Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Muzyka metalowa w TV. Strona: last

Muzyka metalowa w TV Wysłany: 2014-06-10 18:08

Jako żem nieco wypadł z obiegu a chciałbym trochę ponadrabiać zaległości więc mam pytanie. Niegdyś na VIVA leciała nieodżałowana Metalla. Czy teraz na jakimś kanale można znaleźć jakiś program z muzą metalową? Jeśli tak to można prosić o namiary: kiedy i gdzie?


Wredne, złośliwe i uparte bydlę. ;-)


Wysłany: 2014-06-10 19:56 Zmieniony: 2014-06-10 19:58

Metalla trwała zbyt krótko ale w tamtych czasach nagrywałem na vhs i archiwizowałem jako qlt . Na MTV puszczali Headbangers Ball z koloroowłosą Vanessą Warwick jako prowadząca. Teledyski plus wywiady, czasem odcinki kręcone były podczas dużych festiwali. Teledyski przekrojowe od hard rocka po grind.
W latach 90tych można było usłyszeć na polskich programach trochę cięższego grania. Pamiętam cały koncert Armii i Róż Europy, jakieś Jarociny i klipy polskich załóg takich jak Alalstor, Vader, Geisha Goner. Obecnie nie wiem co puszczają w tv bowiem oglądam tylko mecze a i te nie zawsze
Z drugiej strony na yt masz tyle ciekawych wywiadów, koncertów, teledysków wystarczy wpisać temat.



Wysłany: 2014-06-10 21:17

O yt wiem ale jednak program w TV ma swój inny urok. I szczerze mówiąc chętnie rozsiadłbym się w fotelu i oglądał to co mi prowadzący zaserwują. A oglądanie z netu jest jakoś tak odarte z klimatu. :-)


Wredne, złośliwe i uparte bydlę. ;-)


Wysłany: 2014-06-10 21:29

niestety nie tv ale radio
thrashing madness piątek 00- 02 polecam Radio Afera


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2014-06-10 22:08 Zmieniony: 2014-06-10 22:28

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Mnie czegoś takiego też bardzo brakuje, bo też szybko wypadam z rytmu i trudno o dobry punkt odniesienia na powrót. Dobry program tego typu chyba jeszcze nie powstał.

Musiałby być:
1) oparty na rzetelnych rankingach, gdzie na topie są rzeczywiście najlepsi w danym miesiącu - głosowania słuchaczy/widzów, ale oni też musieliby odróżniać elitę od reszty
2) prowadzący, którzy zgrabnie potrafią uspójnić tematy
3) ... nie no, długo by pisać...

Już punkt 1) jest mało realny :-/ Chęci są, nie powiem, ale możliwości raczej małe.

edit:
W przeszłości z VIVy całkiem nieźle radził sobie Wit Dziki z Hell's Kitchen, ale też krótko, a teraz nie jestem w stanie podać żadnego takiego programu na jakiejkolwiek stacji.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2014-06-10 23:18

[quote:c11f4191aa="Silmeor"]O yt wiem ale jednak program w TV ma swój inny urok. I szczerze mówiąc chętnie rozsiadłbym się w fotelu i oglądał to co mi prowadzący zaserwują. A oglądanie z netu jest jakoś tak odarte z klimatu. :-)[/quote:c11f4191aa]

Jeśli w tv to nie możesz liczyć na wiele. Nie wiem czego słuchasz i jakie masz oczekiwania względem takowego programu ale nie wydaje mi się abyś w nim spotkał dużej ilości materiału, informacji z undergroundu. Nie oszukujmy się, tv to raczej miejsce na komercyjną papkę z małymi wyjątkami.
Jeśli zaś chodzi o radio to słusznie, na pewno większa szansa na spotkanie czegoś wartościowego.



Wysłany: 2014-06-10 23:41

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Jeszcze zależy jak kto się porusza po undergroundzie, bo ja słabo. Trochę jak labirynt, w którym łatwo się pogubić nawet jak się często wchodzi (Internet).

Przydałaby się mapa (TV), która dla wszystkich jest mniej więcej taka sama, a wtedy znacznie łatwiej byłoby znaleźć kąt dla siebie.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2014-06-11 00:32

Ostatnio rozmawiałam ze znajomym dziennikarzem, który pracuje w radiu. Otóż stwierdził,że wbrew pozorom jest zbyt mały popyt na taką muzykę. Przeprowadzają badania wśród opinii publicznej i niestety od lat wygrywa komercja... (jak już zostało to zauważone we wcześniejszych postach).Mało jest stacji radiowych puszczających metal, o telewizji możemy sobie tylko pomarzyć, żeby powstał taki kanał. To jest za drogi interes by dotarł do naszego grona, dla nikogo nie byłoby to opłacalne. Telewizja wszakże wychodzi z założenia, by dotrzeć do jak największej grupy odbiorców.


"Zawsze na siebie zdani, swoje szczęście tworzymy sami"


Wysłany: 2014-06-11 13:36

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Mhm, ja bym dodał jeszcze to, że jeśli ktoś ma pomysł jak to naprawić, to w tym momencie pojawia się kilka/kilkanaście innych konkurencyjnych pomysłów i rzadko realizuje się najlepsze.

Opinia publiczna wywiera presję, żeby coś z tym wreszcie zrobić, więc robi się cokolwiek, potem trzeba to jakoś odkręcać i to kosztuje tyle samo pracy, pieniędzy, energii motywacji, itp. co robienie czegoś z sensem - takie trochę błędne koło.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2014-06-11 22:34

Jeszcze niedawno mozna było coś znaleźć na rebel tv ale teraz juz tylko kał i hiphopolo tam leci.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2014-06-12 14:07 Zmieniony: 2014-06-12 14:11

[quote:7c6211c1d5="Yngwie"]Jeszcze zależy jak kto się porusza po undergroundzie, bo ja słabo.
[/quote:7c6211c1d5]
Jak przystało na fana YM
Dajcie spokój z plastikowymi audycjami w tv. Obecnie liczą się ziny i internetowe fora. Cóż takiego niesamowitego dowiemy się z tv? Komercyjna papka i nic ponad.
Chyba , że mówimy o fanach Sabaton, Iron Maiden czy innych Nightwish. Wtedy dobrodziejstwem MTV i pokrewne skoczne stacje.



Wysłany: 2014-06-12 15:58

Szczerze mówiąc to ani Sabatonu, ani Iron Maiden, Nightwish czy tak popularnego w radiu Within Temptation w TV jak dotąd nie napotkałem. Ba, Metallici nawet nie uświadczysz.


Wredne, złośliwe i uparte bydlę. ;-)


Wysłany: 2014-06-12 17:16 Zmieniony: 2014-06-12 17:22

Zmień Radio Maryja na inne.
Antyradio serwuje nie tylko czerstwe klimaty Typu IM czy Sabaton ale czasem Slayer poleci, Testament, Megadeth.
Oczywiście nie jest to Throneum, Morta Skuld czy Entombed ale metal jak w temacie.
A Metaliica od czasu czarnego albumu gości w najbardziej komercyjnych rozgłośniach RMF, Z.




Wysłany: 2014-06-12 17:29

Jakbyś nie zauważył to pytam o telewizję.Radio średnio mnie interesuje.


Wredne, złośliwe i uparte bydlę. ;-)


Wysłany: 2014-06-12 17:33

Ależ jak inaczej ale skoro piszesz:
[quote:cf82b3a65b="Silmeor"]Szczerze mówiąc to ani Sabatonu, ani Iron Maiden, Nightwish czy tak popularnego w radiu Within Temptation w TV jak dotąd nie napotkałem. Ba, Metallici nawet nie uświadczysz.[/quote:cf82b3a65b]
Więc się odnoszę.



Wysłany: 2014-06-17 12:44 Zmieniony: 2014-06-17 12:48

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Niestety, tv nie nadaje sie na dobra muzykę. Jedyne co, alternatywny rock na mtv Rock, ale to nie metal, jednak lepsze to niż cały komercyjny koszyk ''przypalonych-opalonych, czarnowłosych lasek z prawie gołymi tyłkami i cyckami.

Osobiście nie lubię słuchać muzyki w telewizora, nigdy nie zwracałam większej uwagi na teledyski itp., Do tego ekran nie jest mi potrzebny.


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło