NNHMN
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Fastball Music wyda EPkę z okazji dwudziestolecia zespołu Vanish

Altered Insanity, Vanish, metal, rock, Alicja Mroczka, Ben Galster, Tim Owens, Ripper, Ralph Scheepers, Black Sabbath, power metal, thrash metal, The Insanity Abstract, Queensryche, Michael Schenker, Refuge, Ross The Boss, Brainstorm, Battle Beast

Wydawnictwo będzie nosiło tytuł "Altered Insanity" i ukaże się 27 marca w limitowanym nakładzie 500 sztuk. Vanish to nowoczesny metal z charakterem i, tym razem, ze znakomitymi gośćmi na wokalu. To co cechuje ten materiał to reinterpretacja utworów z ostatniej płyty z udziałem rockowej wokalistki Alicji Mroczki i nowego gitarzysty Bena Galstera, który uczestniczy w ciężkich growlach, ale Vanish zdołał zaprosić również Tima "Rippera" Owensa oraz Ralpha Scheepersa. Oprócz tego jest jeszcze cover "Heaven And Hell" Black Sabbath.

Vanish nie pasuje do żadnej kategorii. Wyszukany power metal z elementami progresywności, thrashu i emocji oraz odpowiednim ciężarem w ich wykonaniu staje się możliwy. Ostatni album "The Insanity Abstract" z 2017 roku jest dokładnym odzwierciecdleniem tego co jest definiowane jako epicki metal, czyli mocnych riffów, pulsujących bebnów i chwytliwych wokaliz. Muzyka Vanish nie jest posklejana z kawałków na komputerze. Zespół spędza całe miesiące w swojej sali prób pracując nad detalami kompozycji i aranżacjami piosenek.

W ostatnich latach Vanish zagrał wiele koncertów klubowych, a także brał udział w festiwalach i trasach z takimi zespołami jak Queensryche, Michael Schenker, Refuge, Ross The Boss, Brainstorm, Battle Beast, Mystic Prophecy, Axxis, Kissin' Dynamite i wieloma innymi. Od lutego przemierzają Europę na wspólnej trasie z Rage i Serenity.

Tracklista:

1. The Pale King (feat. Alicja Mroczka)
2. We Become What We Are (feat. Tim "Ripper" Owens)
3. Disbelief (feat. Ben Galster)
4. Heaven And Hell (Black Sabbath cover)
5. The Grand Design (feat. Ralph Scheepers)

Wydawca: Fastball Music (2020)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły