Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Przeznaczenie. Strona: 2

Wysłany: 2007-10-26 17:33

Dla mnie życie to nasza własna "układanka" i od nas zależy jak się potoczy...
Nie tłumaczę sobie jeśli coś nie wyjdzie, że taki był "los" tylko patrzę dlaczego tak się stało i jakie popełniłam błędy.
Człowiek kiedy nie potrafi czegoś wyjaśnić to zrzuca winę na siły wyższe, niewytłumaczalne... w tym wypadku na przeznaczanie. Takie małe ułatwienie życia. :)


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 14:27

[quote:eca03d2656="Aria_de_Bloodvarie"]Dla mnie życie to nasza własna "układanka" i od nas zależy jak się potoczy...
Nie tłumaczę sobie jeśli coś nie wyjdzie, że taki był "los" tylko patrzę dlaczego tak się stało i jakie popełniłam błędy.
Człowiek kiedy nie potrafi czegoś wyjaśnić to zrzuca winę na siły wyższe, niewytłumaczalne... w tym wypadku na przeznaczanie. Takie małe ułatwienie życia. :)[/quote:eca03d2656]Przybij piatke, o tym samym pisze powyzej :wink:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-27 16:23

[quote:fc31843565="KostucH"][quote:fc31843565="Aria_de_Bloodvarie"]Dla mnie życie to nasza własna "układanka" i od nas zależy jak się potoczy...
Nie tłumaczę sobie jeśli coś nie wyjdzie, że taki był "los" tylko patrzę dlaczego tak się stało i jakie popełniłam błędy.
Człowiek kiedy nie potrafi czegoś wyjaśnić to zrzuca winę na siły wyższe, niewytłumaczalne... w tym wypadku na przeznaczanie. Takie małe ułatwienie życia. :)[/quote:fc31843565]Przybij piatke, o tym samym pisze powyzej :wink:[/quote:fc31843565]

I ja się pod tym podpisuję, bo sama wcześniej wyraziłam taki pogląd :wink: :)))



Wysłany: 2007-10-27 18:07

Nie wierzę w horoskopy ani wróżki...
Niektórzy ludzie chodzą do wróżek aby poznać przyszłość... potem boją się swojej przyszłości... i dziwnym trafem sami dążą do tych złych sytuacji... bo święcie wierzą, że się sprawdzą. Nic nie robią...

Sama jestem panią swojego losu... :)


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 18:19

Jak można poznać przyszłość skoro my sami ją budujemy?
Znam osoby, które podejmują swoje decyzje po przeczytaniu horoskopu... gdzie w tym miejsce dla rozumu?


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 18:42

:lol: hehe ładnie...
a co z tymi, którzy je czytają? I co gorsza... ślepo w to wierzą?


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 19:16

horoskopy czytam z czystej ciekawości...
Wyobraźcie sobie, że codziennie spotykam swoją miłość xD dupne to :wink:



Wysłany: 2007-10-27 20:06

To miłości Ci nie zabraknie... :lol: hehe
Pośmiać się zawsze można...


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 20:08

[quote:9060d47ccc="rosier"]Wyobraźcie sobie, że codziennie spotykam swoją miłość xD dupne to :wink:[/quote:9060d47ccc]Osobiscie nie przywiazuje wagi do horoskopów i czasami jak gdzieś siedze to poczytam z nudów i oczywiscie lew jak zwykle wkrótce pozna swoją miłość życia, ze jest piękny, silny, inteligentny...no kurwa lepiej dupska nie mogli wylizać, naprawde.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-27 20:18

[quote:46f22bb72c="KostucH"]Osobiscie nie przywiazuje wagi do horoskopów i czasami jak gdzieś siedze to poczytam z nudów i oczywiscie lew jak zwykle wkrótce pozna swoją miłość życia, ze jest piękny, silny, inteligentny...no ku**a lepiej dupska nie mogli wylizać, naprawde.[/quote:46f22bb72c]

Piszą to co ludzie chcą usłyszeć...:lol:
W końcu takie rzeczy mają się przede wszystkim sprzedawać... a zawsze ktoś się znajdzie kto chętnie to poczyta i podniesie swoje poczucie wartości...
choć osobiście nie popieram takiego "doceniania się".
Najwidoczniej niektórym daje to nadzieje... na szczęście... i tak czekają jakby samo miało przyjść, bo przecież tak w horoskopie było napisane...
hehe :lol: ach ta naiwność ludzka...


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 20:43

[quote:ea1f256ab0="Aria_de_Bloodvarie"]Piszą to co ludzie chcą usłyszeć...(...) a zawsze ktoś się znajdzie kto chętnie to poczyta i podniesie swoje poczucie wartości...
choć osobiście nie popieram takiego "doceniania się".
Najwidoczniej niektórym daje to nadzieje... na szczęście... i tak czekają jakby samo miało przyjść, bo przecież tak w horoskopie było napisane...
hehe :lol: ach ta naiwność ludzka...[/quote:ea1f256ab0]Zazwyczaj jeśli juz czytałem horoskop to po to by sobie humor poprawić bo co tam znowu dobrego dla lwa wymyślili...ooo duze pieniądze, super to znak, że musze napaść na bank...i tak sie tym nakręcam, że potem mam rogal od ucha do ucha. Szkoda, że w horoskopie nie piszą: "w piatek 23 impreza, przygotuj sie na cieżkiego kaca" :lol:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-27 20:48

Gdyby tak wszyscy myśleli...
Świat byłby piękny... Ale nie wymagajmy zbyt wiele... :lol:
Śmiech to zdrowie. :wink:


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 20:55

[quote:0090dc6f81="Aria_de_Bloodvarie"]Gdyby tak wszyscy myśleli...
Świat byłby piękny... Ale nie wymagajmy zbyt wiele... :lol:
Śmiech to zdrowie. :wink:[/quote:0090dc6f81]Tzw, syndrym PZU: Pierdolnięty Zawsze Uśmiechniety :lol: :twisted: 8)


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-27 21:10

Hehe :lol:
Lepiej się śmiać niż płakać.


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 21:16

[quote:91a2a0928a="Aria_de_Bloodvarie"]Lepiej się śmiać niż płakać.[/quote:91a2a0928a]Nie zaszkodzi tez popłakać sie ze śmiechu :wink: 8)


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-27 21:18

Racja... zawsze można...
:D
czasem nawet bez specjalnej okazji... (choć to już dla większości dziwnie wygląda)


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 21:23

[quote:52c60baa5d="Aria_de_Bloodvarie"]czasem nawet bez specjalnej okazji... (choć to już dla większości dziwnie wygląda)[/quote:52c60baa5d]Owszem, znam ten płacz bez powodu...ale to nie jest miejsce by o tym opowiadać :wink:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-27 21:32

[quote:ed265ae5a2="KostucH"]Owszem, znam ten płacz bez powodu...ale to nie jest miejsce by o tym opowiadać :wink:[/quote:ed265ae5a2]

Miejsce i czas... mm... pojęcia dość niejednoznaczne...
Ale wracając do tematu...
"przeznaczenie" czy jak kto woli "los" jest formą wyjaśnienia sobie tego, czego nie potrafimy wyjaśnić...
Pod tym względem człowiek niewiele się zmienił od stuleci...


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2007-10-27 21:36

[quote:c6dde1e645="Aria_de_Bloodvarie"]"przeznaczenie" czy jak kto woli "los" jest formą wyjaśnienia sobie tego, czego nie potrafimy wyjaśnić...[/quote:c6dde1e645]I na tym polega idotyzm ludzkiej istoty, jeśli czegoś nie rozumie i nie jest w stanie wytłumaczyć tego w sposób racjonalny zwali wine na "siły wyższe".


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-10-28 00:13

[quote:faecd84296="nimdraug"]Nie w każdym przypadku, patrz. wypowiedzi Rubi
Zgadzam się z nimi, może dlatego że jednak w coś wierzę.[/quote:faecd84296]Nie no racja, różni ludzie, różne interpretacje. Osobiscie jestem ateistą i mówiąc językiem biblijnym, u mnie ziarno trafia na kamień.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło