Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

cyber goth. Strona: last

Wysłany: 2011-05-25 21:54

Noxam (Primogen)
Noxam
Posty: 22
Pawłowice --> Kraków

[quote:4d62b19e61="Demonika"]Hmm ja się nie identyfikuje z tymi oto istotami. Nie mniej jednak chciałam się wypowiedzieć, a mianowicie co to jest "X333" oraz ":3" czy jakoś tak... to ustrojstro które piszesz. Bo niestety coś takiego nie funkcjonuje w języku polskim. [/quote:4d62b19e61]

Że tak pozwolę się wtrącić. Jeżeli dobrze rozumiem te znaczki. To to są Mordki.
:3 = :)
x3 = xD
Zamiast ust jest mordka.

ja wiem tyle że cybergoth słuchają muzy industrialnej. inne rzeczy nie wiem, i z chęcią bym się dowiedział. :)


Przeznaczanie nie istnieje, jesteśmy tylko my.


Wysłany: 2011-05-25 23:24 Zmieniony: 2011-05-25 23:44

Cyber Goci? o Noże. Brzmi tak jakby zabawiali się przed komputerem w świecie bez pojęcia "rzeczywistość".

No a te minki faktycznie bardzo ciekawe.


"Sokrates powiedział."


Wysłany: 2011-05-26 18:44

[quote:d271ba1b7e="Demonika"]Hmm ja się nie identyfikuje z tymi oto istotami. Nie mniej jednak chciałam się wypowiedzieć, a mianowicie co to jest "X333" oraz ":3" czy jakoś tak... to ustrojstro które piszesz. Bo niestety coś takiego nie funkcjonuje w języku polskim. [/quote:d271ba1b7e]

No proszę, jeszcze roku nie ma jak siedzi na forum a już bierze się za tępienie młodziaków.

Jak najbardziej "X333" i ":3" funkcjonują w języku polskim:

X333 = ikstrzytrzytrzy
:3 = dwukropektrzy

Albo jak kto woli - minki.

Teoretycznie nie ma słowa "aśnaebaem", a wielu ludzi zupełnie niezależnie od siebie niejednokrotnie i być może nieświadomie go używa. :)

A w ramach tematu: muzyka industrialna jest świetna, uwielbiam. Nie tak jednak aż jak metal. :)


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2011-05-26 19:21

Tak trzymaj młody :) hehehe nie daj się, a co

[img:ee8685c9e5]http://www.clanofxymox.com/images/xydial.gif[/img:ee8685c9e5]


Kochaj bliskich twemu sercu,tak szybko odchodzą...


Wysłany: 2011-05-26 19:29

[quote:2ffd4b3943="meru_koala"]
cyber goci wydają się byc naprawdę ciekawi,
zwłaszcza, że to (przynajmniej narazie) zjawisko niszowe, chyba tylko raz w zyciu widziałam prawdziwą cybergotkę. wiecie może gdzie w Polsce można ich spotkać? :3[/quote:2ffd4b3943]

najpredzej to chyba na Castle Party, ale moge sie mylic gdyz ja cybergotow nie lubie i jakos nie mam potrzeby poszukiwania ich. W sumie moze zle sie wyrazilam, nie lubie ich wygladu, tego stylu jako ciuchow.


"Czy chcesz aby zabrała Cię ze sobą do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia..."


Wysłany: 2011-05-27 00:23

Ciekawi są. Z wyglądu.

Szczególnie zapadł mi w pamięć mężczyzna, który nosił na klatce piersiowej takie migające coś, co wyświetlało różne napisy.
Ciekawy styl, ubrania rzeczywiscie odważne, nie ma co, szarości im nie zarzucę. Osobiście pozostaję przy klasyce, firankowe ubrania, na lateks jakoś nigdy nie miałam ciągutek.


Kto raz odwrócił się od jutrzenki i zacznął kroczyć ku nocy... Nie odwróci się już nigdy do słonecznych promieni.! Alucard


Wysłany: 2011-05-27 09:40

Jak dla mnie to oni sa hmmm... zbyt kolorowi, zbyt duzo przesady w tym wszystkim. Takie to wszystko niby dobrane, a jednak zalatuje bezgusciem.Jedyne co mi sie u nich podoba to gogle, maseczki i fajnie zrobione wlosy i na tym sie konczy moje umilowanie do nich.


"Czy chcesz aby zabrała Cię ze sobą do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia..."


Wysłany: 2011-05-27 12:13

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Pytanie - "Gdzie w Polsce można ich spotkać?" trochę mnie rozbawiło. Zabrzmiało tak, jakby oni byli wręcz ginącym gatunkiem. Normalnie skojarzyło mi się z pandami.

Cyber Goci to jedna z niewielu subkultur, których trochę nie ogarniam. Jak dla mnie subkultura ta jest trochę ograniczająca. Osobiście zawsze podobało mi się stwierdzenie "Goth", gdyż taki "Goth" jest kojarzony z szeroko pojętą muzyką gotycką i metalową, w tym także elektroniczną. Dodanie słowa "cyber" psuje cały efekt. Co do tego kolorowego ubierania się, to nie mam nic przeciwko, każdy wygląda jak chce, w końcu jesteśmy wolnymi ludźmi. Ja preferuję czerń, a ktoś inny kolorowe cyberloksy. To jest w pełni naturalne i trzeba to uszanować


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2011-05-27 23:22

[quote:adbf4db520="Demonika"]Hmm... lubię tępić ludzi którzy używają niezrozumiałych dla mnie znaków, emotikonek, czy też jakiś skrótów typu "cp?"... -_- [/quote:adbf4db520]

"-_-"? -.-'

[quote:adbf4db520="Demonika"]A co do minek to co one mianowicie przedstawiają? (...) :3 X333 i jeszcze doszło >D to już nie ogarniam...[/quote:adbf4db520]

Pooglądaj anime.

Kiedyś mnie strasznie ciągnęło na CP ze względu właśnie na tą odmienność ludzi, myślałem, że może bym się w tym w jakiś sposób odnalazł wewnętrznie. Chyba jednak udało mi się w jakiś sposób poukładać wewnętrznie i chwilowa zajawka przeszła. Aczkolwiek nie miałbym nic przeciwko poznaniu jakiejś sympatycznej cyberki... :P


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Wysłany: 2011-05-29 23:15

sucholini (Bicz)
sucholini
Posty: 30
kalisz- Leipzig(niemcy)

jak ktos chce poznawac cyberki lub tez cyberkow to zapraszam do Lipska(niemcy). Jest ich tutaj spora gromadka, ktora mozna spotkac codziennie. I jak co roku na festiwalu WGT jest ich mrowie. W tym miescie( moge wsumie powiedziec w moim) jesli chodzi o kulture gotycka to jest naprawsze temat rzeka. Ja osobiscie nie przepadam za cyreami, nie lubie ich stylu, wygladu, a czasami nawet i zachowania. Z moja zona nazywamy ich Mrocznymi Plastikami:)


Starego niedzwiedzia na sztuczny miod sie nie nabierze!!!


Wysłany: 2011-05-30 16:26

słuchaj kazdy ma swoj styl ale rozowe klimaty tez mi sie nie podobaja


Chwytac chwile ?


Wysłany: 2011-05-30 18:28

W tym stylu jest coś psychodelicznego.Ten styl kojarzy mi się z nowoczesnością. Jest przeciwieństwem moich ulubionych koronek,XIX wiecznych ideałów piękna,tego co cenię najbardziej. Ale nie należy tego potępiać. To bardzo barwna subkultura i zdecydowanie ubarwia szarą rzeczywistość:)


"Życie ma smak jedynie dla szaleńców" "Twórczość to umiejętność nowego spojrzenia na starą wiedzę"


Wysłany: 2011-05-31 09:10

[quote:1c6bd97474="Theriele"]W tym stylu jest coś psychodelicznego.Ten styl kojarzy mi się z nowoczesnością. Jest przeciwieństwem moich ulubionych koronek,XIX wiecznych ideałów piękna,tego co cenię najbardziej. Ale nie należy tego potępiać. To bardzo barwna subkultura i zdecydowanie ubarwia szarą rzeczywistość:)[/quote:1c6bd97474]

No wlasnie koronki, bufki, obszerne dlugie spodnice nie ida w parze ze stylem cybergotow dlatego nie dla mnie ten styl.


"Czy chcesz aby zabrała Cię ze sobą do miejsca w tym mieście, gdzie spełniają się marzenia..."


Wysłany: 2011-05-31 15:00

sucholini (Bicz)
sucholini
Posty: 30
kalisz- Leipzig(niemcy)

[quote:99f87fa25f="Radioactive_Vampire"]Styl ssie... A co do ludzi abym ocenił musze poznać. Jak już wspomaniłe mwczesniej wolę czysty industrial (bez tego rażacego czegoś i loksów czy czego tam jeszcze) ze stylem militarnym, to jest fajne.[/quote:99f87fa25f]

Znam osobiscie sporo grupe danych osob wiec moge sie wypowiedziec:)Sam dla siebie tez nie moge przypisac jakeigos tam stylu. Poprostu jestem jaki jestem. Ale bynajmniej do cyberow mi daleeeeeeeko:)


Starego niedzwiedzia na sztuczny miod sie nie nabierze!!!


Wysłany: 2011-06-07 09:41

Osobiscie, nie znam żadnego "cybergota" ale chyba sa to sympatyczni ludzie. Podobaja mi sie ich kreacje, a muzyka? Bardzo lubie muzyke elektroniczna ^^ wiec cybergoci +


Long Live Horror


Cyber Goth Wysłany: 2011-10-11 15:38

Witaj. Jestem członkiem (przedstawicielem) tej subkultury od całkiem niedawna.
Czego dotyczy? To pytanie jest ciekawe, dotyczy ubioru(dresscode, muzyki ale tak naprawdę dotyczy każdego kto jest z nią związany. Dotyczy tego czy lubisz się wyróżniać i nie boisz się opinii innych.

Nasze poglądy. Cóż, tutaj nie ma specyficznie określonych poglądów co do tej grupy, mógłbym stwierdzić że jedyny pogląd to po prostu bycie sobą i wyróżnianie się.

Gdzie się bawimy. Castle party- myślę że wszystkim znana impreza dla dziwaków nie tylko z Polski ale także z innych krajów, pamiętaj że w Polsce ta kultura nie jest zbyt dobrze znana jeszcze i nie mamy specyficznych lokali czy miejsc spotkań, ja osobiście jeszcze nigdy nie widziałem Cyber Gotha.Myślę że Polska musi jeszcze troszkę poczekać aby można było o tym rozmawiać. Cieszę się że mogłem pomóc, i czekam na więcej pytań. Pozdrawiam


Smoking kills but only love can break Your heart.


Wysłany: 2011-10-11 22:40

No to i ja się wypowiem. Jeśli chodzi o ubiór to ja bym się tak nie wystroił, za dużo kolorów i innych gadżetów. Co to do muzyki niektóre zespoły lub projekty jak kto woli tworzą zajebistą muzykę. Szczególnie podobają mi się dwa zespoły Suicide Commando i Psyclon Nine.


Gdzie się bawią cyber gothy?? Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Bolków i może Wrocław industrial festiwal.



cyber goth Wysłany: 2011-10-12 01:11 Zmieniony: 2011-10-12 01:55

[quote:5a04aad415="meru_koala"]jest tu może ktoś indentyfikujący się z kulturą cyber goth? :3
bardzo interesuje mnie ta subkultura, ludzie itp,
i zamiast czytać nudne, obiektywne artykuły na ten temat, chciałam zapytać samych cyber gotów..
czego właściwie dotyczy ta subkultura?
jakie są wasze poglady?
no i jak i gdzie się bawia cyber goci? :3[/quote:5a04aad415]
[quote:5a04aad415="meru_koala"]Nie, no spoko. XD
ja tu się pytam o cybergothów a ludzie gadają o emotikonach
ekhem, no to jakby ktos nie wiedział to są emotikonki i mają hm.. wyrażać emocje .
nie mam pojęcia co niektórym w nich przeszkadza,

a ja i tak będę je wstawiać >D

cyber goci wydają się byc naprawdę ciekawi,
zwłaszcza, że to (przynajmniej narazie) zjawisko niszowe, chyba tylko raz w zyciu widziałam prawdziwą cybergotkę. wiecie może gdzie w Polsce można ich spotkać? :3[/quote:5a04aad415]
witaj
jestem gotem, a nie cybergotem, ale lubie takie tematy, to sie wypowiem :3
chociaz szkoda, ze nie lubisz czytac 'obiektywnych' tekstow bo mozna na tym portalu taki znalezc i jest calkiem sensowny wg mnie.

no to zaczniemy od ilosci :3
spotkac wieksza ilosc gotow jest ciezko, a spotkac wieksza ilosc cybergotow to graniczy z cudem. jedynym miejscem w Polsce, gdzie spotkasz ludzi nalezacych do cyber-kultury na 100% a nawet 1000% jest festiwal Castle Party. w 2012 powinno byc wiecej niz zazwyczaj, gdyz lineup wyglada na znacznie bardziej ciezko-elektroniczny niz np w tym roku.

jezeli chodzi o muzyke, to sprawa jest prosta. dla cyber-kultury im wiecej muzyki z laptopa tym lepiej w sumie wiele zespolow nie uzywa wogole instrumentow bo i po co

tutaj tylko slowo przestrogi, zebys nie pomylil cybergotow i ich ukochanej muzyki z dzieciakami skaczacymi przy techno. taka pomylka jest karalna

no a terez to co lubie najbardziej, czyli ciuchy.

nie zgadzam sie z pogladem, ktory jeden kolega gdzies wczesniej opisywal, ze do mody cybergoth naleza mundurki wojskowe i inne tego typu (z wyjatkiem mundurkow z lateksu). mundurki to jest moda industrial, ktora nie ma nic wspolnego z moda cybergotycka. to tak samo, jakby powiedziec, ze moda streampunk'owa jest gotycka. nic bardziej blednego, mimo, ze goci czasami chodza w ciuchach streampunk, tak jak cybergoci w modzie industrial.

inaczej mowiac moda cybergotyk musi zawierac w sobie gotyk. musi byc czern. musi byc mrocznie (tego sie nie da logicznie wytlumaczyc - patrz inne moje teksty na tym forum i nie tylko moje). a dopiero do czarnego i mrocznego dochodza jaskrawe dodatki oraz cyber-gadzety.
moda cybergotyk czerpie rowniez (tak samo jak gotycka) z mody punkowej i z mody fetysz (cwieki i kolce roznej masci - z punka. lateks, siateczka, 'zamiana płci' - z fetysz)

ideologia???
hmm... dobrze, ze nie mowimy o gotyku, bo by sie zaczal kolejny temat rzeka. w cybergotyku jest podobnie. nie istnieje jednoznaczna ideologia. natomiast istnieje wspolny dla wszystkich cybergotow wyznacznik, ktorym jest wysoka technologia, w ktorej to rozwoju upatruje sie uleczenia przynajmniej czesci wszystkich negatywnosci psujacych zycie czlowieka. troche to sprzeczne z symbolami postapokaliptycznymi (znak promieniowania) ale mozliwe :3

taniec
nie kazdy zdaje sobie z tego sprawe, ale istnieje cos takiego jak cyber-dance. watpie, zeby w Polsce to bylo mozliwe, ale np. w Niemczech sa prowadzone kursy cyber-dance tak samo jak kursy tango, salsy czy walca.


Et in Arcadia Ego.


Wysłany: 2011-10-12 08:43 Zmieniony: 2011-10-12 08:44

Apropo Cyber Dance.
Przyznam że czasami fajnie to wygląda.











Nie wydaje mi się to takie trudne do nauczenia.
Stanąć przed lustrem, pomachać rękami, biodrami, i nogami. Tylko nie wiem jak się to tańczy w parze z drugą osobą.



Wysłany: 2011-10-12 10:39

[quote:4905678c48="yggdrasil"] Wrocław industrial festiwal.[/quote:4905678c48]

Tu sie na pewno nikt nie bawi


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło