Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Do złamanego parasola. Strona: 1

Artykuł: Do złamanego parasola

Do złamanego parasola Wysłany: 2006-10-24 13:36

Moje szczere gratulacje! Spośród przeczytanych przeze mnie 10 wierszy dzisiejszego dnia, ten jeden własnie zrobił na mnie wrażenie! Jest naprawde wzruszający, pełen pięknych metafor. Subtelny i bardzo ckliwy, co mimo wszystko wychodzi na plus. Kazdy element w tym utworze współgra i tworzy coś nieziemsko pięknego. Nie mam mu nic do zarzucenia, co proszę potraktować jak największy komplement.
Z wyrazami uznania,
Smok



Wysłany: 2006-10-24 15:46

Prosty i konsekwentnie prowadzony pomysł... bardzo mi się podoba, Minawi :roll: Jedyne, co odpowiada mi nieco mniej to to, że początkowe wprowadzenie jest jakby 'cięższe' i bardziej wymyślne od tego, co przeczytałam potem. Gdyby całość była tak samo ascetyczna w formie, byłoby idealnie, nawet jeśli opartą na analogicznym pomyśle poezję już nie raz widziałam. Korzystać umiejętnie z wzorców to też WARTOŚĆ. Tobie się udało.



Wysłany: 2006-10-26 19:16

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

hmm, Smoku, zaskoczyła mnie Twoja pozytywna opinia o moim wierszu, muszę przyznać, że mnie tym dowartościowałeś

kontragekonie - hmm, masz racje, ten wiersz miał byc w pierwotnym zalozeniu ciezszy, ale "jakos tak wyszlo"


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-10-27 19:33

Jestem po prostu Smokiem Obiektywnym, nigdy nie skrytykuję czegoś co rzeczywiście jest nie do skrytykowania
Moja opinia nie jest też wartościująca. Mam na myśli, że ani słowa krytyki, ani pochwały nie powinny dotykać Ciebie Szanowna Autorko osobiście, bo ja wierze w Twoj potencjał, nawet jeśli najgorzej obsmaruję Twój artykuł, to robie to w dobrej wierze.



Wysłany: 2006-10-28 00:56

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

Hmmm, tym bardziej mi miło że wzmagam Pana Smoka zainteresowanie swoimi artykułami... Bo jak dotychczas, to raczej mało kto chciał je komentować (albo nie było co?)... A czy Pan Smok też jakąś twórczość tworzy? :P Chętnie bym się zapoznała :D


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-10-28 11:57

coś tam tworzy, aczkolwiek nie pod ten portal Poza tym podpisałem cyrograf z moją redakcją.. :)
pozdrawiam serdecznie,
Smok



Wysłany: 2006-10-29 23:54

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

hmm, to bardzo szkoda... a może masz to gdzieś już upublicznione? :)


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło