innemu?
ad.2. Czemu niektórym tak trudno przyznać się do - jakże często i słusznie wytykanych przez użytkowników TB błędów?
ad.3. Trzeciego pytania nie muszę nawet zmieniać, przeczytaj je sobie dokładnie sam. :)
ad.6. Zapewne kimś, kto uważa się za wielce mądrego i wspaniałego pana... :)


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-10-07 17:58

[quote:59cacb385b="thistle89"]Brawo Raven.

Ja się już wypowiedziałam w tym temacie - staram się śledzić na bieżącą (nadrobiłam wczorajsze nabijanie postów pewnych postaci) i nie mogę zrobić nic innego jak tylko zgodzić się z Tobą.
No i te 11 stron - może i nawet ktos przeczyta - ale kto teraz czyta ze zrozumieniem, by pojąć intencje niektórych osób :/

Mało istotne.[/quote:59cacb385b]

Oooo,ponabijałaś się...brawo!!! Zobaczyłaś intencje no proszę,jakaś ty bystra.
Wiesz? Właśnie zobaczyłam podany mi przez ciebie przykład i o mało co nie spadłam z krzesła.Jak możesz porównywać seks z nieletnią z "zabawą łóżkową" tej kobiety? Jak możesz porównywać jej masochizm właściwie z pedofilią? MYŚL!!! Seks z osobą nieletnią jest karalny i każdy kto się na niego decyduje zgodnie z obowiązującym prawem płaci za to więzieniem.Nawet TY, jeśli uwiedziesz chłopca,który nie ma ukończonych 15 lat,możesz skończyć w więzieniu.

Pan poważnieee? Hardkill robi takiee rzeczyy?? Wooow!HAMUJ SIĘ bucu bo za takie oszczerstwa można słono zapłacić.Jak śmiesz rozprawiać o prawie,kiedy sam balansujesz na krawędzi.Wiesz,może masz rację, że prawo krzywdzi ofiarę gwałtu...ZA MAŁA KARA ZA GWAŁT!

Woland ,Polańskiemu się nie podwinęła noga.Wiedział co za to grozi.Zrobił to,bo chciał i za to karze się więzieniem.

Alpha Sco, w moim wątku zapytałaś pana o dzieci.Właśnie dzieci,pomyśl dobrze,może wpadniesz na to,dlaczego uprawianie seksu z małolatą jest prawnie zakazane.



Wysłany: 2009-10-07 18:51

To ja może bardziej dobitnie - PRAWO - w pewnych krajach arabskich istnieje PRAWO, w które mówi że dziewczynka 13 letnia może zostać jedną z wielu żon nawet 80 letniego dziada. Mało tego ma obowiązek być mu wierna a jeśli udowodni się jej cudzołóstwo(do udowodnienia wystarczy SŁOWO jednego mężczyzny...) można nałożyć wg tego PRAWA na nią karę gwałtu zbiorowego. Przypadek taki miał miejsce - w imieniu prawa 15 letnią dziewczynkę skazano na gwałt przez 30 mężczyzn, wyrok wykonano, dziewczynka żyje do dziś.
Może ten przykład wbije coponiektórym do ich głów,że to co Pan lub kilku innych użytkowników próbuje przekazać to to że owszem Polańskiego należy osądzić ale nie wg PRAWA stanu Kalifornia które z automatu zakłada skazanie go za gwałt, którego jak sie okazuje nie było.
Czy w krajach cywilizowanych każe się kobiety za cudzołóstwo gwałtem zbiorowym? Nie, bo jest prawem NIESPRAWIEDLIWYM i OKRUTNYM. Dlatego nie zawsze prawo jest doskonałe i wydany wyrok opierający się na nim tak samo.Jeśli jest więc prawem niedoskonałym,niesprawiedliwym i okrutnym należy je zmienić, udoskonalić a nie ślepo się przy nim upierać. W przypadku Polańskiego wielu z was będzie się upierać przy PRAWIE. Tak samo będziecie się upierać przy PRAWIE, które skazuje 15 letnią dziewczynę na gwałt zbiorowy za rzekome cudzołóstwo? Czy może jednak zastanowicie się nad tym że PRAWO czasem należy zmienić lub udoskonalić?

Nadal napiszecie,że tylko winny ucieka mając w głowie przykład dziewczynki skazanej w kraju muzułmańskim według PRAWA na gwałt zbiorowy, która chciałaby uciec i by jej się to udało?

Nadal uważacie,że Polański nie ma prawa uważać,że nie miał szans na sprawiedliwe osądzenie? Jeśli tak gratuluje bezdennej ślepoty i braku zdolności jakiegokolwiek myślenia i czytania ze zrozumieniem.

EDIT: Po namyśle jeszcze jedna kwestia drukowanymi literami aby wszyscy zrozumieli - Prawo stanu Kalifornia zakłada traktowanie seksu z nieletnią jako gwałt. Prawo polskie zakłada,że seks z nieletnią to jedno - karane od roku do 10 lat pozbawienia wolności, a gwałt to drugie - od 5 do 25 lat pozbawienia wolności (osobiście uważam że zbyt łagodnie). Jak widać można jednak by osadzić Polańskiego nie za gwałt, którego według swojej "ofiary" na niej nie popełnił, tylko za seks z nieletnią. Mnie jak i kilku współdyskutującym chodzi tylko o to aby Polańskiego nie sądzić według bezsensownego prawa Kalifornijskiego, które sądzić go będzie ze czyn którego niepopełnił. Popełnił inny czyn klasyfikowany inaczej.


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2009-10-07 19:23 Zmieniony: 2009-10-07 20:03

[quote:197094d08b="Pan"]Freaku, personalne ataki na gimnazjalnym poziomie zostaw na priv. :) Tak, to, jak obgadywałeś koleżankę, jak wysyłałeś linki do jej zdjęć bez jej zgody, świadczyło o twojej obłudzie, o twoim chamstwie. Teraz się będziesz na mnie mścić? :D
Ależ zerem jesteś![/quote:197094d08b]

Popełniam błędy jak każdy. Jedne da się naprawić, inne nie, niektóre nawet po pozornym naprawieniu potrafią dalej gryźć. Tylko, że ja do tych błędów potrafię się przyznać w przeciwieństwie do ciebie. Oczywiście przyznaję, że postąpiłem wobec niej zupełnie źle, ale jak najbardziej zarówno ona jak i ty mnie do tego na swój sposób sprowokowaliście. Nie traktuję tego w żadnym wypadku jako usprawiedliwienie, moje postępowanie było głupie i pod wpływem emocji, sytuacja była bardziej skomplikowana niż to przedstawiasz a nawet o tym nie wiesz. Poza tym jakiekolwiek by były moje relacje z tą koleżanką (o których nie masz zielonego pojęcia) - chciałeś je doszczętnie zniszczyć tylko dlatego, że masz związane ze mną jakieś prywatne - zarówno uprzedzenia jak i problemy. Ty podkopujesz cudze relacje (mówiąc jej to co ja o niej pisałem), nie chcę wiedzieć jak wyglądają twoje własne relacje z ludźmi, skoro tak lubisz babrać się w cudzych brudach. Sam więc jesteś mściwym chamem (nie pierwszy raz zauważyłem, że zarzucasz innym najczęściej to czym sam się charakteryzujesz). Ale ty swojego błędu w tym nie zrozumiesz - ja swój rozumiem, potrafię się do niego przyznać i biorę za niego odpowiedzialność. Ja mścić się? Niestety zemsta to zdecydowanie jeszcze niższy poziom od mojego - jak go nazwałeś - gimnazjalnego, za to godny kogoś takiego jak ty. Okej, jestem zerem. To i tak dużo więcej niż to co ty sobą prezentujesz. Poszukaj się daleko daleko poniżej osi 'x' i na lewo od osi 'y' w układzie współrzędnych, ale obawiam się, że prędzej zawita kolejny wiek niż dojdziesz do właściwych liczb. Ja przynajmniej od dna potrafię się odbić, ty jedynie będziesz w nim drążył dziury i pasjami zżerał muł. Widać to zarówno w wielu tematach tego forum jak i w prywatnych rozmowach (przy okazji - nie pisz do mnie na priv, i tak nie umówię się na randkę choćbyś nie wiem ile pisał i co). Czasem byłbyś nawet zabawny gdyby nie to, że jesteś po prostu szkodliwy. Cokolwiek tu napiszesz - pewnie nie odpiszę. Nie będę pisał, tak samo jak nie podejmuję prób rozmowy ze ścianami - efekt byłby taki sam (bo do jednego i drugiego nic nie dociera) gdyby nie to, że ściana gra fair.

A odnośnie ataków - sam atakowałeś Hardkill'a swoimi pytaniami i gierkami słownymi, więc nie wytykaj znów mnie swoich przywar.


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-10-07 19:32

Freaku, nie znam tej sprawy, o której piszesz i znać nie chcę. Post powinien iść na Priv do Pana. Jeśli obawiasz się zaproszeń na randkę napisz o tym do administracji i zgłoś nadużycie (nie nie kpię sobie mówię powaznie) ale do 100 tysięcy beczek nie offtopuj straszliwie bo zaraz się zacznie obrzucanie się gównem i totalne odejście od tematu...


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2009-10-07 19:53

[quote:94178be9c1="Raven"]Może ten przykład wbije coponiektórym do ich głów,że to co Pan lub kilku innych użytkowników próbuje przekazać to to że owszem Polańskiego należy osądzić ale nie wg PRAWA stanu Kalifornia które z automatu zakłada skazanie go za gwałt, którego jak sie okazuje nie było.
Czy w krajach cywilizowanych każe się kobiety za cudzołóstwo gwałtem zbiorowym? Nie, bo jest prawem NIESPRAWIEDLIWYM i OKRUTNYM.[/quote:94178be9c1]

Oczywiście, też pisałem o tym wcześniej. Poza tym prawo ma służyć ludziom a nie ludzie prawu. A przyjmowanie prawa kalifornijskiego zrównującego seks z nieletnimi z gwałtem za jedyny słuszny wyznacznik winy i kary kategorycznie świadczy o czymś przeciwnym. :)


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2009-10-07 20:24

Z większością się zgodzę - jednak co do precedensów - z tego co pamiętam ze sprawą słynnej 1- szej poprawki mówiącej o prawach czarnoskórych było tak że gdy ją wprowadzono, uniewinniono wszystkich oskarżonych na podstawie zarzutów o podłożu rasowym. Nie jestem pewien jednak czy to nie było prawo federalne i ogolnie wyjatkowe więc mogę się mylić.

A co do reszty masz słuszność ja tylko jeszcze raz podkreślam,że moje wypowiedzi kierowane są do tych którzy krzyczą żeby Polanskiego skazać bo takie jest PRAWO - nie ważne czy jest sprawiedliwe czy nie. A wg mnie nie jest i chyba wg każdego myślącego też nie a co za tym idzie trudno się Polańskiemu dziwić,że uciekl.
No bo co ktoś mi powie że jakby zdażylo mu sie przespać z 14 latką a owa stwierdziłaby,że się oddała sama to co chcialby ktoś z was odpowiadać za gwałt czy za seks z nieletnią?


"Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone..." "Lubię oczęta twe, kochanie, Ich blasków zmienność tajemniczą, Gdy je podnosisz niespodzianie I niby modrą błyskawicą Ogarniasz ziemię aż po kraniec....."


Wysłany: 2009-10-08 06:36

[quote:500a7a8f32="Pan"]Gabi, głuptasku. :)

Gdzie napisałem, że Hardkill robi takie rzeczy? On sam stwierdził, że robi zupełnie jak obłudny złodziej Stawek. :) Czytać nie umiesz?
A o tym, co robi Hardkill, można przeczytać na forum DP, gdzie się udzielał.. :)

Na temat prawa krzywdzącego ofiarę wypowiedziałaś się jak typowy agresywny wieśniak, opanowany żądzą mordu, żądzą krwi. Brawo! Jesteś o wiele gorsza, biorąc pod uwagę moralność, od Polańskiego. :) Cieszę się, że trafiasz na niedokładne prawo i nie spędzisz reszty egzystencji w odosobnieniu.

Gabrielo, skoro już wiesz, że istnieje jakieś "dlaczego", to powinnaś zrozumieć, że gdy uzasadnienia nie ma, to prawo jest zawieszone w próżni i nie dotyczy niczego. :)[/quote:500a7a8f32]


Wooow,gorsza od Polańskiegooo.Hiiiii,ale się przejęłam.Tak,tak se to tłumacz.
Wiedział co robi i wiedział jaka jest za to kara.Jeśli zrobił to na terenie USA odpowiada według tamtejszego prawa.Jeśli zrobiłby to na terenie Polski odpowiadałby w najlepszym razie za uwiedzenie nieletniej.
Jak widać ty nie wiesz "dlaczego" seks z małoletnią osobą jest zabroniony przez prawo ,a powiem ci,że ma to cholernie wielkie uzasadnienie.

Raven ,tu nie chodzi o to czy prawo jest sprawiedliwe czy też nie,tylko o to,że Polański wiedział co mu grozi.Nikt go do tego seksu nie zmuszał i tyle w temacie.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło